Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

CorelDRAW tutoriál: Okraje snadno, rychle, efektivně

16. července 2010, 00.00 | Oproti konkurenčnímu Illustratoru můžeme v CorelDRAW postrádat nástroj pro systematické rozkopírování objektu po okraji jiného objektu. Nástroj, který by manipuloval s objekty podobně jako
lze manipulovat s textem na osnově. Z velké části lze takovýto nástroj nahradit Interaktivním přechodem. Jak na to si ukážeme v dnešním článku.

 

 

 

Knoll Light Factory 3.1 & Magic Bullet PhotoLooks 1.0: efektové pluginy pro Adobe Photoshop

16. července 2010, 00.00 | Dva kvalitní efektové doplňky pro Adobe Photoshop nedávno prezentovala společnost Red Giant Software, jeden z předních producentů pluginů pro různé video editory, kompoziční systémy a další nástroje na zpracování profesionálního i domácího videa. Zatímco Knoll Light Factory je víceméně akviziční a mírně vylepšený plugin na generování velmi kvalitních světelných efektů, Magic Bullet PhotoLooks pro Photoshop je novinka nejen na tvorbu typických "hollywoodských" efektů.

 

 

 

Adobe After Effects tutoriál: Hodiny

15. července 2010, 00.00 | V tomto tutoriálu si ukážeme, jak vytvořit animaci simulující 3D hodiny s nastavitelným ovládáním času. Tutoriál je určen pro After Effects Pro 6.5 a vyšší verze daného programu, zužitkují jej i méně zkušení uživatelé.

 

 

 

Pixelmator 1.6 - vyšší výkon a lepší využití Snow Leoparda

15. července 2010, 00.00 | Bitmapový editor Pixelmator 1.6, představující na platformě Mac OS X jednu z alternativ Adobe Photoshopu, přináší citelné zrychlení mnoha operací a doplňuje řadu užitečných nástrojů pro práci s obrazem. Vyžaduje však Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Podrobnosti o novinkách přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Scan Tailor 0.9.9.1: úpravy skenovaných dokumentů

14. července 2010, 00.00 | Scan Tailor je užitečný nástroj na automatizované i manuální úpravy skenovaných dokumentů, které můžete v programu nechat správně natočit, oříznout, rozdělit stránky na více sekcí a nastavit jejich okraje. Scan Tailor dále umožňuje skeny převzorkovat do zvoleného rozlišení a exportovat je do zvoleného adresáře například černobíle, nebo v kombinaci monochromatických textů s plnobarevnými úseky stránek vhodnými pro archivaci bitmapových dokumentů.

 

 

 

Adobe Captivate 5: e-learning na úrovni

12. července 2010, 00.00 | Adobe Captivate je profesionální softwarový balík na tvorbu multimediálního výukového obsahu v oblasti e-learningu, elektronických manuálů a interaktivních prezentací kombinujících statické snímky, video a zvukové záznamy. Hlavní součásti Captivate tvoří sofistikovaný modul pro pořizování obrazových záznamů včetně akcí prováděných myší či klávesnicí a především vynikající vizuální editor prezentací, manuálů či zkušebních scénářů, jehož představení vám dnes nabízíme.

 

 

 

OptiTrack Motion capture a Blender? Ano!

9. července 2010, 00.00 | Na mého zaměstnavatele se před časem obrátila jedna vývojářská firma s poptávkou na motion capture systém, který by mohli zapojit do stávající studiové pipeline, jejímž základem je Blender. V komerční sféře nebývá časté, aby vývoj her probíhal na Open Source platformě, kterou Blender 3D je. A aby si k ní vývojářské studio pořídilo plnohodnotný motion capture systém pro snímání jak pohybů postav, tak i obličejové mimiky? Bude to vůbec fungovat?

 

 

 

WYSIWYG Web Builder 6.5.7: levný vizuální HTML editor

9. července 2010, 00.00 | Vizuální HTML editor WYSIWYG Web Builder disponuje celou řadou šablon, hotových komponent a průvodců pro návrhy a editaci webových stránek i celých websitů a je k dispozici mimo jiné i v české lokalizaci. Nabízíme vám představení tohoto poměrně zajímavého webového editoru.

 

 

 

Xilisoft Video Converter 6: velmi rychlá konverze obrazu i zvuku

8. července 2010, 00.00 | Snadno ovladatelný konvertor videa s podporou mnoha desítek multimediálních formátů souborů vyniká především vysokou rychlostí konverze při použití vícejádrových procesorů a možností používat komplexní konverzní profily. Xilisoft Video Converter nabízí mimo jiné NVIDIA CUDA akceleraci, detailní nastavení vlastností jednotlivých kodeků a také jednoduché efektové a trimovací funkce pro úpravy videa včetně rozdělování či spojování převáděných souborů.

 

 

 

Foxit Reader 4.0: bezplatný prohlížeč PDF dokumentů s editorem anotací a grafických poznámek

7. července 2010, 00.00 | Foxit Reader je patrně jediným prohlížečem PDF dokumentů, o kterém lze věrohodně prohlásit, že dokáže prakticky kompletně nahradit originální Adobe Acrobat Reader, na rozdíl od kterého je však Foxit Reader znatelně rychlejší a nově bezplatně nabízí několik užitečných funkcí například v podobě nástrojů pro přidávání textových anotací, kreslení grafických objektů nebo prohlížeč nativního textového obsahu PDF dokumentů.

 

 

 

Strana výpisu

... 47 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: