Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

FinePrint pdfFactory 4.0: snadná tvorba a manipulace s obsahem PDF dokumentů

5. srpna 2010, 09.00 | Rychlé vytvoření PDF souboru z libovolného tisknutelného dokumentu nabízí už několik let známý virtuální tiskový ovladač pdfFactory, který nabízí náhled generovaného PDF dokumentu s možností úprav jeho grafického a nově i textového obsahu. Nedávno představená čtvrtá stěžejní verze pdfFactory je opět k dispozici ve dvou cenově a funkčně odlišených edicích, které přináší například jednoduché redakční úpravy textů ještě před vytvořením PDF dokumentu, možnost kopírování grafických objektů nebo tvorbu bookmarků z označeného textu.

 

 

 

Webteh BS.Player 2.5: komfortní multimediální přehrávač

4. srpna 2010, 00.00 | BS.Player je dlouhodobě jedním z nejpopulárnějších softwarových přehrávačů videa pro Windows. Program disponuje nadprůměrnými schopnostmi konfigurace vlastností jednotlivých funkcí přehrávače, umí vyhledávat online titulky k filmům a mimo jiné nabízí i možnost využívání lokálních video + audio kodeků. Přehled hlavních funkcí aktuální verze BS.Playeru včetně mnoha screenshotů najdete v článku.

 

 

 

Aperture 3 – struktura a organizace digitálního fotoarchivu

3. srpna 2010, 00.00 | Jak organizovat fotografie v Apple Aperture 3? Kromě pojmů jako projekt, album, či složka, si prakticky ukážeme, jak zvládnout archiv 100 000 snímků, jak využívat externí úložiště a jak provozovat Aperture na přenosném počítači.

 

 

 

CorelDRAW Graphics Suite X5 CZ: český Service Pack 1 je zde!

2. srpna 2010, 00.00 | Společnost Corel uvolnila poměrně dlouho očekávaný servisní balíček pro svůj stěžejní grafický balík CorelDRAW Graphics Suite X5. První velký Service Pack opravuje některé známé chyby jednotlivých částí balíku, obsahuje rozšířený organizér grafických souborů Corel CONNECT 2, dále vylepšuje správu barev a tiskové funkce, importní filtry pro RAW snímky a některé grafické soubory, opravuje práci s výplněmi, průhledností objektů v PHOTO-PAINTu aj.

 

 

 

Knižní tipy ze světa webového publikování: SQL a Joomla pro začátečníky i pokročilé

30. července 2010, 00.00 | V dnešní recenzi se podíváme na dvě publikace, které mají co dát nejširší skupině uživatelů publikujících na Webu, od začátečníků až po ty hodně pokročilé. První publikace se totiž skutečně do hloubky snaží čtenáře zasvětit do tajů jazyka SQL, druhá se pak velmi komplexně zabývá populárním open source redakčním systémem Joomla, od prvních krůčků v tomto řešení až po tvorbu vlastních uživatelských šablon a rozšíření.

 

 

 

Corel Digital Studio 2010 v1.5: nové servisní balíčky

27. července 2010, 00.00 | Společnost Corel potichu vydala Service Pack 2 pro Corel Digital Studio 2010, což je balík čtyř aplikací ke snadnému vizuálnímu zpracování fotografií, editaci a přehrávání videa a také k tvorbě DVD/AVCHD kompilací včetně jejich vypálení na datové médium. Přinášíme vám souhrnný přehled několika drobnějších novinek v prvním i druhém servisním balíčku Digital Studia 2010.

 

 

 

e-on Vue 8.5 xStream: generování, modelování a animace krajin v nové verzi

23. července 2010, 00.00 | Nová verze generátoru a editoru statických i animovaných krajin a komplexních přírodních scenérií přináší vylepšený editor terénních modelů s kreslením libovolnými materiály, interaktivní úpravy procedurálních krajin i jednotlivých mraků včetně jejich animací v planetárním měřítku, rozšířený editor materiálů a různé další inovace týkající se například manipulace s ekosystémem přírodních scenérií, viewportů a animací postav.

 

 

 

Picmeta Printstation 3.5: snadný tisk obrázků a fotografií

21. července 2010, 00.00 | Printstation je prohlížeč obrázků se zajímavými tiskovými funkcemi, jejichž stěžejní součástí je editor layoutu tiskových archů, umožňující snadno vizuálně vytvářet a do formátu PDF exportovat grafická alba, indexové tisky a jiné takřka libovolné přehledy obrázků či fotografií. Popis programu vám nabízíme.

 

 

 

3ds Max tutoriál: Žárovka (1.)

20. července 2010, 00.00 | Téma tohoto tutoriálu jsem vymyslel při pohledu na můj zaneřáděný pracovní stůl. První zajímavá věc, kterou jsem zde zpozoroval, byla šedesátiwatová žárovka. Okamžitě jsem ji vzal a začal přemýšlet, že by byla perfektním objektem pro praktické cvičení v 3d modelování. V tomto několikadílném tutoriálu si výsledky mého úsilí představíme trochu zblízka.

 

 

 

PDF-XChange Viewer Free 2.0: rychlý bezplatný prohlížeč PDF dokumentů s komfortními anotacemi

19. července 2010, 09.00 | Prohlížeč PDF dokumentů pro Windows s přímou podporou MS IE a Firefoxu je vynikající a zdarma dostupná alternativa Adobe Acrobat Readeru i Adobe Acrobatu, přesněji řečeno některých jeho editačních funkcí, které v bezplatném Acrobat Readeru rozhodně nenajdeme. PDF-XChange Viewer nabízí českou lokalizaci, komfortní práci s grafickými objekty a textovými anotacemi, dále například vizuální úpravy textu formou redakčních změn a mimo jiné též detailně konfigurovatelné vlastnosti prohlížeče i jeho editačních funkcí.

 

 

 

Strana výpisu

... 46 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: