Adobe uvolnila Photoshop Express jako univerzální aplikaci pro iPhone a iPad - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

Adobe uvolnila Photoshop Express jako univerzální aplikaci pro iPhone a iPad

17. srpna 2010, 00.00 | Už v roce 2008 začala Adobe nabízet webovou aplikaci Photoshop Express umožňující v rámci služby Photoshop.com jednoduché úpravy fotografií. Aplikace ovšem využívá Flash, s nímž pod iOS telefonu iPhone a tabletu iPad nepochodíte. V říjnu 2009 se ale objevila aplikace Photoshop.com Mobile, jež zpřístupnila možnosti služby Photoshop.com také přístrojům s iOS. A o tomto víkendu se tato aplikace dočkala významných změn, které přibližujeme v tomto článku.

Už v roce 2008 začala Adobe nabízet webovou aplikaci Photoshop Express umožňující v rámci služby Photoshop.com jednoduché úpravy fotografií. Aplikace ovšem využívá Flash, s nímž pod iOS nepochodíte. V říjnu 2009 se ale objevila aplikace Photoshop.com Mobile, jež zpřístupnila možnosti služby Photoshop.com také přístrojům s iOS, zpočátku sice byla dostupná jen v USA a v Kanadě, avšak na naléhání uživatelů byla nakonec zpřístupněna celosvětově.

A o víkendu se tato aplikace dočkala významných změn. Byla přejmenována, teď to je aplikace Photoshop Express, v zásadě se však jedná o novou verzi (číslo 1.3.1) Photoshop.com Mobile.

Hlavní změnu ale představuje to, že nyní jde o univerzální aplikaci, podporující jak iPhone (a iPod touch), tak také iPad. Utilita poskytuje obdobné funkce jako předchozí verze, umí snímky ořezávat, překlápět a otáčet a dá se upravovat jejich expozice, sytost a nádech, navíc na ně lze uplatňovat některé jednoduché efekty a filtry.

Na iPadu potom aplikace nabízí uživatelské rozhraní uzpůsobené pro větší obrazovku tohoto přístroje, a samozřejmě opravuje chyby a údajně přináší výkonnostní vylepšení.

Navíc tam poskytuje některé dodatečné možnosti, umožňuje (alespoň teoreticky) práci v orientaci na výšku i na šířku, byly přepracovány některé pracovní postupy a lze zpracovávat více fotografií po sobě v rámci jedné operace. Přepracováno bylo též zobrazení organizátoru usnadňující sdílení alb, nové ikony a další vizuální prvky uživatelského rozhraní ulehčují navigaci a používání editoru a současně je možné využívat jak službu Photoshop.com, tak Facebook.

Aplikace se dá stáhnout z App Store zdarma a vyžaduje iOS 3.0 nebo vyšší. Její prvotní implementace pro iPad však zjevně není bezchybná, objevily se stížnosti na problémy při jejím provozování v orientaci na šířku.

Samotná Adobe připouští, že pokud jsou na iPadu nainstalované některé další kancelářské a tiskové aplikace, mohou být se zobrazením na šířku potíže a někteří uživatelé hlásí, že jakmile se na iPadu nachází jiná aplikace schopná číst JPEG soubory, Photoshop Express se při spuštění v orientaci na šířku zhroutí. Adobe tak zjevně má co napravovat a svým kritikům (mezi uživateli produktů Applu zvlášť hojným) poskytla další argumentační munici.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: