Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Wacom Intuos4 Wireless: dokonale bezdrátových 5 080 lpi

25. května 2010, 00.00 | Tlakově citlivé pentablety nejvyšší výkonnostní kategorie nabízí společnost Wacom v modelové řadě Intuos4, která zastupuje několik tabletů s různými rozměry a doslova přepychovým ovládáním. Nejnovějším přírůstkem v řadě Intuos4 je bezdrátový model prozaicky pojmenovaný Intuos4 Wireless, který využívá rozhraní Bluetooth, disponuje rozlišením těsně nad hranicí 5 000 lpi a nabízí vysoký komfort používání pentabletu s různými polohovacími nástroji.

 

 

 

Do bojů o webové video vstupuje další těžká váha, Google, se svým projektem WebM

24. května 2010, 00.00 | Za budoucnost webového videa mnozí považují HTML5, zatím však nedošlo ke shodě na formátu a kodeku. Dosud spolu soupeřily především formáty H.264 a Ogg Theora, minulý týden však do ringu vkročil Google se svým vlastním otevřeným formátem WebM, tvořícím součást jeho nových ambiciózních plánů, včetně internetové televize. WebM sice vypadá docela slibně, avšak držitelé patentů již prohlásili, že se jejich nároky týkají i kodeku VP8 užitého pro video ve WebM, Google tak bude muset ještě překonat řadu překážek.

 

 

 

Po dohadech o dalším směřování Final Cut Studia Apple potvrdil jeho zaměření na profesionály

21. května 2010, 00.00 | Aplikace Applu pro střih a další zpracování videa byly dosud jasně rozděleny podle cílové zákaznické obce a zdálo se, že to všem vyhovuje. Značný rozruch proto způsobil článek AppleInsideru tvrdící, že Apple hodlá změnit zaměření Final Cut Studia, tedy profesionálního střihového nástroje, směrem ke konzumentskému sektoru. Je tato pověst pravdivá?

 

 

 

ACDSee Photo Manager 12: vylepšený organizér a editor digitálních fotografií

21. května 2010, 00.00 | Po uvedení ACDSee Pro 3.0 s novou strukturou záložkového grafického rozhraní dokončila společnost ACD Systems podobně koncipovanou verzi správce a editoru digitálních snímků ACDSee Photo Manager, který se oproti ACDSee Pro prodává za zhruba poloviční cenu. Vyjma zpracování RAW snímků manažer nabízí pestrou škálu funkcí pro správu, barvové i efektové úpravy snímků a rovněž funkce na sdílení obrázků a digitálních fotografií přímo z prostředí aplikace.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Hodinky (2. část)

19. května 2010, 00.00 | Druhou částí dokončíme náš tutoriál tvorby hodinek v CorelDRAW. Po minulé části, ve které jsme téměř dokončili ciferník, budeme pokračovat tvorbou ukazatele datumu, nastavením barev a dotvořením těla hodinek.

 

 

 

Web Developer & Firebug: vývojářské duo pro Firefox

18. května 2010, 00.00 | Vývoj webových stránek se obvykle neobejde bez specializovaných developerských nástrojů, které umí například zobrazovat a manipulovat s prvky a objekty na stránkách, detailně zkoumat jejich vlastnosti, analyzovat síťovou konektivitu, ladit skripty, zkoumat kaskádové styly a dokonce i měnit HTML kód a CSS pro libovolnou online renderovanou webovou stránku. Dnes si představíme dvě velmi oblíbené bezplatné vývojářské extenze pro prohlížeč Mozilla Firefox.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: střípky z novinek

17. května 2010, 00.00 | Po nějakém čase nám společnost Adobe dala do ruky nové verze svých produktů. Asi nejpopulárnější hračkou z celého balíku je aplikace Adobe Photoshop CS5. V tomto článku nečekejte představení hlavních funkcí a vlastností. Bude to spíše mozaika náhodných dojmů a postřehů. Zásadní novinky si představíme v samostatných článcích později.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: co přináší nového?

14. května 2010, 00.00 | Začátkem března společnost Autodesk oznámila vydání nové verze populárního modelovacího a animačního nástroje Maya. Pojďme se podívat, co tato nová verze přináší.

 

 

 

Serif PanoramaPlus X4: automatická tvorba panoramat

14. května 2010, 00.00 | Jednoduchou, přehlednou a plně automatickou tvorbu panoramatických fotografií umožňuje nová verze editoru PanoramaPlus, která umí panoramata exportovat do formátu QuickTime VR, jako statické snímky v několika bitmapových formátech nebo jako PDF dokument. Představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Awesome Note & Sketches: poznámkový ráj pro iPhone

13. května 2010, 00.00 | Vysoký komfort používání, synchronizaci poznámek s online serverem a především dobře navržený systém ovládání nabízí dvě aplikace pro Apple iPhone, které slouží k rychlé tvorbě, správě a prohlížení textových či grafických poznámek.

 

 

 

Strana výpisu

... 51 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: