CorelCAD: alternativa AutoCADu přichází - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

CorelCAD: alternativa AutoCADu přichází

16. května 2011, 00.00 | Corel vstoupil do světa CAD softwaru programem CorelCAD dostupným pro Mac OS X a Windows. Má to být levnější alternativa AutoCADu, jež bude brzy dostupná i v češtině. Bližší podrobnosti o dané novince přinášíme v tomto článku.

Modely Z210 jsou k dispozici ve dvojím provedení, jako konvertibilní minitower (CMT) a vysoce kompaktní SFF určené do prostředí se silně omezenými prostorovými možnostmi, a jsou ideální pro zákazníky pracující v oborech počítačového designu, digitálních médií, zdravotnictví a výkonných kancelářských aplikací. HP Z210 SFF je o 65 % menší než HP Z210 CMT. V obou velikostech je k dispozici široký výběr výkonných procesorů Intel Xeon E3 a druhé generace procesorů Intel Core i3/i5/i7, které v porovnání se staršími procesory zvyšují výkon až o 20 %.Modely HP Z210 nabízejí široký výběr možností profesionální grafiky, včetně 2D nabídky značek AMD a NVIDIA, které zahrnují možnosti duálních grafických karet s podporou až čtyř 2D obrazovek. Mezi možnosti ve sféře 3D patří HD grafika nové generace integrovaná v procesoru Intel, který snižuje vstupní náklady na profesionální 3D grafiku, a grafika nižší a střední třídy značek NVIDIA a AMD.

Pracovní stanice HP Z210 jsou navrženy pro snadné použití. Oba modely mají skříň, která nevyžaduje použití nástrojů (tool-free chassis), což usnadňuje jejich servis. Pracovní stanice HP nabízejí větší, rychlejší paměť ECC, která zlepšuje integritu dat a předchází potenciálním pádům systému a poškození dat eliminováním jednobitových chyb paměti.Nové modely mobilních pracovních stanic řady w jsou primárně určeny pro zákazníky z oboru strojírenství a techniky, ale obecně pro všechny, kdo řeší výpočetní úlohy náročné na výkon a tvorbu obsahu a vyžadují výkon pracovní stanice v kombinaci s mobilitou a pohodlím.

Nejvýkonnější mobilní pracovní stanicí HP je model EliteBook 8760w. Je vybavena obrazovkou s vysokým rozlišením o úhlopříčce 43,9 cm (17,3 palce), nabízí široký výběr výkonných profesionálních grafických karet AMD FirePro nebo NVIDIA Quadro, až 4 GB videopaměti, umožňuje propojit se třemi pevnými disky a poprvé podporuje i RAID5.

Stanice HP EliteBook 8560w má také obrazovku s vysokým rozlišením, ale menší, o úhlopříčce 39,6 cm (15,6 palce). Podporuje grafiku AMD FirePro s 1 GB videopaměti a NVIDIA Quadro se 2 GB videopaměti. Uživatelé mají možnost pro obě stanice zvolit třicetibitový LCD panel HP DreamColor, který zobrazuje více než miliardu aktivních barev, umožňuje provádět náročnou práci s barvami v aplikacích digitálních médií a předtiskové přípravy a zajišťuje věrnost barev v rámci celého pracovního procesu. Funkce HP Mobile Display Assistant a doplňkové řešení HP Advanced Profiling Solution umožňují přesnější kontrolu, nastavení a seřízení displeje DreamColor pro přesné zobrazení barev.HP EliteBook 8760w a 8560w jsou opatřeny přesnými čepy z hliníkové slitiny a zámky obrazovky z titanové slitiny, jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost. Zaujmou i designem: mají broušený kryt displeje v nové, matně modrošedé barvě a konstrukci HP DuraCase. Ta byla inspirována leteckým průmyslem a navržena tak, aby odolávala vlhkosti, vibracím, prachu a dalším nepříznivým vlivům, kterým by notebooky mohly čelit při práci na cestách.

Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8760w a 8560w byly vyvinuty tak, aby nabízely zpracování na úrovni pracovní stanice a podporovaly přechod na profesionální aplikace 3D. Proto jsou vybaveny dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory druhé generace Intel Core i7 a i5, díky kompatibilitě s technologií vPro poskytují nadstandardní výkon a podporují až 32 GB paměti RAM. A samozřejmostí je široká nabídka možností ukládání dat a portů, včetně USB 3.0, eSATA a portů pro nabíjení USB 2.0. Díky volitelné videopaměti v rozsahu od 1 do 4 GB nabízí nová řada w nadstandardní profesionální grafická řešení z produkce značky NVIDIA s certifikáty ISV. Na mobilních stanicích HP je k dispozici intuitivní uživatelské rozhraní HP Performance Advisor, pomáhající udržovat plynulý chod aplikací a zároveň optimalizovat konfiguraci a grafický výkon.

Stolní pracovní stanice HP Z210 budou na českém trhu k dispozici od června za doporučenou cenu od 22 199 Kč s DPH a mobilní pracovní stanice HP Elitebook 8760w a 8560w budou v prodeji od konce května 2011, ale jejich ceny v době uveřejnění této zprávy ještě nebyly stanoveny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: