Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adobe zveřejnila bezpečnostní aktualizace Adobe Readeru a Acrobatu

11. října 2010, 00.00 | Od června 2009 Adobe vydává bezpečnostní aktualizace Readeru a Acrobatu v pravidelných čtvrtletních intervalech, vždy druhé úterý třetího měsíce. Avšak tyto programy jsou z bezpečnostního hlediska poněkud „děravé“, neustále se v nich nacházejí další a další zranitelnosti, a tak občas Adobe musí uvolnit dodatečné opravy mimo pravidelný termín, když jde o zvlášť závažné chyby. K takovémuto zveřejnění došlo v úterý 5. 10. Jaké zranitelnosti dané updaty ošetřují? A čím tedy mohou být nebezpečné PDF dokumenty zveřejněné na Webu?

 

 

 

Vektorové hrací kostky v Adobe Illustrator

8. října 2010, 02.00 | Na Internetu dnes najdeme mnoho vektorových ilustrací či různých symbolů a znaků v tzv. free galeriích či placených fotobankách. Avšak při troše snažení nebo pomocí malého návodu si můžeme bez větších problémů zkusit nakreslit nějakou tu ilustraci sami. V dnešním cvičení si v Adobe Illustratoru vytvoříme vektorové hrací kostky se zaoblenými rohy.

 

 

 

Pixelmator bude podporovat formát WebP

7. října 2010, 00.00 | Společnost Google nedávno přišla s novým formátem WebP, jenž by měl v oblasti prezentace bitmapové grafiky (zejména digitálních fotografií) na Webu silně konkurovat zavedenému formátu JPEG. A macovský program pro práci bitmapami Pixelmator již přišel s podporou daného formátu. Jak efektivní je komprese obrázků ve WebP ve srovnání s JPEG? A co konkrétně Pixelmator nabízí?

 

 

 

Zoner Photo Studio 13: šťastná fotografická třináctka?

6. října 2010, 00.00 | Populární správce, prohlížeč, editor pro komplexní zpracování digitálních fotografií je nově k dispozici ve své již třinácté stěžejní edici. Photo Studio 13 je vůbec poprvé k dispozici i v 64bitové verzi, která stejně jako 32bitová verze dále rozšiřuje stávající funkce pro organizaci, publikování a sdílení fotografií, přidává nové typy výběru a retuše fotografií, má dokonalejší vyhledávání snímků v katalogu, podporuje zobrazení v 10bitové barevné hloubce a mimo jiné nabízí několik specializovaných variant skládání HDR multiexpozic.

 

 

 

Adobe Premiere Elements 9: hrátky s videem nejen ve Windows

4. října 2010, 10.00 | Současně s balíkem pro zpracování, organizaci, úpravy a publikování digitálních fotografií Photoshop Elements 9 představila společnost Adobe také devátou stěžejní verzi video editoru Premiere Elements, který je konečně k dispozici i pro Mac OS X. Těšit se můžete na rozšířený import formátů video souborů, nové efekty, nové či vylepšené video a audio filtry, řadu nových šablon na tvorbu rychlých filmů a mimo jiné také na rychlejší odezvy celé aplikace. Nabízíme vám přehled všech důležitých novinek v Premiere Elements 9.

 

 

 

Adobe Photoshop Elements 9: vše pro vaše fotografie

1. října 2010, 00.00 | Známý softwarový balík na organizaci, úpravy, tisk, publikování a sdílení digitálních fotografií dospěl již do své deváté stěžejní verze. Ve výčtu představených novinek najdeme nové funkce modulů sady Photomerge na sofistikovanou tvorbu kompozic a slučování expozic snímků, snadnou stylizaci fotografií dopočítanou podle zvolené fotky, vylepšené nástroje pro retuše a opravy plochy snímků, průvodce některými nabízenými efekty, sdílení fotografií s Facebookem, masky u editačních vrstev a několik jiných užitečných novinek.

 

 

 

Toon Boom Studio 6.0: skeletální vektorový animátor

29. září 2010, 00.00 | Editor 2D vektorových animací s různými efekty a vestavěnou prostorovou kamerou se ve své aktuální šesté stěžejní verzi zaměřuje mimo jiné na náročnější grafiky a animátory, kterým nestačí běžné animační programy a naopak drahé studiové animátory jsou pro ně zbytečné či cenově nedostupné. Mezi novinky Toon Boom Studia 6.0 patří především skupina nástrojů pro práci s kostmi a obecně se skeletem postav včetně náhledů pohybů kostí, jejich ovládání v časové ose a exportu Bone efektů pro formáty QuickTime a Flash.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Masky a kanály (5.)

27. září 2010, 00.00 | V rámci tématických článků věnujících se maskování se konečně dotkneme klasických masek, které mají pro řadu méně zkušených uživatelů příchuť jakési exotiky. Bohužel je asi zklamu, neboť maska je jen a pouze o přípravě selekce. Pravdou ovšem je, že onu selekci můžeme připravovat i několik dlouhých desítek minut (ne-li hodin) a docela "exotickými" postupy.

 

 

 

Apple údajně chystá „digitální novinový stánek“

24. září 2010, 00.00 | Pro iPad se v současnosti nabízí sice řada časopisů v elektronické podobě, často obohacených o dodatečný multimediální obsah, ale problém je s předplatným, zatím neexistuje nějaký snadný a jednotný způsob jeho výběru. V polovině září se však počaly vynořovat náznaky, že by Apple mohl zavést centralizované předplatné pro periodika na iPadu a minulý pátek se objevily konkrétnější zprávy, podle nichž Apple chystá „digitální novinový stánek“, na způsob svého knižního obchodu iBookstore.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Přehrávač od Apple – snazší než vypadá

24. září 2010, 00.00 | V oblasti elektroniky dnes světu jasně vévodí "aj pody" a "aj founy" a konkurenční značky většinou pouze kopírují tyto designové lahůdky. Plakáty se těmito obdélníkovými předměty hemží a my si tedy takový přístroj zkusíme vytvořit v CorelDRAW.

 

 

 

Strana výpisu

... 42 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: