Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Software

3D-Coat 3.3 a rendering

17. června 2010, 00.00 | 3D-Coat nám opět pokročil do další verze, tentokráte s označením 3.3 a plnou podporou ultramoderní technologie Ptex. Tu si ale necháme někdy na příště, dnes se budeme věnovat přeci jen něčemu jinému. A to renderingu. 3D-Coat  totiž již delší dobu obsahuje docela zajímavý, i když jednoduchý, renderovací systém a ten jsme si prozatím neprozkoumali. Chybu napravíme...

 

 

 

Adobe Photoshop CS5 zblízka: Content Fill

16. června 2010, 00.00 | Retuše a drobné úpravy obrazu jsou nedílnou součástí valné většiny úloh řešených s pomocí Photoshopu. S přibývajícími verzemi tohoto stěžejního produktu společnosti Adobe jsme mohli sledovat i nástup specifických nástrojů určených k danému účelu. Ať už se jednalo o „záplatování“ či „odstranění nečistot“ v CameraRaw, vždy se jednalo o nástroje zaměřené spíše na drobnější úpravy. Ve verzi CS5 přišel na scénu poněkud vyspělejší bratříček a snad možná proto se nejedná o nástroj, ale rovnou o funkci vyplnění obsahem, neboli content fill.

 

 

 

Adobe uvedla ostré verze Flash Playeru 10.1 a AIR 2.0 pro osobní počítače

14. června 2010, 00.00 | Společnost Adobe konečně vydala ostrou verzi Flash Playeru 10.1 a také běhového prostředí Adobe AIR 2.0. Jaké zásadní novinky přináší dané produkty do světa online publikování?

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Lightroom 3

11. června 2010, 00.00 | Společnost Adobe uvedla v tomto týdnu na trh ostrou verzi svého produktu pro profesionální zpracování Raw snímků Lightroom 3. Co vše daná novinka přináší?

 

 

 

Topaz Labs Plug-In Bundle: sada drahokamů pro digitální fotografie

11. června 2010, 00.00 | Sada sedmi pluginů společnosti Topaz Labs pro Adobe Photoshop, Adobe Lightroom a Apple Aperture je určena ke zpracování a efektovým úpravám digitálních fotografií, které můžete s pomocí jednotlivých pluginů například zbavit digitálního šumu, vyhladit JPEG artefakty, dodat snímkům melodramatický nádech, zvýraznit jejich prokreslení, kontrast, barevně i strukturálně fotografie zjednodušit a aplikovat na snímky řadu dalších zajímavých efektů. Představení celého balíku Plug-In Bundle vám nyní nabízíme.

 

 

 

Adobe Configurator 2.0: editor nástrojových panelů pro Photoshop a InDesign

10. června 2010, 00.00 | S pomocí vizuálního editoru Adobe Configurator lze vytvářet nové nástrojové panely pro Photoshop a InDesign, které tak můžete relativně snadno rozšířit například o uživatelsky upravené toolboxy, skupiny nástrojových panelů pro specializované účely, nové druhy nápovědy s různými tipy či výukovými kurzy apod., to vše bez nutnosti umět programovat, nebo se zabývat psaním složitých skriptů.

 

 

 

Adobe Contribute CS5: online editace, správa a publikování webových stránek

9. června 2010, 00.00 | Kvalitní WYSIWYG editor s jádrem Adobe Dreamweaveru, správa obsahu websitů a možnost online i offline editace a následné publikování webových stránek, to vše v jednom představuje Adobe Contribute. Nejnovější verze Contribute CS5 dále rozšiřuje schopnosti publikování webových stránek i úprav jejich obsahu, přidává podporu správy verzí dokumentů, rozšiřuje práci s multimediálními objekty a také s dynamickým obsahem na bázi některých redakčních systémů.

 

 

 

Softwarové novinky týkající se Maců

7. června 2010, 00.00 | Insider Software nabízí autoaktivační zásuvné moduly FontAgent Pro 4 pro aplikace Creative Suite 5 na Macu. Apple spustil stránku HTML5 Showcase, její ukázky možností HTML5 však fungují pouze v Safari. Vývojářská verze prohlížeče Chrome přidala podporu formátu WebM. A možná se chystá Adobe Audition pro Mac OS X.

 

 

 

Adobe Encore CS5: příprava obsahu DVD a Blu-ray titulů

7. června 2010, 00.00 | Adobe Encore je profesionální autorizační nástroj na přípravu obsahu DVD či Blu-ray disků, navíc s možností exportovat DVD tituly ve formátu Flash pro web. Interaktivní editory v Adobe Encore se starají o manipulaci se strukturou obsahu optických disků, tvorbu kapitol a navigačních menu, exportní modul pak zase o snadné publikování DVD obsahu pro web. Nabízíme vám přehled novinek a různých vylepšených funkcí v aktuální verzi Encore CS5.

 

 

 

Nový grafický software (nejen) pro Macy: Camera Raw 6.1, HSC Edit 2 pro Aperture, převodník Magic Bullet Grinder

4. června 2010, 00.00 | Adobe vydala ostrou verzi zásuvného modulu Camera Raw 6.1 pro Photoshop CS5. Sada editačních modulů HSC Edit 2 pro Aperture přináší nové uživatelské rozhraní, podporu 64bitového režimu a další vylepšení. A utilita Magic Bullet Grinder převádí videa z digitálních zrcadlovek do formátů vhodných pro střih.

 

 

 

Strana výpisu

... 49 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: