Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Materiály v Autodesk Maya (2)

26. srpna 2010, 00.00 | Dnes budeme pokračovat v prozkoumávání vlastností materiálů v Maye, probereme si specifické vlastnosti dalších shaderů ze skupiny Surface a podíváme se také na texturování, a to jak pomocí procedurálních textur, které obsahuje Maya sama, tak pomocí obrazových textur.

 

 

 

Aktualizace publikačního a mediálního softwaru

23. srpna 2010, 09.00 | Adobe opravila závažné bezpečnostní chyby Acrobatu a Readeru mimo pravidelný termín bezpečnostních aktualizací. A oblíbený mediální přehrávač VLC ve verzi 1.1.3 též zaceluje vážnou zranitelnost.

 

 

 

Zkraťte si Cinemu 4D na tři způsoby a ušetřete čas!

20. srpna 2010, 00.00 | Představte si že jste instalatér. Potřebujete najít nůž, ale v té krabici s nářadím vidíte jen samé šroubováky, klíče a kleště. Řeknete si, jaké by to bylo skvělé, kdyby se vám v ruce vždy objevilo přesně to nářadí, které potřebujete. Že je to nesmysl? V Cinemě ne. Stačí přece zmáčknout klávesu K a nůž máte v ruce. Ponořte se do zkratek a zlepšováků, ať už jste začátečník nebo zkušený instalatérský mazák.

 

 

 

Pixologic ZBrush 4.0: dokonalé 3D malování

19. srpna 2010, 00.00 | Známý "sochařský" 3D editor specializující se na kreslení a malování na povrchy 3D objektů patří mezi hodnotné grafické aplikace na tvorbu, návrhy a zpracování digitálních 3D modelů objektů pro prakticky libovolné účely. ZBrush se používá zejména u virtuálních sochařských činností při práci s modely lidských či zvířecích postav a jejich obličejových partií, využití si však editor najde i produkci her či v jiných oblastech 3D grafiky.

 

 

 

Adobe uvolnila Photoshop Express jako univerzální aplikaci pro iPhone a iPad

17. srpna 2010, 00.00 | Už v roce 2008 začala Adobe nabízet webovou aplikaci Photoshop Express umožňující v rámci služby Photoshop.com jednoduché úpravy fotografií. Aplikace ovšem využívá Flash, s nímž pod iOS telefonu iPhone a tabletu iPad nepochodíte. V říjnu 2009 se ale objevila aplikace Photoshop.com Mobile, jež zpřístupnila možnosti služby Photoshop.com také přístrojům s iOS. A o tomto víkendu se tato aplikace dočkala významných změn, které přibližujeme v tomto článku.

 

 

 

DjVu: dokumentové deja vu

17. srpna 2010, 00.00 | Úkolem formátu DjVu nebylo uvést na scénu nového dýdžeje, nýbrž poskytnout specializovaný formát dokumentů zaměřený takřka výhradně na archivaci skenovaných knih, plánků, nákresů, map a libovolných jiných tištěných publikací. Jaké jsou vlastnosti a současná pozice formátu DjVu a co všechno tento dnes již letitý formát nabízí si můžete přečíst v souhrnném článku.

 

 

 

DAZ 3D Bryce 7/Bryce 7 Pro: nová verze editoru 3D krajin

13. srpna 2010, 09.00 | Známý a kdysi velmi populární program na tvorbu, generování, modelování a animace 3D modelů krajin dospěl již do své sedmé stěžejní verze. Společnost DAZ 3D jakožto aktuální vlastník Bryce přidala do sedmé bezplatné verze editoru i komerční verze Bryce Pro několik zajímavých novinek, o kterých se můžete dočíst v článku.

 

 

 

Softwarové novinky (nejen) pro Macy

13. srpna 2010, 00.00 | Adobe aktivovala hardwarovou akceleraci dekódování H.264 videa ve Flash Playeru 10.1 pro Mac OS X. Objevily se Adobe Photoshop Lightroom 3.2RC a zásuvný modul Camera Raw 6.2RC. A Microsoft vydal aktualizace Office 2008 a 2004.

 

 

 

ConceptDraw Office 1.3: diagramový mág pro obchodní grafiku a grafické plánování

9. srpna 2010, 09.00 | Balík ConceptDraw Office se skládá ze tří aplikací v podobě specializovaných grafických editorů, jejichž kombinací získáte profesionálního pomocníka v oblasti obchodní grafiky, plánování akcí či různých rozvrhů pracovních činností, to vše formou tvorby a grafické stylizace nejrůznějších organizačních diagramů, schémat, plánků apod. Nabízíme vám krátké představení všech tří aplikací ConceptDraw Office PRO, Office MINDMAP a Office PROJECT.

 

 

 

Blender a Indigo: Základy

6. srpna 2010, 00.00 | Indigo je externí renderer použitelný pro mnohé 3D grafické programy. Jeho výstup je velmi kvalitní a skýtá mnohé možnosti. Tento článek se bude zabývat jeho základním využitím pro Blender.

 

 

 

Strana výpisu

... 45 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: