Software602 Print2PDF 9: pohodlná tvorba PDF dokumentů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Software602 Print2PDF 9: pohodlná tvorba PDF dokumentů

PDF AppendPDF

2. března 2011, 00.00 | Nová stěžejní verze známého nástroje na konverzi libovolného typu dokumentu do formátu PDF či PDF/A přináší přepracované nastavení předvoleb ovladače a vlastností PDF dokumentů, náhledový systém pro manipulaci se stránkami a podepisování PDF dokumentů, časová razítka, vizualizaci stavu podpisu a mimo jiné také podporu aktuálního standardu PDF V1.7 a Microsoft Office 2010.

Print2PDF společnosti Software602 je aplikace pro Windows, využívající virtuální tiskový ovladač, jehož prostřednictvím lze prakticky libovolný tisknutelný dokument převést do formátu PDF s volitelnou velikostí tiskového archu a rozlišením až 2 400 dpi.

Print2PDF 9 umí vytvářet také PDF/A dokumenty ve standardu PDF/A-1a (ISO 19005-1) pro archivační účely a opatřit dokumenty elektronickým podpisem, nebo větším množstvím podpisů například pro vnitropodnikové účely.

Online konverze a hromadný převod dokumentů

Pokud nemůžete na svém klientském počítači instalovat tiskový ovladač, můžete v rámci Print2PDF 9 využít online službu pro konverzi dokumentů do formátu PDF s ovládáním přes webový server. V síti může Print2PDF pracovat buď v režimu klient-server, přes zmíněnou webovou službu, nebo v prostředí terminálové služby či samostatného serveru.

Součástí komerční verze Print2PDF 9 jsou funkce pro hromadný převod dokumentů do formátu PDF z manuálně vybraných souborů, ze zvolených složek, nebo i vybraných POP3 e-mailových účtů. Složky a e-mailové účty umí Print2PDF sledovat a jejich obsah automaticky převede do PDF dokumentů s přednastavenými vlastnostmi.


Software602 Print2PDF 9 - hlavní dialog pro ukládání PDF dokumentů


Software602 Print2PDF 9 - nastavení zdrojové složky a předvoleb pro hromadný převod dokumentů do formátu PDF


Software602 Print2PDF 9 - volby výstupu generovaných PDF souborů

Zadarmo i za peníze

Print2PDF 9 je k dispozici ve dvou edicích. Bezplatná varianta Print2PDF 9 Free neobsahuje žádné serverové funkce a má i některá jiná omezení daná prací v síti, placená verze Print2PDF 9 pak nabízí všechny v článku uvedené funkce pro automatizovanou a síťovou konverzi dokumentů do formátu PDF.

Cílení komerční verze produktu je přitom takřka výhradně na organizace a podnikovou sféru, neboť nejlevnější edice Print2PDF 9 obsahuje 5 licencí a prodává se za 6 000 Kč bez DPH – s vyšším počtem licencí se pak částečně snižuje cena.

Nové grafické rozhraní a obecné novinky

Pokud používáte předchozí osmou verzi Print2PDF, asi vás Print2PDF 9 ze začátku trochu překvapí. Především sekce s nastaveními a ovládáním všech vlastností PDF dokumentů i síťových funkcí je zcela nová. V jejím přehledném grafickém prostředí najdeme nové i staré známé funkce včetně nových pokročilých nastavení pro manipulaci se stránkami (přidávání, mazání a extrakce stránek v PDF dokumentech).

Obecné novinky v Print2PDF 9 tvoří automatické i manuální aktualizace celé aplikace, plná podpora Windows 7, Windows Server 2008 a PDF dokumentů verze 1.7, stejně jako podpora Microsoft Office 2010. Pro síťové instalace se může hodit vytvoření MSI instalačního balíčku, program se navíc umí sám aktualizovat u jednotlivých klientů v síti.


Software602 Print2PDF 9 - zcela nový grafický vzhled předvoleb a možností tiskového ovladače a jeho různých funkcí


Software602 Print2PDF 9 - manipulace se stránkami v konvertovaných/vytvářených PDF dokumentech


Software602 Print2PDF 9 - nastavení podrobných vlastností PDF souborů

Podepisování dokumentů a časová razítka

Nové jsou dále funkce pro vícenásobné podepisování PDF souborů prostřednictvím postupně vkládaných elektronických podpisů, což se hodí hlavně u podnikové sféry například při následném schvalování dokumentů, jejich korekturách a publikování. Stav podpisu lze vizualizovat s pomocí přehledného grafického symbolu, který můžete vložit na libovolné místo v PDF dokumentu.

Každý vytvořený PDF soubor můžete s pomocí funkcí Print2PDF 9 podepisovat z úložiště certifikátů samotných Windows či z Tokenu. Navíc můžete do každého PDF dokumentu mimo podpisů přidat časová razítka, s pomocí kterých lze například učit, kdy byl dokument autorem/tvůrcem podepsán či přijat ke zpracování.

Jinou novinkou v podobě časových razítek si musíte nejprve zakoupit, ceny si můžete zjistit přímo na serveru www.secustamp.com (v češtině) – například sada 500 časových razítek stojí 1 000 Kč bez DPH.
Software602 Print2PDF 9 - digitální podepisování PDF dokumentů

Závěr

Print2PDF 9 díky svým celkovým schopnostem jednoznačně patří mezi nejdokonalejší nástroje na konverzi dokumentů do formátu PDF. I bezplatnou edici Print2PDF 9 Free lze integrovat do MS Wordu/Excelu a pracovat u ní s elektronickými podpisy, časovými razítky, vodoznaky, grafickými razítky a řadou jiných nastavitelných vlastností PDF souborů.

Málokterý komerční PDF konvertor nabízí tak rozsáhlou nabídku funkcí pro nastavení vlastností PDF dokumentů a dobře vyřešenou hromadnou konverzi dokumentů jako Print2PDF. Komerční edice je určena především firmám a organizacím - po běžné uživatele totiž nemá komerční edice Print2PDF 9 z hlediska ceny příliš velký smysl, neboť klasickou jednouživatelskou licenci se síťovými funkcemi společnost Software 602 nenabízí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: