Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adobe uvolnila ostrou verzi Flash Playeru 10.3

16. května 2011, 00.00 | Počátkem března se objevila první beta verze Flash Playeru 10.3 a minulý čtvrtek již Adobe uvedla jeho ostrou verzi pro osobní počítače a také pro mobilní platformu Android. Ovšem narozdíl od verze 10.2, jež dorazila v únoru, Flash Player 10.3 přináší jen menší vylepšení.

 

 

 

Adobe Creative Future, rozhovor s Gregem Rewisem z Adobe

13. května 2011, 00.00 | V rámci semináře Adobe Creative Future, který se uskutečnil 5. května v Praze, jsme se sešli ke krátkému neformálnímu rozhovoru v Gregem Rewisem z Adobe. V rozhovoru jsme probrali mnoho zajímavého, od jeho vlastní práce až k nové verzi Adobe CS5.5 pro web a také o to, zda je lepší Flash nebo HTML5.

 

 

 

Corel uvádí Corel Painter 12

13. května 2011, 00.00 | Společnost Corel oznámila dne 11. 5. novou verzi svého produktu pro bitmapovou malbu a ilustrace Corel Painter. Novinka slibuje mimo jiné vyšší výkon a nové možnosti při práci se štětci, nové prostředky umělecké kreativity jako jsou Kaleidoscope, Mandala Painting či Mirror Painting a přepracované uživatelské rozhraní. Bližší podrobnosti se dočtete v níže uvedené tiskové zprávě, na nejbližší dobu pak připravujeme podrobnou recenzi Corel Painteru 12.

 

 

 

Adobe Flash Professional CS5.5: interaktivní obsah a Adobe AIR pro mobilní zařízen

12. května 2011, 00.00 | Editor na tvorbu interaktivního animovaného, textového či multimediálního obsahu je sám sobě standardem v oblasti publikačních prostředí, Flash animací či grafických rozhraní pro webové aplikace. Aktuální verze Flash CS5.5 přináší autorizační a publikační funkce pro Flash a Adobe AIR s podporou mobilních zařízení platforem Android, iOS, RIM či webOS, dále lepší manipulaci s vrstvami, rozšířené fragmenty kódu aplikací a testování interaktivního obsahu přímo na připojených mobilních zařízeních.

 

 

 

Adobe Dreamweaver CS5.5: vylepšená verze editoru webových stránek

9. května 2011, 00.00 | Známý profesionální editor webových stránek povýšil v rámci inovované sady aplikací Adobe Creative Suite 5.5 na verzi 11.5 a dočkal se několika aktualizací souvisejících například s kontrolou webů, prostředím pro vývoj mobilních aplikací, rozšířenou podporou protokolu FTP a mimo jiné i integrací doplňku pro HTML5 a CSS3. Popis všech novinek v Dreamweaveru CS5.5 najdete v článku.

 

 

 

Kestrel GX 1.1: freewarový správce digitálních fotografií

5. května 2011, 10.00 | Organizaci digitálních snímků, jejich třídění, hodnocení, katalogizaci s pomocí běžných EXIF a IPTC metadat, práci s vodoznaky a mimo jiné i základní úpravy fotek s pomocí vestavěného editoru, to vše nabízí freewarových manažer fotografií Kestrel GX.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky - animace kouře pro běžné použití

5. května 2011, 00.00 | Kouř a podobné elementy můžeme simulovat velmi pokročilými fluidními nástroji. Pravda, nejsou zadarmo, jsou náročné na výpočet a tudíž nemusejí být vždy použitelné zejména pro délku výpočtu, se kterou musíme počítat. Můžeme ale tyto efekty simulovat i jinak. Jednodušším způsobem, méně reálným, ale způsobem s velmi rychlým propočtem, u kterého se počítač nezapotí. A výsledek nemusí být tak špatný...

 

 

 

Artweaver Plus 2.0: levné umělecké kreslítko

4. května 2011, 10.00 | Artweaver je bitmapový grafický editor se sadou několika desítek štětců, simulujících běžné kreslicí nástroje v jejich různých velikostech, variantách, vzhledech a vlastnostech. Artweaver existuje mimo velmi levné komerční edice i ve zjednodušené freewarové verzi a je určený například kreativním grafikům, kteří se zabývají digitální malbou a ke své práci nepotřebují drahé profesionální malovací programy.

 

 

 

Adobe Lightroom 3.4 a Camera RAW 6.4 doplňují podporu mnoha nových fotoaparátů

2. května 2011, 00.00 | Minulou středu uvolnila Adobe nové verze svých stěžejních řešení pro práci s formátem RAW. Camera RAW 6.4 a Lightroom 3.4 doplňují podporu RAW formátů 13 nových fotoaparátů a dále ještě přidávají 25 nových profilů objektivů používaných funkcí automatické korekce optických vad. Kromě podpory nových fotoaparátů a nových profilů objektivů jak modul Camera RAW 6.4, tak Lightroom 3.4 přinášejí též opravy některých chyb předchozích verzí. Podrobnosti spolu s odkazy na download příslušných updatů přinášíme v tomto článku.

 

 

 

CyberLink PowerDVD 11: přehrávač multimédií s podporou 3D videa a propojením na sociální sítě

29. dubna 2011, 00.00 | PowerDVD patří mezi nejprogresivněji vyvíjené softwarové multimediální přehrávače s GPU akcelerací videa a celou řadou funkcí pro automatické vylepšování kvality obrazu i zvuku. Aktuální jedenáctá verze PowerDVD přináší například plnou podporu 3D obrazu pro různé zobrazovací technologie včetně převodu stávajícího 2D videa a fotografií na 3D obraz, dále integraci s YouTube a sociálními sítěmi, propojení s DLNA/UPnP mediálními servery a mimo jiné i možnost ovládání přehrávače přes iPhone/iPad či různá mobilní zařízení s Androidem.

 

 

 

Strana výpisu

... 26 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: