Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adobe Bridge CS5: správce médií s novými funkcemi

10. května 2010, 00.00 | Manažer grafických a multimediálních souborů Adobe Bridge vhodně doplňuje aplikace v balíku Adobe Creative Suite, ve kterém Bridge slouží jako centrální správce souborů s různými organizačními, katalogizačními, vyhledávacími a publikačními funkcemi. Nová verze Bridge CS5 přidává několik užitečných novinek například v podobě panelu Mini Bridge pro Photoshop a InDesign, podporuje Device Central, umí přidávat vodoznaky pro webové galérie a má ještě několik jiných užitečných funkcí.

 

 

 

Auto FX Mystical Suite: tajuplné fotografické pluginy pro Adobe Photoshop

7. května 2010, 00.00 | Sada tří doplňků pro Adobe Photoshop slouží k tvorbě fotografických, světelných, tónovacích a mnoha dalších specializovaných efektů. Společným rysem všech pluginů je zaměření na úpravy portrétových snímků či krajinek, vysoká kvalita výsledných efektů a v některých případech také interaktivní ovládání jednotlivých efektových filtrů přímo v ploše náhledu snímku.

 

 

 

Zoner uvolnil freeware verzi programu Zoner Photo Studio 12

6. května 2010, 00.00 | Společnost Zoner spustila odlehčenou variantu programu na kategorizaci a úpravu fotografií Zoner Photo Studio 12, která bude veřejnosti dostupná zadarmo. Více informací viz náš článek.

 

 

 

TechSmith Camtasia Studio 7.0: elektronické manuály, prezentace a výukové kurzy

5. května 2010, 00.00 | Záznam událostí na obrazovce včetně klikání myší je možné využít různými způsoby. Camtasia Studio disponuje snadno ovladatelným modulem pro nahrávání všech akcí na obrazovce, ze kterých pak můžete v komfortním editoru sestavit například výukový kurz, interaktivní elektronickou dokumentaci či obecnou prezentaci libovolného softwaru.

 

 

 

Neshody mezi Adobe a Applem kvůli technologii Flash pokračují

3. května 2010, 00.00 | To, že Apple (a zejména Steve Jobs) se vůči technologii Flash staví značně odmítavě, není žádné tajemství, minulý čtvrtek ovšem stanovisko Applu jasně zformuloval Steve Jobs svým otevřeným dopisem „Thoughts on Flash“ (Myšlenky k Flashi), v němž Flash prohlásil za vlastnický, uzavřený a nevhodný pro mobilní zařízení. Odpověď Adobe na sebe pochopitelně nedala dlouho čekat, ještě ve čtvrtek generální ředitel Adobe Shantanu Narayen poskytl rozhovor deníku Wall Street Journal. Jaký je jeho pohled na věc?

 

 

 

Adobe Fireworks CS5: editor pro webovou grafiku a prototypování

3. května 2010, 00.00 | Fireworks je grafický editor specializovaný na webdesign, který umí pracovat s bitmapovými i vektorovými objekty, vrstvami a nabízí spoustu šikovných funkcí především pro vývoj a zpracování webové grafiky. Editor si dále poradí s designem grafických rozhraní a eventuálně i s přípravou grafiky pro Flash prezentace. Přinášíme vám podrobnější souhrn novinek a různých vylepšení, které nabízí aktuální verze Fireworks CS5, prodávaná samostatně nebo jako součást několika edicí balíku Adobe Creative Suite 5.

 

 

 

Mac OS X software: BBEdit 9.5

29. dubna 2010, 00.00 | K opravdu legendárním programům na Macu nepochybně patří textový editor BBEdit firmy Bare Bones Software, použitelný při tvorbě webových stránek a aplikací stejně dobře jako při programování či obecném zpracování textu. Nedávno se tento produkt dočkal nové verze 9.5, jež přináší zejména živé vyhledávání a připojování skriptů k událostem aplikace a dokumentů. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Toon Boom Animate 2.0: novinka na kreslené vektorové animace

28. dubna 2010, 08.00 | Výkonný animační nástroj z produkce společnosti Toon Boom Animation je opět o něco dokonalejší. Nové funkce editoru přináší či vylepšují především práci s obsahem scény včetně manipulace s texty, dále schopnosti vrstev a také možnosti programu v oblasti inverzní kinematiky, jmenných vzorků barev, exportu Flash animací či OpenGL akcelerace.

 

 

 

Adobe přináší zásuvný modul Camera Raw 5.7, převodník DNG Converter 5.7 a Photoshop Lightroom 2.7

26. dubna 2010, 00.00 | Společnost Adobe vydala ostrou podobu nových verzí svých produktů pro práci s formáty Raw. Co přináší Camera Raw 5.7, DNG Converter 5.7 a Photoshop Lightroom 2.7?

 

 

 

Adobe Illustrator CS5: vektorový profík

26. dubna 2010, 00.00 | Vektorové ilustrace, design a grafické návrhy, publikace, kliparty, ikonky a mnoho dalších typů grafických dokumentů lze vytvářet v Adobe Illustratoru, který jednoznačně patří mezi nejdokonalejší vektorové grafické editory současné doby. Zajímá vás, co všechno nová verze programu nabízí? Není toho vůbec málo!

 

 

 

Strana výpisu

... 52 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: