Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Software602 Print2PDF 9: pohodlná tvorba PDF dokumentů

2. března 2011, 00.00 | Nová stěžejní verze známého nástroje na konverzi libovolného typu dokumentu do formátu PDF či PDF/A přináší přepracované nastavení předvoleb ovladače a vlastností PDF dokumentů, náhledový systém pro manipulaci se stránkami a podepisování PDF dokumentů, časová razítka, vizualizaci stavu podpisu a mimo jiné také podporu aktuálního standardu PDF V1.7 a Microsoft Office 2010.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Osvědčení/certifikát

2. března 2011, 00.00 | V dnešním článku si vytvoříme šablonu pro certifikát/osvědčení. Použijeme zkratky Ctrl+D, Ctr+R, Ctrl+J, P, nástroje složitá hvězda, interaktivní deformace, inteligentní výplň, efekt powerclip, text a další.

 

 

 

Efektní abstraktní pozadí v Adobe Illustratoru v pár minutách

1. března 2011, 00.00 | Zajímavých abstraktních grafik coby pozadí nebo jako samostatné doprovodné objekty není nikdy dost. Také nejznámější vektorový editor nabízí nepřeberné možnosti k tvorbě takovýchto grafických prvků a my si jednu z nich dneska vyzkoušíme. Procvičíme si práci s režimy krytí, nastavením štětce, podíváme se i na práci se symboly a prolnutím objektů.

 

 

 

Kaleidoskop VFX zajímavostí ze světa

28. února 2011, 00.00 | Zahraniční servery, které se zabývají 3D grafikou, animacemi a vizuálními efekty, jsou plné zajímavých a leckdy inspirativních informací, o kterých by byla škoda nevědět. Pojďme si tedy v tomto článku některé z nich připomenout, pobavit se jimi a třeba se díky nim i něco užitečného naučit.

 

 

 

Pinnacle Studio HD 15: rozšířená podpora HD videa, bohatší bonusový obsah a málo inovací

25. února 2011, 00.00 | Archivaci projektů, rozšířenou práci s AVCHD, MKV a QuickTime HD videem a především vyšší počet bonusových šablon, přechodových efektů, video pluginů a dalšího tematického grafického obsahu přináší v pořadí již patnáctá stěžejní verze známého video editoru Pinnacle Studio. Program se i nadále zaměřuje na zpracování domácího videa a v ČR se začne prodávat zhruba v polovině března, zkušební verze editoru v češtině je k dispozici již nyní.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – příprava pro prezentaci na webu – UV

24. února 2011, 00.00 | Minule jsme se tak trochu rozloučili, ale ne zcela. S výhradou, že se možná ještě potkáme, protože statický obrázek není jediný, který můžeme v reklamní praxi potřebovat. Můžeme potřebovat i nějakou animaci, například na internetu. A nebo dokonce vyloženě internetovou prezentaci daného objektu. Dnešní seminář tedy načte tuto problematiku.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Halftone efekt

23. února 2011, 00.00 | Nejspíše jste se někdy setkali s texturami podobnými těm z našeho dnešního tutoriálu, nejčastěji coby podklady nějaké grafiky. Pokud Vás zajímá, jak takový vzor rychle a snadno vytvořit, čtěte dále, je to velmi snadné, jen přijít na postup. K vytvoření těchto textur se v CorelDRAW využije efekt halftone (polotón). Původně slouží puntíky k simulaci přechodu pomocí dvou barev – bílé a černé. Daný efekt se ale dá rozvíjet, čímž lze dosahovat velmi působivých výsledků.

 

 

 

Set Tabs skript pro InDesign aneb Rovnoměrně rozmístěné tabulátory v sekundě

22. února 2011, 00.00 | Pod jedním článkem o tabulátorech v InDesignu, který nedávno vyšel na indesignsecrets.com se v diskuzi objevil zajímavý skript zdarma, umožňující rychle rovnoměrně rozmístit tabulátory. Bližší představení daného skriptu přinášíme v tomto krátkém článku.

 

 

 

Přichází levná verze 3D programu Poser

22. února 2011, 00.00 | Firma Smith Micro Software mimo jiné dodává programy Poser a Poser Pro pro tvorbu a animování 3D modelů lidských a jiných postav. Pro tyto účely si získaly značnou oblibu, avšak vzhledem k ceně (Poser 8 stojí 249,99 USD a Poser Pro 2010 přijde na 499,99 USD) to dosud byly především nástroje profesionálů. Ale nyní se Smith Micro rozhodla oslovit také širší trh amatérských uživatelů a začala nabízet zjednodušenou a především levnější variantu, program Poser Debut.

 

 

 

Quite Imposing Plus 3.0: nová verze vyřazovacího pluginu Acrobatu

18. února 2011, 00.00 | Známý plugin Adobe Acrobatu pro archovou montáž PDF dokumentů se po několika letech konečně dočkal nové verze. Jaké novinky přináší Quite Imposing 3.0?

 

 

 

Strana výpisu

... 31 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: