Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adobe uvedla Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9

23. září 2010, 00.00 | Nástroj pro správu a zpracování digitálních fotografií Photoshop Elements 9 obsahuje prvky z Photoshopu CS5 a přináší Elements Organizer také na Mac. A produkt pro amatérský střih a efektové úpravy videa Premiere Elements 9 se poprvé dodává též pro Mac, nabízí nový Organizer a funkce pro snazší úpravu filmů.

 

 

 

WYSIWYG Web Builder 7.2: dokonalá stavebnice webových stránek

22. září 2010, 10.00 | Sedmá stěžejní verze vizuálního editoru na tvorbu webových stránek přináší velké množství novinek, které rozšiřují možnosti sestavování webových stránek z hlediska grafických a textových objektů i například v možnostech a vlastnostech formulářových objektů, interaktivních navigačních prvků či v podobě multimediálního přehrávače videa a zvukových nahrávek. Nabízíme vám podrobnější popis novinek v aktuální verzi WYSIWYG Web Builderu včetně řady screenshotů z prostředí aplikace.

 

 

 

Apple vydal novou aktualizaci svých profesionálních aplikací pro práci s videem

21. září 2010, 00.00 | Minulou středu Apple uvolnil další z pravidelných aktualizací svých profesionálních aplikací. Jak plyne už z jejího označení Pro Applications Update 2010-02, je to letos již druhá taková aktualizace, ta první přišla v březnu. Její instalaci Apple doporučuje všem uživatelům Final Cut Studia, Final Cut Serveru a Logic Studia, vedle aktualizací společných komponent zmíněných programových balíků přináší nové verze programů Final Cut Pro 7, Motion 4, Color 1.5, Compressor 3.5 a Qmaster 3.5.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Nepřímé maskování, část druhá (4.)

21. září 2010, 00.00 | V předchozí části o nepřímém maskování jsme si vysvětlili, jak pracuje krytí výplně a podstatnou část jsme věnovali základům režimů prolnutí. Dnes si vysvětlíme pokročilejší práci s režimem prolnutí a ukážeme si další vztahy vrstev – vyseknutí a ořezovou masku.

 

 

 

Adobe uvolnila předběžnou verzi 64bitového Flash Playeru „Square“ pro Mac, Windows a Linux

20. září 2010, 00.00 | Postupně probíhá přechod aplikací na 64 bitů, některý software s tím však příliš nespěchá, což dosud platilo také pro Flash Player. To se změnilo minulou středu, kdy Adobe vydala „Square“, předběžnou verzi Flash Playeru podporující 64bitové operační systémy a 64bitové webové prohlížeče na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Alien Skin Bokeh 2.0: simulátor hloubky ostrosti a dalších fotografických efektů

16. září 2010, 01.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop simuluje hloubku ostrosti různých variant objektivů digitálních fotoaparátů, jejichž vlastnosti si navíc můžete libovolně nastavit stejně jako celkovou geometrii výsledného efektu. Bokeh navíc umí do fotografií přidat filmové zrno, motion efekt kolem masky objektivu a kvalitně zpracovaný efekt vinětace.

 

 

 

Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3: správce písem s autoaktivačními pluginy a podporou technologie WebINK

15. září 2010, 10.00 | Nová stěžejní verze známého desktopového správce písem Suitcase Fusion přináší slibovanou podporu náhledů fontů v prostředí webových stránek v rámci technologii online doručování písem WebINK, autoaktivační pluginy pro CS5 verze Adobe Illustratoru, InDesignu a Photoshopu, rozšířenou technologii porovnávání písem a mimo jiné i tvorbu jejich grafických snapshotů.

 

 

 

Adobe oznámila obnovení prací na kompilátoru z Flashe do aplikací iOS

14. září 2010, 00.00 | Součást Flashe Professional CS5 tvoří Packager for iPhone, což je křížový kompilátor Flash aplikací do binárních aplikací iOS. Adobe tak chtěla částečně obejít to, že pro iOS není dostupný Flash a asi ani nikdy nebude. Když však Apple v dubnu změnil licenční ujednání pro App Store tak, že v podstatě zakázal užití křížové kompilace, Adobe prohlásila, že Packager už dál rozvíjet nebude. Jenže nové uvolnění podmínek situaci opět změnilo, a tak Adobe oznámila, že práce na Packageru opět obnoví.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Maskování – Nepřímé maskování, část první (3.)

14. září 2010, 00.00 | V tomto článku o maskování se podíváme na zoubek vrstvám a jejich vzájemným vztahům. A ukážeme si základy techniky nepřímého maskovaní skrze režimy prolnutí.

 

 

 

Corel PaintShop Photo Pro X3 Ultimate: zpracování + úpravy fotografií, speciální efekty a digitální malování

13. září 2010, 00.00 | Společnost Corel začala nově nabízet některé své produkty v rámci balíku pojmenovaného PaintShop Photo Pro X3 Ultimate, který je nabízen za 100 USD. Za uvedenou cenu získáte známý grafický editor zaměřený na úpravy digitálních fotografií v kombinaci s kreativním malovacím programem Corel Painter Essentials a sadou efektových pluginů Corel KPT Collection, jako bonus pak navíc dostanete WinZip.

 

 

 

Strana výpisu

... 43 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: