Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Autodesk Maya 2011: Budiž světlo! (2)

12. listopadu 2010, 10.00 | V dnešním pokračování série o světlech v Maye se podíváme na Raytracing, a to jak v podání Maya Software, tak i MentalRay rendereru, a zaměříme se i na základy Indirect Illumination (nepřímého osvětlení) za použití tohoto rendereru.

 

 

 

Elements+ v3: skryté funkce v Adobe Photoshop Elements

12. listopadu 2010, 09.00 | Různá navenek skrytá nastavení či dialogová okna, práci s barvovými křivkami, nové efekty, manipulaci s vektorovými cestami, Smart objekty a Smart filtry, rozšířenou práci s vrstvami i textovými objekty a řadu dalších funkcí zpřístupní v Photoshop Elements doplněk Elements+, který je k dispozici ve verzi pro Windows i Mac OS X a podporuje různé verze Photoshop Elements.

 

 

 

Print2Flash 3.0.1: dokumenty ve Flashi

11. listopadu 2010, 00.00 | Publikování dokumentů ve formátu Flash může být alternativou například k online zobrazovaným PDF dokumentům. Aplikace a virtuální tiskový ovladač Print2Flash pro Windows umí vytvářet z různých tisknutelných dokumentů SWF soubory, které obsahují vlastní prohlížeč s podporou kopírování textů, tiskových funkcí a mimo jiné i se skinovatelným prostředím.

 

 

 

Adobe vydala další bezpečnostní aktualizaci Flash Playeru a varování ohledně zranitelnosti Adobe Readeru

10. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Adobe vydala v minulém týdnu aktualizaci Flash Playeru zacelující další bezpečnostní díry a dále pak přišla s varováním ohledně potenciální zranitelnosti Adobe Readeru. Jaké problémy v daných případech hrozí a jak je to s jejich eliminací?

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Kalendář pro rok 2011

9. listopadu 2010, 00.00 | V dnešním článku se již připravíme na Vánoce a Nový rok, a to kalendářem, který vytvoříme, vygenerujeme v CorelDRAW. Nezapomeňte, nejlepší dárky jsou ty, které darující vyrobil vlastnoručně.

 

 

 

Autodesk SketchBook Pro 2011: nový digitální skicák

8. listopadu 2010, 10.00 | Novou verzi editoru koncipovaného jako profesionální digitální skicák uvolnila do prodeje společnost Autodesk. SketchBook Pro je určený všem kreativním designérům, kteří si často potřebují načrtnout a vizualizovat své myšlenky či nápady v intuitivně ovládaném grafickém programu s nabídkou kreslicích štětců, simulujících běžné kreslicí pomůcky a nástroje, to vše navíc s ovládáním navrženém přímo pro pentablety a dotykové displeje.

 

 

 

Novinky ve světě Blenderu a v animačním systému verze 2.5

8. listopadu 2010, 00.00 | Po delší odmlce vás, vážení čtenáři, vítám u dalšího článku o nové verzi Blenderu. Pokud se k vám ještě nedostaly žádné zprávy o Sintelu – posledním OpenMovie projektu Blender Foundation, vězte, že je již hotový. Kromě letmého seznámení s tímto projektem se tak dnes zaměříme na relevantní téma – prakticky kompletně přepracovaný animační systém "dvapětky". Spíše než praxi se tak budeme věnovat především teorii.

 

 

 

ACDSee Pro 4 Photo Manager: betaverze organizéru digitálních fotografií

5. listopadu 2010, 00.00 | Čtvrtá stěžejní verze správce, prohlížeče a editoru digitálních fotografií ACDSee Pro Photo Manager se zaměřením na RAW snímky se pomalu blíží. Organizér si můžete vyzkoušet už nyní v jeho veřejné betaverzi, která obsahuje některé z proklamovaných novinek ACDSee Pro 4 například v podobě vylepšeného editoru EXIF/IPTC metadat, vizuálního geotagging snímků v mapě a několika rozšířených funkcí pro úpravy a vylepšování vzhledu RAW snímků i klasických JPEG fotografií.

 

 

 

Autodesk SketchBook Designer 2011: profesionální skicák pro kreativní designéry

3. listopadu 2010, 10.00 | V profesionálním digitálním skicáku SketchBook Designer lze využívat systém bitmapových štětců a vektorových objektů v samostatných vrstvách, několik druhů interaktivně definovaných výplní a řadu dalších užitečných editačních a manipulačních funkcí včetně důležitého módu symetrie. Celý editor je přímo navržen pro tlakově citlivé tablety a patří mezi výkonné grafické nástroje určené náročným kreativním grafikům a designérům.

 

 

 

Zajímavé informace pro 3D grafiky: to je 3dexport.com

2. listopadu 2010, 00.00 | Hledáte inspiraci, kvalitní tutoriál, 3D model nebo zajímavou texturu pro váš projekt? V tom případě zcela určitě navštivte stránky 3dexport.com, kde je vše v dostatečné kvalitě a navíc hezky pohromadě.

 

 

 

Strana výpisu

... 39 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: