Aktualizace publikačního a mediálního softwaru - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

Aktualizace publikačního a mediálního softwaru

sw software

23. srpna 2010, 09.00 | Adobe opravila závažné bezpečnostní chyby Acrobatu a Readeru mimo pravidelný termín bezpečnostních aktualizací. A oblíbený mediální přehrávač VLC ve verzi 1.1.3 též zaceluje vážnou zranitelnost.

Ještě před uvedením iPadu Steve Jobs intenzivně jednal s poskytovateli obsahu o verzích jejich publikací pro tento přístroj a později skutečně začaly přicházet upravené verze časopisů doplněné o nové prvky, obvykle v podobě aplikací. Potíž však až donedávna byla v tom, že vycházely dost draho, především se nenabízely žádné výhody pro předplatitele a cena elektronických verzí byla stejná jako za papírové vydání na stánku.

To se však minulý týden počalo měnit, jak informoval Fortune. Minulý čtvrtek se totiž v App Store objevila aplikace People Magazine, tedy elektronická verze týdeníku People věnujícího se celebritám a zajímavým lidským příběhům.

To by nebylo nic tak zvláštního, elektronických verzí časopisů pro iPad stále přibývá, změnilo se však to, že tahle aplikace zvýhodňuje předplatitele tištěné verze, ti ji dostanou zdarma, zatímco ostatní za ni musí zaplatit stejnou částku jako za papírovou verzi. Za každé číslo People to dělá 3,99 USD, cena ostatních časopisů vydavatelství Time Inc. sahá od 4,99 do 5,99 USD.

Aplikace časopisu People jako první používá integrovaný autentifikátor, který umožňuje zajistit těm, kdo mají předplatné tištěné verze, bezplatné stažení, zatímco ti s čistě digitálním předplatným nadále zaplatí 3,99 USD za každé nové číslo (vydávané jako samostatná aplikace), jde tak o jasnou snahu dostat k „papíru“ i ty, kdo by si jinak pořídili pouze elektronickou verzi (což se ovšem „zeleně“ smýšlejícím zákazníkům určitě nebude líbit).

Digitální verze časopisu pochopitelně proti té papírové nabízí ledacos navíc, přidává dodatečné fotografie a videa, upoutávky filmů a televizních pořadů, ukázky písní, a tak dále, jako u mnoha jiných časopisů pro iPad doplňuje dodatečný multimediální obsah (a uživatelské rozhraní pro snadný pohyb tímto obsahem). Vlastnosti aplikace blíže popisuje vydavatelství Time Inc. tady.

Očekává se, že stejnou cenovou strukturu začnou do 30 dní používat i ostatní publikace Time Inc. (časopisy Time, Sports Illustrated a Fortune), podle zdroje, který si přál zůstat v anonymitě. Oficiálně je však vydavatelství opatrnější, jeho mluvčí řekla, že zvažují různé možnosti předplatného svých titulů.

Ovšem když nyní Apple umožnil zvýhodnění pro předplatitele jednoho titulu, je jasné, že ostatní budou chtít stejný nebo alespoň podobný cenový model. Dosud to Apple nepovoloval, přičemž ani nebylo jasné, jaké důvody ho k tomu vedou. Teď se to ale začíná měnit, avšak nadále nelze přímo z App Store prodávat předplatné časopisů, což by vydavatelé pochopitelně chtěli, to Apple zatím neumožňuje.

Možná ale časem půjde i tohle, pokud časopis People opravdu spustil nový trend, bude se způsob placení za časopisy pro iPad dále měnit, dá se ovšem předpokládat, že jednání mezi vydavateli a Applem budou ještě hodně složitá.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: