Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe uvedla Creative Suite 5.5: všestranná podpora mobilních zařízení, posílená video a audio produkce, subskripční cenový model

12. dubna 2011, 00.00 | Společnost Adobe včera ohlásila novou podobu svého portfolia publikačních produktů. I když se jedná jen o „přechodovou“ edici 5.5, je významných novinek mnoho. Těmi hlavními jsou silná podpora publikování na mobilních zařízeních, možnost využívat a vytvářet utility dovolující nasazovat tato zařízení jako ovládací hardware pro práci s Photoshopem, významná rozšíření nástrojů pro střih videa a zvuku, a konečně pak i nový subskripční model, poskytující produkty Creative Suite za měsíční či roční poplatek. Více informací přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Programy Vue 9.5 vylepšují práci s oblaky a mnoho dalších věcí

11. dubna 2011, 00.00 | Firma e-On Software už dlouho prodává programy řady Vue pro generování realisticky vyhlížejících krajin a jejich animací. Koncem loňského listopadu začala dodávat jejich novou verzi 9. Tím ovšem vývoj tohoto softwaru samozřejmě nekončí a minulý týden e-on stávajícím uživatelům dala možnost přechodu na novou (zatím předběžnou) verzi 9.5. S jejími novinkami vás seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Drobný tip pro Adobe Photoshop: Posun textu

11. dubna 2011, 00.00 | Opět jedna z drobností, které nejsou nijak převratné, ale přesto vám mohou malinko zpříjemnit a zefektivnit práci… Jak manipulovat s textovými rámečky snadno a rychle?

 

 

 

Problém s písmy v Mac OS X 10.6.7

7. dubna 2011, 00.00 | Změny v Mac OS X 10.6.7 vyvolaly problém se zobrazováním a tiskem OpenType PS písem v mnoha aplikacích. Ačkoli se týká jen části uživatelů, může způsobit vážné potíže, uspokojivým řešením bude až oprava Applu.

 

 

 

YouTube Downloader 0.74: užitečné stahovátko internetového videa

6. dubna 2011, 11.00 | Česká aplikace pro Windows na stahování videa z internetových a webových zdrojů má jednoduché ovládání, umí si na webové stránce najít odkazy na video a je k dispozici zdarma. YouTube Downloader se kromě výborné funkčnosti a stahování FLV i MP4 videa z YouTube vyznačuje především podporou více než 130 dalších internetových serverů včetně českých a slovenských televizních archivů, počet podporovaných serverů navíc autor aplikace stále rozšiřuje.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Kovový číselník s kódem

5. dubna 2011, 00.00 | V tomto tutoriálu si celkem jednoduše vytvoříme kovový číselník s volitelným kódem, který určitě znáte např. z kufříků na dokumenty apod. Půjde víceméně pouze o práci s Cestářem a přechody, přesto může výsledek vypadat poměrně realisticky…

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Řada linií

4. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku vytvoříme řadu linií, kterou můžeme použít pro wallpaper, poster, potisk např. snowboardu anebo vhodný doplněk libovolné grafiky. Použijeme zkratky Ctrl+K, Ctr+Shift+Q, nástroje interaktivní kontura, interaktivní stín, tvar, text a další. Budeme také kopírovat interaktivní efekty.

 

 

 

Pixlr Editor: unikátní online grafický editor

1. dubna 2011, 00.00 | Grafický editor Pixlr je jedním z online nástrojů z nastupující generace cloudových služeb v podobě webových aplikací, určených obecně pro design a především ke zpracování či úpravám obrázků a digitálních fotografií. Editor nabízí různé kreslicí a retušovací funkce, sofistikovanou manipulaci s barvami, řadu běžných efektových filtrů a mimo jiné i sdílení grafických souborů s několika populárními online službami.

 

 

 

VRayforC4D – rychlý start (2)

31. března 2011, 00.00 | Po instalaci a prvním oťukání přijdou jistě otázky. Jak si nastavit scénu, jak připravit kameru, osvětlení, jak na slunce, fyzikální oblohu. Prostě otázky všedního dne. Dnešní seminář by měl na tyto a také další otázky dát stručnou odpověď.

 

 

 

Vektorová tuba na krém v Adobe Illustratoru

30. března 2011, 00.00 | Jak už samotný titulek naznačuje, tento tutoriál pro Adobe Illustrator budeme věnovat kreslení tuby, ať už na krém či na zubní pastu nebo na jinou kosmetickou potřebu. Vytvořená tuba se může hodit do nějakého katalogu, prospektu, popř. i jako ikonka symbolizující krémy.

 

 

 

Strana výpisu

... 28 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: