Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

UltraEdit 16.0: král vývojářských textových editorů

17. března 2010, 00.00 | Programátorský textový editor UltraEdit vyniká svojí univerzálností a modifikovatelným pracovním prostředím, které si můžete přizpůsobit k celé řadě účelů včetně editace HTML/XHTML/CSS a PHP kódu, práci se zdrojovými kódy různých skriptovacích a programovací jazyků, dále na přípravu technické dokumentace a obecně i libovolné jiné účely v oblasti zpracování textů a prakticky libovolných zdrojových kódů.

 

 

 

Nový software pro Mac OS X: Safari 4.0.5 a Markzware PageZephyr 2.0

15. března 2010, 00.00 | Apple vydal Safari 4.0.5 zlepšující výkon a stabilitu tohoto webového prohlížeče. A utilita PageZephyr pro prohledávání a extrahování obsahu DTP dokumentů (InDesign, QuarkXPress aj.) ve verzi 2.0 rozšířila vyhledávací funkce a podporuje více formátů.

 

 

 

Zprávy o iPadu

15. března 2010, 00.00 | V pátek začal Apple v USA přijímat předběžné objednávky na iPad, za první dvě hodiny jich bylo přes 50 000, zásoby přístroje však možná budou zpočátku omezené. Zároveň Apple na svých stránkách zveřejnil nové podrobnosti k iPadu a jeho softwaru (iBooks, iWork aj.). A Barnes & Noble připravuje svou aplikaci eReader také pro iPad.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Pozadí a podklad

15. března 2010, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak udělat zajímavý a dobře použitelný podklad pod naši ilustraci. V několika krocích, se zapojením panelu transformací takto vytvoříme různá pozadí.

 

 

 

ArtRage 3 Studio: pohodové malování

12. března 2010, 00.00 | Kvalitní digitální skicák pro běžné skicování i kreativní kreslení nabízí systém štětců a malířských nástrojů, se kterými se můžete vyřádit nejen při vlastní tvorbě, ale také při úpravách náčrtků či překreslování skenovaných předloh. Třetí stěžejní verze editoru přináší celou řadu nových funkcí, mezi které patří neomezený počet vrstev, spousta blending módů, práce s objektovými grafickými prvky, volitelné klávesové zkratky a především nové kreslicí a efektové nástroje.

 

 

 

FileMaker Pro 11 přináší vlastní grafy a snazší tvorbu databází

10. března 2010, 00.00 | FileMaker Inc. uvedla verzi 11 svého stěžejního databázového programu, používaného hojně i v kreativním sektoru, jež nabízí vizuálně bohaté grafy, vylepšenou tvorbu sestav, nové rychlé vyhledávání a řadu nástrojů snažících se zjednodušit a urychlit tvorbu databází. A menších vylepšení se dočkaly i serverové varianty programu.

 

 

 

ePageWiz: interaktivní PDF Flash dokumenty

10. března 2010, 00.00 | Prohlížení PDF dokumentů na webu není nijak složité ani náročné, nezbytnou podmínkou je však vhodný plugin pro používaný web browser, který propojí web browser na PDF prohlížeč. ePageWiz používá malý trik - umí PDF dokumenty převést do Flashe, díky jehož rozšířenosti lze zkonvertované PDF dokumenty prohlížet prakticky všude včetně některých mobilních zařízení a navíc s bez nutnosti zdlouhavě spouštět či instalovat PDF reader.

 

 

 

Chystá se další obsah přizpůsobený pro iPad: stanou se z knih interaktivní aplikace?

9. března 2010, 00.00 | Vydavatelství Condé Nast nabídne několik svých časopisů ve verzích pro iPad. Také majitel Wall Street Journalu potvrdil, že se chystá speciální aplikace zpřístupňující tento deník na iPadu. A nakladatelství Penguin Books předvedlo prototypy svých interaktivních knih pro iPad.

 

 

 

Adobe BrowserLab preview 4: testování vzhledu webových stránek

8. března 2010, 00.00 | Dokončení online systému společnosti Adobe na testování vzhledu webových stránek v různých webových prohlížečích se (velmi) pomalu blíží. V pořadí již čtvrté veřejné preview systému BrowserLab nabízí jednoduchý systém testování stránek formou dynamických screenshotů, které lze vizuálně porovnávat a zjistit tak rozdíly v renderingu stránek pro konkrétní verze jednotlivých web browserů.

 

 

 

Nový software pro Macy

5. března 2010, 00.00 | Apple vydal aktualizaci ProKit 5.1 opravující chyby jeho profesionálních aplikací (Final Cut Studio, Logic Studio, Aperture). A CrossOver 9.0 usnadňuje instalaci aplikací Windows, jež dovoluje provozovat bez Windows.

 

 

 

Strana výpisu

... 55 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: