Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (2)

17. února 2011, 00.00 | Máme tu další dílek započatého maličkého seriálu, tentokrát věnovaný konstrukční rovině. Konstrukční rovina je totiž bezesporu velmi zajímavý objekt. A přitom jej opravdu málo uživatelů bude efektivně používat. Možná to je škoda...

 

 

 

ABBYY FineReader Online: OCR služba s podporou češtiny

16. února 2011, 10.00 | Potřebujete narychlo převést skenovaný či nafocený text do editovatelné elektronické podoby, nechcete nic instalovat ani investovat do většinou poměrně drahých OCR balíků? S online službou společnosti ABBYY můžete zkonvertovat dokumenty v různých jazycích a stáhnout si rozpoznané texty v několika běžných formátech včetně formátů MS Wordu, PDF, převádět lze navíc i DjVu soubory.

 

 

 

Vektorová sklenice v Adobe Illustratoru

15. února 2011, 00.00 | Sklo, běžná věc, se kterou se setkáváme všichni každý den. Také se říká, že střepy přinášejí štěstí. Ale dnes tu žádné střepy lítat nebudou. Dnešní tutoriál bude věnovaný kreslení sklenice, tedy té vektorové.

 

 

 

RoboForm 7.1.9: dokonalá správa, vyplňování a synchronizace hesel a obsahu formulářů

14. února 2011, 00.00 | Komfortní správu hesel, bookmarků, kontaktů a prakticky libovolného obsahu formulářů včetně jejich automatického vyplňování na webu a v různých aplikacích zprostředkuje aplikace RoboForm, která ve své aktuální sedmé stěžejní verzi podporuje Internet Explorer, Firefox, Operu, Safari a Google Chrome a existuje i pro mobilní platformy s využitím online synchronizace dat.

 

 

 

Adobe RoboHelp 9: editor nápovědy, elektronických dokumentací a e-learningového obsahu

11. února 2011, 10.00 | Profesionální systém na vývoj elektronických dokumentací, manuálů a různých typů nápovědy má v nabídce společnost Adobe. Aktuální devátá verze balíku RoboHelp přidává mimo rozšířené tvorby e-learningového obsahu například podporu interaktivních Adobe AIR Help aplikací, kontrolu verzí prostřednictvím PDF dokumentů a také významně vylepšené sdílení a filtrování zdrojů mezi autory a uživateli projektů RoboHelpu.

 

 

 

Adobe vydala ostrou verzi Flash Playeru 10.2

11. února 2011, 00.00 | Flash Player ve verzi 10.2 dále posiluje hardwarovou akceleraci přehrávání videa přes API rozhraní Stage Video a nabízí další vylepšení na všech podporovaných platformách, k nimž už však nepatří PowerPC.

 

 

 

iMovie 11 - 2. Správa nahrávek a projektů

11. února 2011, 00.00 | Import videa do iMovie máme za sebou. Před samotným střihem a dalším zpracováním je praktické si natočený materiál roztřídit. Aplikace pro tyto účely nabízí hned několik praktických nástrojů.

 

 

 

Lexmark uvádí novou generaci tiskáren Genesis

11. února 2011, 00.00 | Společnost Lexmark uvádí zcela nový koncept inkoustových tiskáren. Lexmark S815 Genesis představuje inkjetovou multifunkci, jež může potenciálním klientům nabínout rychlost, elegantní design a zároveň inteligentní řešení SmartSolutions. Vedle toho zaujme též novým skenovacím systémem Flash Scan nebo možnostmi online sdílení. Zajímavost představuje i netradičně (ale originálně) pojaté "vertikální" konstrukční řešení.

 

 

 

GuideGuide 1.0: hromadná tvorba vodicích linek v Adobe Photoshopu

10. února 2011, 00.00 | Užitečný plugin v podobě nového nástrojového panelu pro Adobe Photoshop CS4/CS5 umožňuje pohodlně vytvořit skupiny vertikálních a horizontálních vodicích linek s přesně zadanými odstupy pro různé grafické a designérské účely. GuideGuide v podstatě doplňuje Photoshop o chybějící funkci vodicí mřížky a umí navíc vyrábět centrované vodicí linky pro libovolné rozlišení grafického dokumentu.

 

 

 

Tutoriál pro Illustrator – „přesýpací hodiny“

9. února 2011, 10.00 | V tomto tutoriálu si vytvoříme stylizovanou grafiku přesýpacích hodin s náhledem možného začlenění do jednoduchého info letáku. Procvičíte si práci s přechodem, cestářem, režimy krytí, mřížkou přechodů, perem ad.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: