Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

Adobe představila Digital Publishing Platform

3. června 2010, 00.00 | Adobe oficiálně uvedla svou softwarovou platformu pro snadnou tvorbu interaktivních elektronických publikací, obsah půjde vytvářet z dokumentů InDesignu CS5 a výstupy budou nejprve dostupné pro iPad, později i pro další zařízení.

 

 

 

TechSmith Snagit 10: komfortní chytání obrazovek

3. června 2010, 00.00 | Potřebujete pohodlný, snadno ovladatelný a do detailů propracovaný nástroj na zachytávání obsahu oken a obrazovek? Snagit má perfektně fungující modul pro screen capturing grafiky i textů včetně jejich původního formátování, které lze upravit v dodávané aplikaci kombinující grafický, manipulační a efektový editor.

 

 

 

High-Logic MainType 3.0: správce vektorových písem

2. června 2010, 00.00 | Nová verze správce vektorových písem pro Windows přináší několik vylepšení v oblasti vyhledávání fontů, zobrazování jejich ukázek a vlastností, rozšířenou podporu Windows x64 a několik jiných drobnějších inovací. Nabízíme vám stručný popis programu a obrazové ukázky jeho aktuálních i nových funkcí.

 

 

 

Adobe After Effects tutoriál: 3D tráva s možností simulace chování

1. června 2010, 00.00 | V tomto návodu si popíšeme, jak vytvořit 3D trávu (list, trs, trávník), včetně napodobení různého vzrůstu, velikosti ohybu a síly a rychlosti větru. Tento způsob může být náročnější na rendering.

 

 

 

Adobe Dreamweaver CS5 HTML5 Pack: bezplatné rozšíření webového editoru

31. května 2010, 00.00 | Finální specifikace HTML 5 jsou sice stále v nedohlednu, už nyní je však zajímavé sledovat, což všechno vlastně v budoucnu HTML 5 nabídne. Obecně nejvíce zmiňovanou vlastností HTML 5 je podpora multimediálních značek v souvislosti s technologiemi obsaženými už delší dobu v Adobe Flashi. Společnost Adobe případnou konkurencí HTML 5 versus Flash zatím příliš neřeší, přičemž na webu Adobe Labs je už nyní k dispozici doplněk rozšiřující Adobe Dreamweaver CS5 o podporu některých z budoucích vlastností HTML 5.

 

 

 

Vyšel časopis Wired jako aplikace pro iPad

28. května 2010, 00.00 | Známý časopis Wired se poprvé objevil v rozšířené elektronické podobě jako aplikace iPadu. Obsah sice byl připraven nástroji Adobe, ale nová omezení Applu si vynutila přepracování užité technologie. A první údaje o počtu stažení vypadají docela nadějně.

 

 

 

AKVIS MultiBrush 5.0: retuše fotografií

28. května 2010, 00.00 | Kreslicí a především retušovací program AKVIS MultiBrush je určený k úpravám skenovaných i digitálních fotografií, obrázků i jiných typů bitmapových grafických předloh. Editor funguje samostatně i jako plugin pro Adobe Photoshop, nabízí sadu uměleckých kreslicích štětců, práci s vrstvami a módy prolnutí, kanály, průhledností pozadí a několik typů retušovacích štětců pro lokální úpravy snímků.

 

 

 

Digit #48 - Bleskově (rozuměj ve Flashi) s Tomem Krchou z Adobe

27. května 2010, 00.00 | Díky všem úžasným divákům, kteří přišli na Open Coffee a podpořili nás při natáčení. A obrovské poděkování Tomovi Krchovi, Adobe evangelistovi, za příjemný rozhovor plný informací o Creative Suite a Flash. Odvaha a zápal, se kterým se rval za Flash, byly opravdu okouzlující!

 

 

 

Tečeme v Blenderu 2.5 Alpha 2

27. května 2010, 00.00 | Vážení čtenáři, vzhledem k množícím se dotazům na simulaci kapalin v Blenderu se v dnešním článku zaměříme na toto ožehavé téma a vše si přitom budeme předvádět ve verzi 2.5, byť Blenderovský simulátor kapaliny je jednou z oblastí, která zatím od verze 2.49 neprodělala žádné výrazné změny. Dnes se ostatně přesvědčíme o tom, že z kvalitativního hlediska není příliš nutno něco měnit.

 

 

 

Corel Paint it! 1.0: zábavné efektové kreslítko

26. května 2010, 00.00 | Jednoduchý a uživatelsky velmi snadno ovladatelný malovací program nabízí nově společnost Corel na americkém a kanadském trhu. Jedná se o grafický editor z rodiny produktů Painter určený všem uživatelům, kteří si chtějí digitálně přemalovat své fotografie například do podoby ručně skicované kresby, olejomalby, impresionistického díla či kresby vodovými barvami.

 

 

 

Strana výpisu

... 50 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: