Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

Alien Skin Exposure 3.0: simulace filmových materiálů a speciální fotografické efekty

2. července 2010, 00.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop, Lightroom a další grafické editory se zaměřuje na manipulaci s expozicí digitálních snímků, fotografické efekty a především na simulace vlastností klasických filmových materiálů. Exposure má v zásobě mnoho set předloh konkrétních filmových materiálů a různých speciálních fotografických efektů, které umí digitálně simulovat včetně živosti barev, úrovně šumu a eventuálně i umělého zestárnutí snímků s různými prachovými částicemi a škrábanci.

 

 

 

After Effects: Efekty – neonová reklama, hořící sirka a světelný had

30. června 2010, 00.00 | V tomto tutoriále si ukážeme tvorbu několika zajímavých, a přitom rychle zvládnutelných efektů v After Effects (Pro 6.5 a vyšší), které mohou obohatit nejedno video. Konkrétně půjde o efekty neonové reklamy, hořící sirky a světelného hada.

 

 

 

Aperture 3 – master vs verze

29. června 2010, 00.00 | V dnešním dílu seriálu o Apple Aperture 3 si vysvětlíme, jakým způsobem program pracuje s fotografiemi a jak přesně fungují nedestruktivní úpravy. Na závěr nepřehlédněte doporučení pro zrychlení práce s Aperture.

 

 

 

Serif DrawPlus Starter Edition: vektorový grafický editor zdarma!

28. června 2010, 00.00 | Bezplatný grafický editor je zjednodušenou verzí poměrně kvalitního grafického programu DrawPlus, jehož aktuální čtvrtou stěžejní verzi pro Windows najdeme v softwarovém portfoliu společnosti Serif. DrawPlus Starter Edition nabízí několik desítek kreslicích a malovacích štětců, snadno se používá a je relativně rychlý i u složitějších ilustrací, které obsahují vektorové i bitmapové grafické prvky.

 

 

 

FontLab Fontographer 5.0: návrat legendy

25. června 2010, 00.00 | Zbrusu nová stěžejní verze kdysi velmi známého editoru vektorových písem přináší přepracované grafické rozhraní, vyhlazené zobrazování vektorových cest, inovovaný dialog vlastností písem, rychlé vyhledání glyfů v Unicode fontech, vylepšené funkce pro práci s metrikou i kerningem a především podporu aktuálních formátů vektorových písem v různých formátech.

 

 

 

MakeHuman: generátor 3D postav

24. června 2010, 00.00 | Pokud se pohybujete v oblasti 3D grafiky, jistě jste se setkali s potřebou přidat do scény postavu. Tuto problematiku (kromě toho, že si postavu sami vymodelujete) řeší několik softwarů, které jsou však většinou poměrně drahé. Naštěstí ale existuje i projekt MakeHuman, který dokáže generovat postavy zcela zdarma. Bližší představení daného softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Aperture 3 - mistr nedestruktivních úprav fotografií

23. června 2010, 00.00 | Po roce vám nabízíme aktualizovaný seriál o Apple Aperture. verze 3.0 přinesla řadu zásadních změn a nových funkcí, a proto jsme se rozhodli aktualizovat a doplnit seriál o tomto programu určeným všem fotografům.

 

 

 

gdipp 0.8.1: alternativní vyhlazování písem ve Windows

23. června 2010, 00.00 | Nelíbí se vám výsledky technologie ClearType pro antialiasing písem ve Windows? Alternativní vyhlazování vektorových i bitmapových písem nabízí systémový projekt gdipp, jehož výsledkem jsou znaky písem vizuálně vyhlazené podobně jako v Linuxu či Mac OS X.

 

 

 

Microsoft Expression Studio 4: webové stránky, grafická rozhraní, Silverlight a RIA aplikace

22. června 2010, 00.00 | Sadu několika aplikací pro přípravu a návrhy grafiky, tvorbu webových stránek, vývoj RIA aplikací a dalších interaktivních multimediálních či animačních projektů na bázi Silverlightu, .NET a WPF nabízí aktuální čtvrtá stěžejní verze balíku Microsoft Expression Studio. Pojďme se podívat, co všechno si pro nás Microsoft připravil nového, k čemu jsou jednotlivé aplikace určeny a na co se zaměřují.

 

 

 

Microsoft Expression Blend 4: vývoj Silverlight a WPF aplikací

18. června 2010, 00.00 | Desktopové a především RIA aplikace se stále více uplatňují jako řešení různých webových i vnitropodnikových systémů. Expression Blend slouží jako prostředník k vývoji grafického řešení a celé kostry Silverlight a WPF aplikací či her, jejichž obsahem je mimo grafiky, videa nebo animací také nezbytná programovatelná část starající se o samotnou funkčnost dané aplikace. Nedávno dokončená čtvrtá stěžejní verze editoru Expression Blend přináší řadu novinek, které si teď ve zkratce představíme.

 

 

 

Strana výpisu

... 48 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: