3D software: Vue 9 xStream a Infinite nabízejí rychlejší a lepší vykreslování - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

3D software: Vue 9 xStream a Infinite nabízejí rychlejší a lepší vykreslování

15. listopadu 2010, 00.00 | Firma e-on Software dodává software pro generování realistických 3D krajin a jejich animací už řadu let. Letos v květnu dospěly tyto programy do verze 8.5, nedávno pak e-on vydala verze 9 programů Vue Infinite a Vue xStream. Co dané novinky přinášejí?

Firma e-on Software dodává software pro generování realistických 3D krajin a jejich animací už řadu let (jde o celou rodinu programů pro Windows a Mac OS X lišících se svými možnostmi a cenami).

Letos v květnu dospěly do verze 8.5 (podrobnou recenzi programu Vue 8.5 xStream přinesla v létě Grafika) a minulý týden e-on vydala verze 9 programů Vue Infinite a Vue xStream. (Vue Infinite je samostatná aplikace, zatímco Vue xStream se integruje s jinými platformami 3D modelování jako jsou 3DS Max, Maya či Softimage), e-on to oznámila touto tiskovou zprávou.

Verze 9 pochopitelně přinášejí řadu novinek, podrobněji je popisuje tahle stránka. Především se mělo citelně zrychlit vykreslování generovaných krajin, obecně o 30 procent a v případě animovaných scén až o dvě třetiny. Animované scény by mimoto díky užití nových algoritmů měly mít výrazně potlačené blikání.

Varianty pro Mac OS X byly navíc přepsány pro prostředí Cocoa a podporují 64bitový režim, což proti variantám pro Carbon32 zvyšuje výkon až trojnásobně.

Nová technologie změny osvětlení dovoluje změnit intenzitu a barvu světelných zdrojů v reálném času pro už vykreslené scény, není již třeba vykreslování opakovat.

K mnoha změnám došlo v editoru terénu, přibyly nové objekty a funkce a zpřehlednila se vlastní editace, nabízejí se nové funkce automatického ukládání, pro animaci postav lze nyní využívat inverzní kinematiku a hodně přepracováno bylo též uživatelské rozhraní programů.

Pro generování vegetace slouží vylepšený systém EcoSystem 4 a nově se podporuje víceprůchodové vykreslování pro výstupy v HDR kvalitě. Změnilo se toho přirozeně ještě víc, všechny novinky se snaží rychleji a snáze vytvořit kvalitnější výstupy.

Požadavky Vue 9 xStream závisí na hostitelské platformě, Vue 9 Infinite potřebuje alespoň Windows XP nebo Mac OS X 10.6.5 a vyšší a přinejmenším 2GHz procesor Intel (podrobný popis požadavků programu se nachází tady).

Jde o profesionální software, čemuž odpovídají jeho ceny, plná licence Vue 9 Infinite přijde na 1 190 USD, upgrade z verze 8 na 295 UD, pro Vue 9 xStream cena začíná na 1 790 USD a upgrade na 395 USD, nabízejí se pochopitelně hromadné licence a zvýhodněné licence pro školství.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: