Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Apple iOS 4.2 doplňuje do Mobile Safari podporu WebSockets a akcelerometru

29. listopadu 2010, 00.00 | Apple nedávno vydal ostrou verzi iOS 4.2 pro iPhone, iPod touch a iPad. Zabudovaný webový prohlížeč tohoto systému, tedy Mobile Safari, nabízí nově podporu pro technologii WebSockets a akcelerometr, spojenou s použitím HTML5. Jak vypadají nové mobilní webové technologie podle Apple?

 

 

 

Všechny generátory krajin Vue již přešly na verzi 9

24. listopadu 2010, 00.00 | Firma e-on Software dodávající software Vue pro generování realistických 3D krajin a jejich animací právě přešla na novou verzi 9 svých programů. Už počátkem listopadu zahájila prodej profesionálních (a patřičně drahých) programů Vue 9 xStream a Infinite a minulý týden na verze 9 převedla také levnější a méně vybavené členy této programové rodiny. Co vše nové verze přinášejí?

 

 

 

Final Cut Express - 7. Hudba a zvuk

23. listopadu 2010, 00.00 | Všechny vizuální možnosti máme za sebou, ale k dokončení filmu pořád něco chybí. Bez hudby a úprav zvuku to zkrátka není ono.

 

 

 

Motiv zeměkoule v Adobe Illustratoru

23. listopadu 2010, 00.00 | Vývojáři z Adobe před časem přidali do Illustratoru malou „vychytávku“ v podobě 3D efektu, se kterým můžeme vytvořit a navodit dojem prostorového objektu. V dnešním tutoriálu si vytvoříme vektorový motiv zeměkoule právě pomocí tohoto nástroje.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Budiž světlo! (3)

22. listopadu 2010, 00.00 | V dnešním článku se zaměříme na další metodu nepřímého osvětlení – Environment lighting, tedy „nasvícení pomocí prostředí“, a podíváme se i na možnosti toho, jak v Maye simulovat chování a působení Slunce a oblohy.

 

 

 

onOne Perfect Presets pro Adobe Lightroom: 190 efektových stylů pro vyvolávání fotografií zdarma!

19. listopadu 2010, 10.00 | Společnost onOne Software nedávno uvedla novou verzi bezplatné sady 190 přednastavení efektů a korekčních úprav pro Adobe Photoshop Lightroom. Jednotlivá přednastavení obsahují různé kombinace image a color processingových funkcí Lightroom 1.x, 2.x a 3.x a můžete s jejich pomocí snadno efektově či stylizačně upravit libovolné digitální fotografie včetně RAW snímků.

 

 

 

QuarkXPress 8.5: bezplatný upgrade přináší podporu DOCX a automatické updaty

18. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Quark zveřejnila nedávno QuarkXPress 8.5. Tento bezplatný upgrade známého sázecího programu přináší mimo oprav a lepší kompatibility se Snow Leopardem také podporu DOCX dokumentů Microsoft Wordu a nástroj pro zajišťování automatických updatů. Podrobnosti naleznete v našem článku.

 

 

 

DxO Optics Pro 6.5 umožňuje vytvořit HDR fotografii z jednoho snímku

16. listopadu 2010, 00.00 | Firma DxO Labs též dodává svou softwarovou fotolaboratoř DxO Optics Pro ke zpracování RAW snímků už hodně dlouho. Svůj software DxO Labs samozřejmě stále vylepšuje a nyní došla k verzi 6.5. Ta přidává podporu pro nejnovější modely fotoaparátů Canon, Pentax, Sony a Nikon a doplňuje celkem 150 nových profilů fotoaparátů a objektivů (modulů Optics Modules). Významnou novinku pak představuje možnost tvory HDR fotografií z jediného RAW snímku. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

3D software: Vue 9 xStream a Infinite nabízejí rychlejší a lepší vykreslování

15. listopadu 2010, 00.00 | Firma e-on Software dodává software pro generování realistických 3D krajin a jejich animací už řadu let. Letos v květnu dospěly tyto programy do verze 8.5, nedávno pak e-on vydala verze 9 programů Vue Infinite a Vue xStream. Co dané novinky přinášejí?

 

 

 

Final Cut Express - 6. Videofiltry a generátory

15. listopadu 2010, 00.00 | Videofiltry mohou sloužit k mnoha účelům. Na jedné straně je divák nemusí a ani nemá postřehnout. Jiné naopak výrazně zasahují do původně natočeného materiálu.

 

 

 

Strana výpisu

... 38 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: