Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Typekit: freewarová i komerční písma pro web

10. září 2010, 10.00 | Typekit je poměrně nadějná a svým způsobem jednoduchá softwarová technologie online písem pro webové stránky a dokumenty, která se může pochlubit partnerstvím s řadou písmolijen včetně prestižní účasti společnosti Adobe Systems. Nabízíme vám představení Typekitu a jeho možností.

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Tvary (2.)

7. září 2010, 00.00 | Dnešním tématem bude maskování pomocí takzvané cesty. Tuto techniku mají zvládnutou především staří pardové – byla hojně využívána při sazbě, kdy starší verze DTP aplikací neuměly pracovat s průhledností v TIFFu a nedokázaly linkovat PSD soubor. Nicméně i dnes má tato metoda své platné místo ve výzbroji grafiky a rozhodně stojí za to ji znát.

 

 

 

Google Picasa 3.8: aktualizace bezplatného správce digitálních fotografií

3. září 2010, 00.00 | Nová verze známého freewarového organizéru a editoru digitálních fotografií z produkce neméně známé společnosti Google rozšiřuje editační schopnosti programu, přidává tvorbu video klipů z portrétových snímků, hromadné nahrávání fotek pro webová alba a má ještě několik jiných nových a poměrně užitečných funkcí.

 

 

 

CSE HTML Validator 10: offline validace webových stránek

2. září 2010, 10.00 | Pro kontrolu validity webových stránek lze použít různé online validátory či naopak offline aplikace, které nevyžadují připojení k Internetu. CSE HTML Validator je profesionální nástroj na kontrolu a inspekci HTML/XHTML kódu a kaskádových stylů webových stránek, to vše s komfortním ovládáním a řadou dalších užitečných služeb.

 

 

 

Autodesk potvrdil uvedení AutoCADu pro Mac

2. září 2010, 00.00 | Vlajkový CAD program Autodesku se začne brzy nabízet také pro Mac OS X a současně bude vydána doprovodná mobilní aplikace pro iOS. Zohlední Autodesk specifika rozhraní Mac OS X? A jakým způsobem bude Autocad použitelný na iPadu, iPhonu či iPodu Touch, resp. později i na mobilních zařízeních podporujících Flash?

 

 

 

Adobe vydala Photoshop Lightroom 3.2 a modul Camera Raw 6.2

1. září 2010, 00.00 | Ostré verze programu Lightroom 3.2 a zásuvného modulu Camera Raw 6.2 přinášejí podporu 16 nových fotoaparátů a profily dalších 120 objektivů, Lightroom navíc nyní umí publikovat fotografie přímo na Facebook.

 

 

 

Maskování v Photoshopu

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Teorie a příprava (1.)

31. srpna 2010, 00.00 | Potřeba oddělit obrázek od pozadí, prolnout dva obrázky, zkombinovat obrázky, kreslit a upravovat obrázek v konkrétní oblasti, bezešvé navazování obrazu – to vše a mnohé další má společného jmenovatele – maskování. Bez něj by počítačoví grafici, retušéři a nám podobní spadli do pravěku úpravy počítačového obrazu. Lze říci, že zvládnutá technika maskování je základem a vstupní branou do světa profesionálů.

 

 

 

Streaming videa - 1. Vizme vebové video

30. srpna 2010, 00.00 | Trojdílný seriál nabídne bližší pohled na možnosti streamingu videa. Podíváme se na formáty, kodeky, kontejnery a způsob streamování.

 

 

 

DTP Tools Active Tables: výpočty a tabulkový procesor v InDesignu

27. srpna 2010, 00.00 | Zpracováváte v dokumentech InDesignu často výsledky výpočtů spojených s tabulkami či normálně strukturovaným textem? V takovém případě by vás mohl zaujmout nový plugin InDesignu z dílny společnosti DTP Tools, dovolující přeměnit InDesign (CS4/CS5) na tabulkový procesor či kalkulačku. Více podrobnosti o daném produktu (resp. jeho aktuální betaverzi) přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 44 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: