Aperture 3.1.1 přináší četné další opravy chyb - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Aperture 3.1.1 přináší četné další opravy chyb

Aperture

14. prosince 2010, 00.00 | Společnost Apple vydala update svého nástroje pro zpracování RAW snímků Aperture. Setinkový update 3.1.1 přináší především opravy řady chyb a zvýšení celkové stability a výkonu aplikace.

Letos v únoru Apple vydal Aperture 3, významnou novou verzi svého softwaru pro profesionální správu a zpracování fotografií. Prvotní verze 3.0 však trpěla řadou vážných chyby, které vyřešily až následné aktualizace, koncem října program dospěl k verzi 3.1 (tu jsme podrobněji popsali zde). A nedávno Apple uvolnil dodatečnou aktualizaci na verzi 3.1.1.

Jak napovídá již číslo verze, nová aktualizace přináší další opravy různých menších chyb. Zlepšuje kompatibilitu s mediálním balíkem iLife ’11 (především pak s jeho prohlížečem iLife Media Browser), napravuje potíže s importem, s upgradem knihoven z nižších verzí, s úpravami snímků, s publikováním na Webu (hlavně se zveřejňováním fotografií na službách MobileMe, Facebook a Flickr), s obrazovými prezentacemi a s datovými trezory. Též se měly zvýšit celková stabilita a výkon aplikace. Celkem jde o skoro dvě desítky oprav, jež podrobněji popisuje tento dokument.

Například už by neměly být problémy s převodem knihoven verze 3.0, při vydávání fotografií na Flickru již je program nebude nechtěně ukládat ve sníženém rozlišení pro Web namísto plného rozlišení a především řada různých operací již nezpůsobí pád aplikace či její zamrznutí. Aperture 3 tak očividně stále má ještě dost chyb, i když verze 3.1 přinesla skutečně významné zlepšení.

Aperture 3.1.1 se nabízí přes Software Update, případně se dá ručně stáhnout tady (aktualizace zabírá 357,79 MB), vyžaduje OS X 10.5.8 nebo Mac OS X 10.6.2 a vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: