Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Extensis Portfolio Studio 9.5: profesionální serverový asset manager

29. března 2011, 00.00 | Centralizovanou organizaci a správu grafických, kancelářských a multimediálních souborů nabízí architektura serverové a desktopové či webové klientské části balíku Portfolio Studio. V upgrade verze 9.5 najdeme především navýšení rychlosti celé serverové části, podporu většího množství formátů RAW snímků včetně Adobe DNG, rozšířenou práci s metadaty souborů, lepší podporu některých vektorových grafických formátů včetně souborů Adobe Illustratoru a řadu dalších vylepšení webového i desktopového manažeru souborů.

 

 

 

Drobný tip na hromadnou změnu stejných textů v Illustratoru

28. března 2011, 00.00 | Možná tuhle drobnost nevyužijete nějak extrémně často, ale myslím, že je dobré o ní vědět. Jak rychle a automaticky provést hromadnou záměnu stejného textu v Illustratoru se dozvíte v tomto krátkém příspěvku s doprovodným videem…

 

 

 

Helicon Focus 5.1: spojování hloubky ostrosti a plošné ostření sériových fotografií

25. března 2011, 00.00 | Automatické složení digitální fotografie ze série snímků shodné scény s různou hloubkou ostrosti a zaostřením na odlišná místa na snímku zvládne unikátní aplikace Helicon Focus. Helicon Focus umí nejen celoplošně ostřit sériové snímky a slučovat jejich hloubky ostrosti, nýbrž i skládat panoramata, retušovat fotografie, vytvářet ze snímků animace a navrch ještě plastické 3D modely focených scén.

 

 

 

VRayforC4D – rychlý start (1)

24. března 2011, 00.00 | Březnová akce, ve které byl nabízen VRay pro CINEMU 4D v ceně více než zajímavé, mohla poměrně dost uživatelů přesvědčit, že by přece jen mohli k tomuto výjimečnému renderovacímu řešení přejít. Pokud ano, jistě nepohrdnou základním průzkumem bojem, tedy postupným seznámením se základními návyky a prvky tohoto renderovacího řešení.

 

 

 

Windows Live Movie Maker 2011: snadná tvorba a publikování filmů

23. března 2011, 00.00 | Video editor Movie Maker 2011 je součástí balíku softwarových aplikací a služeb Windows Live Essentials, který si mohou zdarma stáhnout všichni uživatelé Windows. Aktuální verze Movie Makeru slouží především k jednoduchému sestavování a publikování filmů, efektovým úpravám videoklipů či k tvorbě video prezentací obsahujících fotografie, video a hudbu v různých formátech.

 

 

 

iMovie 11 - 8. Export a sdílení videa

22. března 2011, 00.00 | Jakmile je projekt hotový, nic nebrání tomu, abyste jej vyslali do světa. Poslední díl seriálu o iMovie 11 pojednává o expotu videa na DVD, do dalších formátů a samozřejmě na internet.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: webová stránka „V rekonstrukci“

22. března 2011, 00.00 | Při zásadnější přestavbě nebo redesignu webových stránek je vhodné na to v mezičase před umístěním nové prezentace potenciální návštěvníky upozornit. Stránka napodobující „práce na silnici“ je oblíbeným tématem a v tomhle tutoriálu si jednu takovou vyrobíme v Illustratoru.

 

 

 

Kindle Plugin 0.92: export elektronických knih z Adobe InDesignu

21. března 2011, 00.00 | Čtečka elektronických knih Amazon Kindle se díky svým parametrům a ceně velmi rychle stala zřejmě nejpopulárnějším zařízením s e-ink displejem. Nezanedbatelný vliv na tom má i kvalitní firmware a další softwarová podpora Amazonu, v rámci které si můžete zdarma stáhnout konvertor ebooků, simulátor výstupu z Kindle a mimo jiné i plugin pro export publikací z Adobe InDesignu do nativního formátu Kindle.

 

 

 

Vše v jednom, když už notebook nestačí, či stanice překáží

18. března 2011, 00.00 | Skoro každý je někdy potkal a je jednoduše pravdou, že nejčastěji zástupce značky Apple. Počítače vše v jednom. Mají velké množství výhod, některé nevýhody, kombinují v jistém smyslu svět pracovních stanic a svět notebooků. Velmi často mohou být alternativou zasahující do obou těchto světů. Otázkou je, zda jsou vhodné i pro práci grafika. Otestovali jsme za vás jeden z nejsilnějších z platformy Windows, který je momentálně k dispozici: Lenovo IdeaCentre B510 s procesorem i5.

 

 

 

Phantasm CS 2 pro Adobe Illustrator: barvy pod kontrolou

15. března 2011, 00.00 | Profesionální doplněk pro Adobe Illustrator obsahuje celkem dvanáct obrazových a především color processingových filtrů, které nabízí manuální nastavení a manipulaci s barvami a několik speciálních efektů. Plugin existuje ve třech edicích a umožňuje detailně korigovat barvy u vektorových i bitmapových objektů podobně jako to lze v Adobe Photoshopu, vytvářet polotónové vektorové rastry, prohazovat barvové kanály, rychle desaturovat obrázky či pracovat s úrovněmi a křivkami barev.

 

 

 

Strana výpisu

... 29 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: