Softwarové novinky týkající se Maců - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Softwarové novinky týkající se Maců

7. června 2010, 00.00 | Insider Software nabízí autoaktivační zásuvné moduly FontAgent Pro 4 pro aplikace Creative Suite 5 na Macu. Apple spustil stránku HTML5 Showcase, její ukázky možností HTML5 však fungují pouze v Safari. Vývojářská verze prohlížeče Chrome přidala podporu formátu WebM. A možná se chystá Adobe Audition pro Mac OS X.

Hrozivá krása rozzuřené islandské sopky

Na světe jsou desítky životaschopných vulkánů, ale jen jedna sopka nám v nedávné době připomněla, že je člověk před přírodou stále jen malým tvorečkem. Gigantická erupce islandské sopky Eyjafjallajokull samozřejmě nemohl uniknout pozornosti těch nejlepších fotografů z celého světa, což je pro nás diváky příslib kvalitní obrazové podívané. Podívejme se tedy níže na výběry desítek působivých fotografií, které lze na internetu shlédnout.

The Sacramento Bee
Monumentální fotoreportáž složily americké noviny The Sacramento Bee, která obsahuje nejen úchvatné záběry soptící sopky a jejího okolí, ale i například výmluvný pohled na kolaps v letecké dopravě, jež danou erupci provázel. Dvojdílnou selekci uvedených fotografií můžete shlédnout na odkazech níže.


Foto: via Secbee.com


Foto: via Secbee.com

The Boston Globe
Erupce islandské sopky rovněž podnítila fotoeditory z obrazové přílohy The Big Picture bostonských novin The Boston Globe, aby sestavili zdařilou kolekci tématicky různorodých fotografií. Pravda, některé snímky v uvedeném výběru jsou totožné s těmi, které jste si již prohlédli výše, nicméně stále je zde spousta snímků, které pravděpodobně uvidíte poprvé.


Foto: via Boston.com


Foto: via Boston.com

Flickr
Kolekci snímků rozbouřené sopky na Islandu můžete také naleznout na komunitním fotografickém serveru Flickr.com. Kvalita některých fotografií je sice diskutabilní, přesto nemálo z publikovaných záběrů dokáže duši fotografa příjemně „rozžhavit“.


Foto: via Flickr.com


The Huffington Post
Webový server novin The Huffington Post přináší selekci 17 snímků, pomocí které se podíváme na soptící vulkán z ptačí perspektivy. Je to velmi zajímavá podívaná, zvlášt pokud si uvědomíme, že jakýkoliv let v okolí sopky byl kvůli všudepřítomnému popílku značně riskantní záležitostí.


Patrick Mylund Nielsen blog
Pozoruhodný výběr snímků z jmenované sopečné erupce na Islandu je rovněž k vidění na blogu Patricka Nielsena. Magicky působí například fotografie blesků ponořených v temně černém mraku sopečného popela nad sopkou. Není divu, že mnozí „poetové“ považují přírodu za největší „umělkyni“ na světě.


Softsailor
Lahodnou kolekci snímků z Islandu také nashromáždil internetové stránky Softsailor.com, ze které nás kupříkladu zaujala fotografie „neohrožených“ diváků, kteří z nebezpečné blízkosti sledují vyletující částečky lávy. Myslíme si, že ty motocyklové helmy, co měli tito lidé na hlavách, by je v případě zasažení lávou příliš neochránily.


Millhouse
Krásně barevné fotografie islandské sopky jsou k nalezení také na stránkách Millhouse.nl. Nechybí zde ani panoramatické snímky k životu probuzené sopky Eyjafjallajokull.


Reuters
Říká se „...to nejlepší na konec!“ , což se v našem článku pokusíme bezezbytku naplnit tím, že si na závěr představíme vskutku mistrovské fotografie, které během sopečné erupce na Islandu pořídil fotograf Lucas Jackson, jenž pracuje pro světoznámou agenturu Reuters. Jeho snímky jsou osobité se silným výtvarným akcentem a vyzařuje z nich zvláštně působivá atmosféra. Jedná se bezesporu o hotovou pastvu pro vaše „hladová“ fotografická „kukadla“, takže vám tímto přejeme příjemnou a ničím nerušenou podívanou.


Zdroje:
Secbee.com
Boston.com
Flickr.com
Fiveprime.org
Huffingtonpost.com
Patrickmylund.com
Softsailor.com
Millhouse.com
Blogs.reuters.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: