Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adobe uvedla Photoshop 12.0.3 pro Windows

22. prosince 2010, 00.00 | Krátce po uvedení udržovacího updatu Photoshopu na verzi 12.0.2 přišla společnost Adobe s novým updatem 12.0.3, tentokrát výhradně pro platformu Windows. Jeho posláním je řešit problém se zobrazováním kontextové nápovědy k nástrojů Photoshopu vzniklý po instalaci verze 12.0.2 v prostředí Windows XP, a rovněž eliminovat bezpečnostní ohrožení, dovolující útočníkovi kontrolovat počítač s Photoshopem CS5 prostřednictvím škodlivého souboru na serveru. Podrobnosti spolu s odkazem na update přinášíme v tomto krátkém článku.

 

 

 

QuarkXPress 8 je do 31. prosince k dispozici za velmi výhodnou cenu

21. prosince 2010, 00.00 | Společnost Quark nabízí do konce letošního roku svůj sázecí program QuarkXPress 8 za cenu sníženou o více než čtyřicet procent. QuarkXPress 8 lze takto získat za 14 700 Kč bez DPH, přičemž spolu s ním se v rámci tzv. magických bundlů nabízí i 1 000 písem OpenType a dále extenze společnosti Markzware či též dvanáctiměsíční podpora, garantující v daném období upgrade na nové verze zdarma. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Koule, míč nebo balón v Adobe Illustratoru?

20. prosince 2010, 00.00 | Dnešní tutoriál věnujeme tak trochu sportovní tématice a ukážeme si další příklady tvorby kulových předmětů vytvořených pomocí 3D efektu, který je nám znám již z předchozího cvičení. Nakreslíme si tenisový míček, basketbalový míč, dětský balón a na závěr přidáme malý tip.

 

 

 

Flash Player 10.2 údajně snižuje zatížení centrálního procesoru na desetinu

17. prosince 2010, 00.00 | Začátkem prosince Adobe vydala první veřejnou beta verzi Flash Playeru 10.2, který přináší především API rozhraní Stage Video, jež na všech podporovaných platformách umožňuje předat většinu funkcí potřebných pro přehrávání videa na grafický hardware (GPU). A ve středu Adobe upřesnila, jak velké toto odlehčení procesoru může být. John Nack na firemním blogu uvedl, že při použití rozhraní Stage Video se zátěž procesoru snižuje až desetkrát!

 

 

 

Aperture 3.1.1 přináší četné další opravy chyb

14. prosince 2010, 00.00 | Společnost Apple vydala update svého nástroje pro zpracování RAW snímků Aperture. Setinkový update 3.1.1 přináší především opravy řady chyb a zvýšení celkové stability a výkonu aplikace.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5 12.0.2: Udržovací update (aktualizováno)

14. prosince 2010, 00.00 | Společnost Adobe přišla s udržovacím setinkovým updatem svého editoru bitmap a digitálních fotografií Photoshop CS5. Podoba 12.0.2 zvyšuje výkon při malbě a opravuje řadu problémů, dále byl rovněž updatován TWAIN plugin pro skenování z prostředí Photoshopu. Podrobnější přehled změn a odkazy na stažení updateru naleznete v tomto krátkém článku. Aktualizace: Adobe hlásí problémy s daným updatem ve Windows! Podrobnosti přinášíme v závěru článku.

 

 

 

onOne Photo Essentials 3.0.3: zásuvné moduly pro Photoshop Elements

14. prosince 2010, 00.00 | Sada pěti zásuvných modulů pro Adobe Photoshop Elements obsahuje pluginy pro automatizované úpravy barev a kontrastu digitálních fotografií, několik desítek fotografických efektových filtrů, plugin na maskování objektů a pozadí snímků, přidávání ozdobných orámování a zvětšování fotek například pro účely tvorby plakátů a tisk snímků.

 

 

 

Vánoce, Vánoce, zase ty Vánoce - Vánoční animované PFko v After Effects, 2. díl

13. prosince 2010, 00.00 | Vánoční čas se od minulého dílu našeho tutoriálu opět o něco přiblížil, Vánoce už klepou, a někde možná dokonce i buší, na naše dveře. Z kuchyně se jistě mnohde nese ona magická a povznášející vůně vánočního cukroví. I my jsme si toho minule poměrně dost "napekli" a dnes si výsledky naší dosavadní práce trochu nazdobíme. Tak honem do toho, ať můžeme naše PFko servírovat.

 

 

 

PhotoZoom Pro 4.0: zvětšování obrázků a fotografií nejen v Adobe Photoshopu

10. prosince 2010, 00.00 | Pořizování zvětšenin z obrázků a fotografií nabízí aplikace PhotoZoom, která je k dispozici i v české lokalizaci a funguje samostatně či jako plugin pro Adobe Photoshop. Mezi přednosti programu patří patentovaná technologie přepočtů obrazových dat S-Spline, předvolby pro zvětšení předloh cílené na konkrétní typy zdrojových dat, možnost hromadného zpracování fotografií a především velmi kvalitní zvětšeniny s nesrovnatelně lépe prokreslenými detaily, než to umí samotný Photoshop u bikubické metody převzorkování obrazu.

 

 

 

Vzhůru do oblak - povzneste své schopnosti modelování v C4D

9. prosince 2010, 00.00 | Obsáhlá recenze výukového DVD CINEMA 4D – praxe, přesnost a efektivita modelování od Pavla Zocha na téma letounu Fokker Dr. 1.

 

 

 

Strana výpisu

... 36 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: