Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

TypeDNA 2.0: inteligentní správce písem pro Adobe CS5

8. února 2011, 00.00 | Trochu netradiční správce písem s označením TypeDNA pracuje jako samostatná aplikace nebo jako plugin ve stěžejních aplikacích balíku Adobe Creative Suite 5 (Photoshop, Illustrator, InDesign), kde můžete manipulovat s fonty včetně jejich rychlé aktivace/deaktivace a také fonty inteligentně filtrovat a vyhledávat příbuzná písma podle jejich vizuální podobnosti a několika nastavených vlastnostech.

 

 

 

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (1)

7. února 2011, 00.00 | Měli jsme ideu, že mimo klasických návodů a recenzí bychom sem tam mohli přijít i s něčím poněkud odlišným. Prezentovat na jednoduchých příkladech různé technologie a případně algoritmy, které se používají denně, ale ne vždy jsou plně doceněné či užívané efektivně. Jednoduše knihovnu triků a návodů pro všední den.

 

 

 

Adobe Illustrator tutoriál: „Mudrybruk“

4. února 2011, 10.00 | Ne, nezbláznil jsem se, ani mi nezešílela klávesnice :o) Jen jsem si vzpomněl na dávný rozhovor s kámoškou od Ostravy, která pronesla větu „…byl tam taky mudrybruk…“ a já si lámal hlavu nad tím, kdo nebo co je mudrybruk a proč tam byl taky. Po následné konzultaci jsem pochopil, že „…tam byl takový modrý brouk“ :o))) Ostravština je prostě bohovská! Pojďme si jednoho stylizovaného modrého brouka vytvořit v Illustratoru a procvičit si při tom práci s cestářem, přechody a trošku i mřížkou přechodů…

 

 

 

iMovie 11 - 1. Import videa

4. února 2011, 01.00 | Druhá, a pro leckoho důležitější, část balíku iLife 11 se soustředí na práci s videem. Kromě kompletního procesu klasického střihu se v dalších dílech seriálu podíváme třeba populární trailery a další funkce užitečné funkce. Začneme ale od Adama, tedy importem.

 

 

 

Ozone 5 doplňuje podporu pro další vykreslovací jádra

4. února 2011, 00.00 | e-on Software vydala novou verzi zásuvného modulu pro 3D programy generujícího atmosférické efekty a jejich animace.

 

 

 

DFT PhotoCopy 1.0: fotografické reprodukce v Adobe Photoshopu, Lightroom a Apple Aperture

2. února 2011, 10.00 | Nový univerzální plugin pro Photoshop, Lightroom, Aperture a různé kompoziční video editory je určený na tvorbu vlastních fotografických reprodukcí ve stylu uměleckých děl s pomocí přednastavených malířských, kreslicích a dalších druhů stylů včetně několika desítek dobových technik zpracování obrazu. PhotoCopy nabízí mnoho desítek stylů pro rychlou aplikaci na snímek či úsek videa, druhým hlavním úkolem pluginu je pak vzájemné kopírování stylizací snímků s jejich barevnosti, tónováním a texturizací.

 

 

 

Tutoriál: Síla a moc paletky Vzhled v Adobe Illustratoru

1. února 2011, 10.00 | Paleta Vzhled nabízí skutečně až netušené možnosti. S její pomocí lze vytvořit efektní grafický styl, ten uložit a poté už jen kdykoliv jediným kliknutím aplikovat na další objekty. Přidáváním dalších výplní či tahů objektu a aplikací transformací a efektů na ně můžete dosáhnout skutečně velmi zajímavých výsledků. Pojďme si jeden takový grafický styl vytvořit…

 

 

 

Adobe Creative Suite 5.5 se zaměří na digitální publikování

1. února 2011, 00.00 | Minulý týden server AppleInsider přinesl první zprávy o (některých) vlastnostech chystaného balíku Adobe Creative Suite (CS) 6. V pátek však tento server napsal, že ještě předtím Adobe hodlá vydat jakousi „meziverzi“, jež se bude nabízet pod názvem „Adobe Creative Suite 5.5 Digital Publishing“. Ten napovídá, že posílí funkce pro publikování na nové digitální platformy, především bude zahrnovat novou verzi nástroje Packager for iPhone. A co nového pak nabídnou InDesign a Dreamweaver?

 

 

 

Nitro PDF Reader 1.4: prohlížeč PDF dokumentů s konvertorem, poznámkami a dalšími užitečnými funkcemi

31. ledna 2011, 10.00 | Alternativní prohlížeč PDF dokumentů s rozhraním Ribbon ve stylu MS Office nabízí uživatelům Windows XP/Vista/7 pohodlné a rychlé prohlížení PDF souborů, práci s komentáři, formulářovými prvky, systém běžných redakčních změn a navrch ještě několik užitečných doplňkových funkcí například v podobě tvorby PDF dokumentů, extrakce textů či grafických objektů a také náhledy PDF dokumentů přímo ve Windows Exploreru či MS Outlooku.

 

 

 

Adobe Illustrator tutoriál: Toolbox

28. ledna 2011, 10.00 | Bednu na nářadí má doma určitě řada z vás. Já taky, i když je v ní akorát binec, dva starý šroubováky a jedny kombinačky :o) Tak si pojďme jednu takovou bednu udělat v Illustratoru, protože takový „toolbox“ se může často hodit…

 

 

 

Strana výpisu

... 33 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: