Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Jak se zbavit problémů s Aperture pod Lionem

13. září 2011, 00.00 | MacOS X 10.7 Lion vzbudil řadu rozporuplných reakcí nejen u fotografů používajících Aperture. Někdo kombinaci Liona s Aperture 3 chválí, jiní řeší zpomalení, zasekávání a nestabilitu. Pokud patříte k druhé skupině, nabízím vám postup, který většinou problémy odstraní.

 

 

 

RasterVect Free Edition: jednoduchá vektorizace bitmapových předloh zdarma

13. září 2011, 00.00 | Bitmapové kresby a ilustrace můžete zdarma převést do vektorové podoby ve vektorizéru RasterVect, který existuje i v komerční verzi. Freewarová edice programu nabízí až na import grafických souborů totožné editační i exportní funkce, podporuje ale pouze jednu metodu jednoduché vektorizace bitmapových grafických předloh.

 

 

 

Corel PaintShop Pro X4: správa, úpravy a kreativní editace digitálních fotografií

12. září 2011, 00.00 | Novou stěžejní verzi editoru digitálních snímků nám před několika dny naservírovala společnost Corel. PaintShop Pro X4 nově nabízí například nezávislé vrstvy úprav pro úpravy fotografií, rozšířené funkce u spojování a tvorby HDR snímků a několik vylepšených či nových filtrů včetně interaktivního efektu tilt-shift. Mezi další novinky patří především výrazně rozšířená podpora 16 bitových barvových kanálů či mimo jiné i využívání GPU pro zrychlení některých funkcí programu.

 

 

 

Linotype FontExplorer X Pro 2.3: profesionální správce písem

9. září 2011, 00.00 | FontExplorer X Pro je univerzální správce písem, určený profesionálním uživatelům, kterým program nabízí komplexní funkce pro organizaci, třídění, prohlížení a hodnocení písem v knihovnách a navíc i instalaci a automatickou aktivaci zvolených fontů pro systém, nebo pouze pro vybrané grafické či DTP aplikace.

 

 

 

Carousel: sdílení a editace digitálních fotografií podle Adobe

8. září 2011, 00.00 | Společnost Adobe představila nové, značně zajímavé řešení, dovolující sdílet a upravovat digitální fotografie napříč zařízeními a platformami, iPadem počínaje a desktopem konče. Přináší Carousel revoluci ve zpracování digitální fotografie?

 

 

 

CINEMA 4D R13: nové funkce a vlastnosti programu (1)

8. září 2011, 00.00 | Je již asi dostatečně opakovanou skutečností, že MAXON, společnost vyvíjející 3D modelovací, animační a renderovací řešení CINEMA 4D, ohlásil již před měsícem novou verzi svého programu. Ta byla právě uvolněna do prodeje, a tak můžeme začít zkoumat, co že je v aplikaci nového. Začneme samozřejmě uživatelským rozhraním a základními modelovacími funkcemi.

 

 

 

Maya: realistické texturování (3)

7. září 2011, 00.00 | V dnešním, posledním díle seriálu o texturování vytvoříme bump a specular textury a dokončíme tak texturování ukázkové scény.

 

 

 

Final Cut Pro X - 5. Architektura a využití zdrojů

6. září 2011, 00.00 | Bylo-li na starém Final Cutu Pro něco, co uživatele frustrovalo, bylo to nepříliš kvalitní jádro aplikace. Původní Final Cut pamatoval ještě doby Mac OS 9 a neblahé dědictví C++ Carbonu a podobných nepěkností se s ním táhlo až do konce.

 

 

 

DxO FilmPack 3: nové simulace vlastností filmových materiálů

5. září 2011, 00.00 | Simulátor vzhledu a vlastností filmových materiálů společnosti DxO Labs nově nabízí celkem šedesát druhů barevných a černobílých filmových i fotografických materiálů a vylepšuje jejich rendering včetně konverze barevných snímků do odstínů šedi, zrnitosti, barevnosti a dalších vlastností filmů. FilmPack 3 je momentálně k dispozici samostatně nebo jako plugin pro DxO Optics Pro, připravuje se též zásuvný modul pro Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (22. část)

2. září 2011, 00.00 | Doba dovolených pomalu končí, v září nejen Karel Gott už tradičně spíš vyvolává fotky z prázdnin, než že by tou dobou nějaké nové pořizoval. Vy ale nebudete prázdninoví cvakalové. Když čtete tyto řádky, jste zajisté vážní fotografové, pracující systematicky po celý rok. A řada z vás má ještě i tu dovolenou před sebou – v exotických destinacích už bude příjemněji a vy nemusíte na každém kroku zakopávat o hordy turistů. Co kdybychom se tedy tentokrát zkusili vypravit za domorodci?

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: