Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Knoflík hlasitosti

25. května 2011, 00.00 | Pomocí několika odsazených cest, jednoduché textury a pár přechodů si vytvoříme knoflík hlasitosti, známý z různých audio přístrojů. Tutoriál, určený převážně začínajícím uživatelům, procvičuje práci s odsazenými cestami, gradienty, dotkneme se i deformace obálkou, otáčení či automatických vodítek.

 

 

 

Hype slibuje snadnou tvorbu HTML5 animací v Mac OS X

24. května 2011, 00.00 | Minulý týden se na trhu objevil nový nástroj Hype pro Mac OS X, dovolující vytvářet animace v HTML5. Tvůrci jej popisují jako „vůči designérům vstřícný“ autorský nástroj pro tvorbu HTML5 animací a interaktivního obsahu, který nevyžaduje žádné znalosti programování (i když samozřejmě práci s kódem dovoluje). Více podrobností o Hype přinášíme v tomto článku.

 

 

 

VectorScribe: dynamické vektorové tvary v Adobe Illustratoru

24. května 2011, 00.00 | Novinka společnosti Astute Graphics v oblasti zásuvných modulů pro Adobe Illustrator výrazně rozšiřuje možnosti editoru při tvorbě a úpravách vektorových cest. Plugin umí interaktivně manipulovat s dynamickými vektorovými tvary, jejich zaoblením a různými dalšími parametry a mimo jiné doplní Illustrator o sofistikovaný nástroj pro měření rozměrů, úhlů či vzdáleností objektů.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (3/3)

23. května 2011, 00.00 | Vítejte u třetí, závěrečné části tutoriálu o tvorbě sportovního vozu. Článek zakončíme doděláním kol. Práci si na závěr usnadníme tím, že zadní kolo bude pouze kopií předního, na výsledku to patrné není.

 

 

 

Adobe Creative Future, rozhovor s Jasonem Levinem z Adobe

20. května 2011, 00.00 | Adobe s označením CS 5.5 je zaměřeno na dvě oblasti. Na web a video, Evangelistou videa je Jason Levine, který také tuto oblast prezentoval na Adobe creative Future. I s ním vám předkládáme rozhovor a video v originálním znění.

 

 

 

CINEMA 4D, opravdová i polovičatá retopologizace

19. května 2011, 00.00 | V dnešním semináři vyzkoušíme několik technik a také jeden skript. To vše s jedním cílem: na stávající objekt, mající například ne úplně ideální topologii, připravit topologii korektní. Takové zadání není problém pro některé další aplikace, například 3D-Coat či Topogun zvládají tento problém bravurně. CINEMA 4D však přímo integrované nástroje nemá. Nemá?

 

 

 

Corel Painter 12: dokonalá umělecká digitální malba

18. května 2011, 00.00 | Špičkové možnosti skicování a obecně libovolné digitální malby a především slušnou porci novinek přináší dvanáctá verze známého bitmapového kreslicího programu Corel Painter. Mezi novinky editoru patří rozšířený grafický obsah s jeho organizace v knihovnách, přepracované grafické rozhraní Painteru, nový panel navigátoru, malování v režimech zrcadla či kaleidoskopu a mimo jiné také nové štětce a jejich kreslicí či kalibrační vlastnosti.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (2/3)

17. května 2011, 00.00 | Vítejte u u druhé části tutoriálu o tvorbě sportovního vozu. Dnešní díl budeme věnovat všem detailům vozu kromě kol, která si ponecháme na závěrečný třetí díl.

 

 

 

gDoc Fusion 2.5.1: konverze, redakční úpravy a snadná manipulace s obsahem PDF dokumentů

17. května 2011, 00.00 | gDoc Fusion je softwarový balík několika modulárních aplikací na konverzi, manipulaci a úpravy PDF, XPS a DOC dokumentů, ve kterých můžete v editoru provádět redakční změny, měnit pořadí stránek, přidávat do dokumentů poznámky a vizuálně spojovat soubory i vybrané stránky do jednoho dokumentu, to vše v přehledném a zajímavě navrženém grafickém rozhraní.

 

 

 

CorelCAD: alternativa AutoCADu přichází

16. května 2011, 00.00 | Corel vstoupil do světa CAD softwaru programem CorelCAD dostupným pro Mac OS X a Windows. Má to být levnější alternativa AutoCADu, jež bude brzy dostupná i v češtině. Bližší podrobnosti o dané novince přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 25 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: