Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Tipy pro Adobe Illustrator

25. října 2011, 00.00 | Jak už samotný název napovídá, v tomto tutoriálu se budeme věnovat praktickým ukázkám pro snadnější práci v Illustratoru. Zkušenému uživateli určitě nebudou tyto tipy nějak neznámé, ale začínajícím nebo mírně pokročilým uživatelům mohou pomoci. Ukázky jsou aplikovány v Illustratoru CS4.

 

 

 

Lightworks 2010: netradiční profesionální video editor

24. října 2011, 00.00 | Editor videa s atypickým grafickým rozhraním, netradičními pracovními postupy a především s opravdu hodně odlišnou koncepcí ovládání formou nezávislých pracovních oken vyvíjí společnost EditShare pro Windows, Mac OS X a také pro Linux. Plná verze Lightworks bude k dispozici v listopadu, bezplatnou betaverzi editoru si však můžete stáhnout již dnes.

 

 

 

Corel WinDVD 11: přehrávač multimédií s podporou 3D videa a GPU akcelerací

21. října 2011, 11.00 | Podporu řady formátů multimediálních souborů a DVD/Blu-ray médií, nové grafické rozhraní, GPU akceleraci a především rozšířenou podporu 3D videa včetně konverze 2D obrazu do 3D podoby přináší nová verze softwarového přehrávače Corel WinDVD.

 

 

 

MainType 4.0: vylepšený správce písem

20. října 2011, 00.00 | Nová verze správce vektorových písem ve formátech OpenType, TrueType a Adobe Type 1 má modernější grafické rozhraní včetně uživatelem volitelného rozvržení pracovních panelů, umí rychle vyhledávat fonty podle několika parametrů a provádět zálohování či obnovu sad písem ze stanovené databázové složky.

 

 

 

CorelDRAW: Interaktivní přechod po osnově

19. října 2011, 00.00 | V dnešním článku si předvedeme funkci nástroje interaktivní přechod. K myšlence mě dovedla účastnice kurzů CorelDRAW, jejíž dotaz byl, zda jde vytvořit tečkovaná spirála. V CorelDRAW lze téměř vše
a mnohdy i více než očekáváme, jen musíme nalézt postup, pokud možno ten nejsnazší, a jeho praktické využití.

 

 

 

Začínáme s V-Ray - díl 1

18. října 2011, 00.00 | Vítám vás u prvního dílu českých videotutorialů Začínáme s V-Ray.

 

 

 

ACDSee 14: nová verze populárního organizéru obrázků a fotografií

18. října 2011, 00.00 | Nová stěžejní kdysi legendárního správce a prohlížeče grafických souborů se i nadále zaměřuje na práci s digitálními fotografiemi. Vyjma zkráceného názvu aplikace nabízí ACDSee 14 vylepšené označování snímků barevnými značkami, přidávání a vizualizaci GPS metadat s pomocí Google Maps, kreslicí nástroje a několik nových uměleckých efektů pro zpracování snímků.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Červená sedačka

17. října 2011, 00.00 | Pomocí jednoduchých postupů, práce se základními tvary, odsazenými cestami, mřížkou přechodů a gradienty si uděláme elegantní moderní červené sofa, které můžete použít v rozličných projektech, jak bude ukázáno na závěr tutoriálu.

 

 

 

Synology DiskStation Manager 3.2: nejen domácí mediální server

14. října 2011, 00.00 | Unikátní operační systém produktové řady NAS serverů Synology nabízí již nějakou dobu nejen multitasking úloh, ale také velký počet funkcí pro monitoring systému, sdílení souborů, zálohování a dálkovou správu dat. NAS servery Synology mimo jiné obsahují i funkce domácího multimediálního centra, realizovaného prostřednictvím několika serverových aplikací a služeb.

 

 

 

Nik Color Efex Pro 4: stylizace a efektové úpravy fotografií

12. října 2011, 00.00 | Sada filtrů pro efektové úpravy, stylizaci a barvové korekce fotografií obsahuje celkem 55 filtrů pro Adobe Photoshop, Photoshop Lightroom a Apple Aperture. S pomocí Color Efex Pro 4 můžete vizuálně obohatit svá fotografická díla, barevně je vylepšit, vytvářet umělecké černobílé fotografie, nebo třeba upravovat a efektově retušovat portrétové či svatební snímky, to vše navíc s využitím technologie interaktivních kontrolních bodů U Point.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: