gDoc Fusion 2.5.1: konverze, redakční úpravy a snadná manipulace s obsahem PDF dokumentů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

gDoc Fusion 2.5.1: konverze, redakční úpravy a snadná manipulace s obsahem PDF dokumentů

PDF AppendPDF

17. května 2011, 00.00 | gDoc Fusion je softwarový balík několika modulárních aplikací na konverzi, manipulaci a úpravy PDF, XPS a DOC dokumentů, ve kterých můžete v editoru provádět redakční změny, měnit pořadí stránek, přidávat do dokumentů poznámky a vizuálně spojovat soubory i vybrané stránky do jednoho dokumentu, to vše v přehledném a zajímavě navrženém grafickém rozhraní.

Balík gDoc Fusion společnosti Global Graphics Software slouží k práci s PDF dokumenty, jejich správě, editaci a také k tvorbě nových PDF souborů s řadou volitelných vlastností. gDoc Fusion se skládá z několika navzájem propojených modulů, doplněných o gDoc Creator na konverzi a tvorbu PDF dokumentů například ze souborů MS Wordu, Excelu, PowerPointu či ke zpětnému převodu PDF dokumentů do formátu MS Wordu.

K dispozici jsou tři edice gDoc Fusion s přídavky Home/Student a Standard Edition a cenou 65 GBP respektive 100 GBP (větší počet licencí lze koupit levněji), přičemž ze zkušební verze programu se po 30 dnech stane freewarová edice s různými funkčními omezeními.


gDoc Fusion 2.5.1 - úvodní obrazovka programu

Konverze souborů

Hlavní funkcí gDoc Fusion je tvorba PDF a XPS dokumentů jejich konverzí ze stávajících dokumentů. Integrovaný konvertor umí převádět přes 200 formátů souborů, patří mezi ně nejrůznější kancelářské dokumenty, bitmapové i vektorové grafické soubory, prezentace či třeba vizitky v několika formátech. Dokumenty můžete navíc nejen převádět, nýbrž v dávkovém konvertoru také spojovat do jednoho souboru a dokonce i vybírat stránky pro konverzi. Pro kontrolu či případné libovolné grafické účely můžete stránky exportovati jako bitmapu ve formátu PNG.


gDoc Fusion 2.5.1 - dávkový konvertor souborů do formátů PDF, XPS či DOC


gDoc Fusion 2.5.1 - v aplikaci můžete vytvářet PDF, XPS a DOC dokumenty

Dokumenty lze přetahovat ke konverzi myší do grafického rozhraní konvertoru, nebo je přidávat klasickým způsobem. Před převedením souborů do formátů PDF, XPS či DOC si můžete nastavit celou řada vlastností a parametrů pro cílové formáty. Nejvíce předvoleb je k dispozici u PDF dokumentů, kde lze mimo verze, zabezpečení a vlastností vkládaných bitmapových objektů určit například i eventuální převod barvového prostoru do CMYKu či RGB a nechat konvertovat vytvořit zprávu o převodu.

PDF dokumenty lze konvertovat do formátu PDF V1.3 až 1.6, nebo soubory uložit v archivačním formátu PDF/A-1b. Výstup z konvertoru lze přesměrovat do mailu, takže nově převedené PDF, XPS či DOC soubory lze nechat ihned odeslat na zvolenou adresu jako přílohu e-mailu.


gDoc Fusion 2.5.1 - nastavení podrobných vlastností PDF dokumentů

Prohlížení a manipulace s dokumenty

gDoc Fusion má své vlastní uživatelské prostředí, které propojuje jednotlivé modulární části balíku. Dokovací paleta nabízí rychlý přístup ke konvertoru a třem typům zobrazovacích režimů, ve kterých si můžete prohlížet a případně i (podle funkcí daného režimu) upravovat dokumenty.

Jedná se o režim Flick View se stránkami zobrazovanými jako tzv. kolotoč se sousedícími listy v dokumentu a vestavěnou lupou, dále o režim Page View pro zobrazování + redakční úpravy samostatných stránek a do třetice o režim Assembly View pro skládání a manipulaci se stránkami v otevřených dokumentech. Mezi uvedenými režimy lze rychle přepínat funkčními klávesami či kliknutím na příslušnou sekci v doku.


gDoc Fusion 2.5.1 - dokovací paleta balíku


gDoc Fusion 2.5.1 - jeden z dostupných typů zobrazení stránek v otevřených dokumentech


gDoc Fusion 2.5.1 - manipulační editor umožňuje například slučovat stránky, měnit jejich pořadí, natáčet stránky, vkládat nové či stránky oříznou na požadovaný rozměr

Manipulační operace se stránkami zjednodušuje funkce PageStack, s jejíž pomocí lze spojovat vybrané stránky v dokumentu do skupin a skupiny pak jednoduše přesouvat do jiných otevřených dokumentů či na jinou pozici v daném dokumentu.

Editační schopnosti gDoc Fusion se ve své relativní jednoduchosti omezují u režimu PageView na typické redakční úpravy dokumentů. K dispozici máte interaktivní operace pro zvýrazňování, přeškrtávání, podtrhávání a mazání textů, práci s poznámkami a komentáři, funkce pro vyhledání a nahrazení textových řetězců, kopírování označených textů do jiné aplikace a tvorbu záložek pro vybrané texty – to vše přes menu, kontextové menu či interaktivní kontextové ikonky.


gDoc Fusion 2.5.1 - ikonky pro redakční úpravy textů


gDoc Fusion 2.5.1 - kontextové ovládací menu pro zvýrazňování textů a redakční úpravy


gDoc Fusion 2.5.1 - tvorba záložek


gDoc Fusion 2.5.1 - vyhledávání a nahrazování textů v rámci redakčních změn v dokumentech


gDoc Fusion 2.5.1 - volby pro ořez stránek

Závěr

gDoc Fusion nevypadá z hlediska nabídky funkcí pro konverzi a manipulaci s PDF dokumenty vůbec špatně, ostatně ne náhodou si balík licencovala společnost Corel a nabízí gDoc Fusion ve své (nepatrně upravené) „kancelářské“ aplikaci Corel PDF Fusion. Editační schopnosti gDoc Fusion jsou v porovnání s klasickými editory PDF dokumentů o dost chudší, nicméně to je patrně záměr autorů balíku, kteří chtějí uživatelům nabídnout co nejsnáze ovladatelný balík pro manipulaci s PDF dokumenty.

Předností celého balíku (orientovaného zejména na firemní uživatele) je tedy především zajímavě řešené, přehledné a současně jednoduché ovládání a také funkčně dobře vybavený dokonalý konvertor dokumentů. Skvělý je i režim PageView s funkcemi pro velmi snadnou vizuální manipulaci se stránkami v dokumentech.

30 denní zkušební verzi balíku gDoc Fusion (ve 32 bitové nebo 64 bitové verzi) si můžete stáhnout zdarma z webových stránek produktu.


gDoc Fusion 2.5.1 - předvolby pro jednotlivé editory a nástroje balíku

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: