Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Průvodce výukovými kurzy pro grafiku a VFX (1. část)

27. září 2011, 00.00 | Jste začínající digitální umělci a chcete se naučit pracovat se svým oblíbeným programem? Toužíte prohloubit softwarové znalosti a vytříbit tvůrčí techniku? Anebo prostě jenom chcete sledovat tréninková videa od skutečných profesionálů? Zde je první díl seznamu výukových kurzů, které vám dozajista pomohou...

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Basketbalová obuv (2/2)

26. září 2011, 00.00 | Dnes navážeme na první díl tutoriálu, týkajícího se kresby basketbalových bot. Čeká nás především práce s křivkou a barevnými výplněmi.

 

 

 

Adobe Photoshop Elements 10: továrna na digitální fotografie

23. září 2011, 00.00 | Kombinace navzájem propojeného organizéru a editoru digitálních fotografií v Photoshop Elements umožňuje pohodlnou editaci a díky jednoduchému ovládání obou částí balíku současně i komfortní správu a zpracování klasických i RAW snímků. Jubilejní desátá verze Photoshop Elements přináší několik zajímavých vylepšení v oblasti vyhledávání objektů na fotkách a podporu odesílání video klipů na YouTube, v editoru pak lze například efektově kreslit chytrým štětcem, umístit text na libovolnou křivku a to samozřejmě není zdaleka všechno.

 

 

 

RawTherapee 4.0.2: freewarová fotolaboratoř nejen pro RAW snímky

21. září 2011, 00.00 | Máte zájem o program na zpracování digitálních fotografií včetně RAW snímků s editačními schopnostmi podobnými Adobe Photoshop Lightroom, ovšem se zásadním rozdílem v ceně editoru? RawTherapee 4 ve své stále zcela bezplatné verzi pro Linux, Windows a Mac OS X možná splní vaše nároky zejména při manuálních úpravách barev, vzhledu, parametrů a vlastností JPEG, TIFF či RAW snímků.

 

 

 

PixelNovel Timeline: správa verzí dokumentů v Adobe Photoshopu, Illustratoru a InDesignu

20. září 2011, 00.00 | Zatímco uživatelé Adobe Dreamweaveru či InDesignu si mohou užívat pohodlí integrované či přes externí pluginy dostupné správy verzí projektů a dokumentů, v Adobe Photoshopu a Illustratoru nic takového standardně nenajdeme. Version Cue či Adobe Drive fungují jinak než je u klasického systému správy verzí zapotřebí a společnost PixelNovel proto nabízí zajímavé a přdevším velmi snadno uživatelsky ovladatelné SVN řešení v podobě svého systému Timeline, který se integruje přímo do prostředí Photoshopu, Illustratoru a také InDesignu.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Basketbalová obuv (1/2)

19. září 2011, 00.00 | V dnešním tutoriálu se budeme věnovat kresbě basketbalové obuvi. V této části vytvoříme většinu tvarů boty a začneme s přiřazováním barevných výplní.

 

 

 

TwistedBrush Open Studio 17.24: digitální malba zdarma

19. září 2011, 00.00 | Umělecký grafický editor pro digitální malbu používá sady variabilních bitmapových štětců, jejichž prostřednictvím můžete skicovat, malovat a kreslit na různé druhy plátna, klonovat objekty a také je efektově upravovat. TwistedBrush Open Studio je přitom k dispozici zdarma a má i komerčního brášku s editorem štětců a různými jinými doplňkovými funkcemi.

 

 

 

Serif DrawPlus X5: editace vektorových ilustrací, digitální malba a úpravy PDF dokumentů

16. září 2011, 00.00 | DrawPlus je univerzální grafický editor se systémem kreslicích štětců a bohatou sadou editačních i efektových funkcí k tvorbě vektorových a bitmapových ilustrací, pro digitální malbu a mimo jiné i pro zpracování a úpravy PDF dokumentů. Aktuální verze DrawPlus X5 přináší například zajímavý Shape Builder, automaticky aktivované bitmapové náhledy ilustrací, vylepšené nástroje pera a režimů prolnutí, více rychlých stylizačních efektů, plnou podporu CMYKu a několik jiných užitečných novinek.

 

 

 

CINEMA 4D R13, nové funkce a vlastnosti programu (2)

15. září 2011, 00.00 | A pokračujeme novinkami v oblasti modelování, měl by hlásat nadpis. No, nehlásá, ale měl by. Dnes prozkoumáme jednu drobnější novinku, nástroj Pojmenování a jeho novou funkci. Hned poté již přejdeme na novinky zásadní: zcela přepracovaný objekt XRef a také deformátor Kolize, který je vynikajícím bonusem nejenom pro animace.

 

 

 

Photoshop: Grafické prvky pro webové stránky

14. září 2011, 00.00 | Elementů pro webové stránky není nikdy dost. Různá tlačítka, slidery, textová okénka, butonky, ... na každém webu jsou zkrátka potřeba. A samozřejmě je nanejvýš žádoucí, aby všechny tyto prvky na konkrétní webové stránce držely jednotný vizuální styl. A právě Styly ve Photoshopu budou hlavním „hráčem“ dnešního tutoriálu. Kromě toho si ukážeme práci s vektorovými tvary a důležitost jejich přesného umístění na mřížku.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: