Přichází levná verze 3D programu Poser - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Přichází levná verze 3D programu Poser

22. února 2011, 00.00 | Firma Smith Micro Software mimo jiné dodává programy Poser a Poser Pro pro tvorbu a animování 3D modelů lidských a jiných postav. Pro tyto účely si získaly značnou oblibu, avšak vzhledem k ceně (Poser 8 stojí 249,99 USD a Poser Pro 2010 přijde na 499,99 USD) to dosud byly především nástroje profesionálů. Ale nyní se Smith Micro rozhodla oslovit také širší trh amatérských uživatelů a začala nabízet zjednodušenou a především levnější variantu, program Poser Debut.

Firma Smith Micro Software mimo jiné dodává programy Poser a Poser Pro pro tvorbu a animování 3D modelů lidských a jiných postav. Pro tyto účely si získaly značnou oblibu (recenzi programu Poser 8.0 Grafika přinesla v srpnu 2009), avšak vzhledem k ceně (Poser 8 stojí 249,99 USD a Poser Pro 2010 přijde na 499,99 USD) to dosud byly především nástroje profesionálů.

Ale nyní se Smith Micro rozhodla oslovit také širší trh amatérských uživatelů a začala nabízet zjednodušenou a především levnější variantu, program Poser Debut.

Ten poskytuje snadno použitelné nástroje pro vytváření 3D scény umožňující uživatelům rychle připravovat a animovat nejrůznější 3D postavy počínaje fotorealistickými postavami lidí, přes zvířata, nestvůry až po mimozemšťany. Uživatelské rozhraní programu bylo navrženo tak, aby ho dokázali ovládat i začátečníci, příprava scény a uspořádávání prvků se zařizují přetahováním a upouštěním příslušných položek.

Program zahrnuje vykreslovací jádro Poser FireFly, jež z návrhu 3D scény vygeneruje obrázek nebo animaci ve stylu animovaných filmů a podporuje systém přípravy postav Poseru 8. Při vykreslování lze užít různé typy světel a program byl optimalizován pro víceprocesorové a vícejádrové systémy, takže na moderním hardwaru se vykreslování zrychlí a scény se budou zobrazovat přesněji.

Další pomůcku pro začátečníky představuje bohatý přiložený obsah. S programem se dodává přes 80 plně vybavených 3D postav a 2 GB dalšího obsahu, zahrnujícího oděvy, vlasy, různé rekvizity, textury, sady parametrů postav, světla, kamery a polohy rukou, jež se dají jednoduše přetahovat na vlastní postavy.

A dále Poser Debut obsahuje průvodce, který uvede začátečníky do 3D modelování pomocí videa a podrobně rozepsaných pokynů. Dodatečný obsah lze navíc získávat na webu Content Paradise, podrobnější popis programu se nabízí zde.

Poser Debut vyžaduje alespoň 512 MB RAM (doporučuje se 1 GB), nejméně 2 GB prostoru na disku (doporučuje se 4 GB) a grafickou kartu podporující OpenGL schopnou zobrazovat přinejmenším rozlišení 1 024 x 768 ve 24bitových barvách. Dodává se jak pro Windows (od Windows XP výše), tak pro Mac OS X. Varianta programu pro Mac vyžaduje přinejmenším procesor PowerPC G4 na 700 MHz (doporučuje se alespoň 1GHz G4 nebo procesory Intel) a Mac OS X 10.5 či vyšší.

Důležitá je ovšem především cena, za Poser Debut chce Smith Micro 49,99 USD, tedy zhruba o řád méně než za dosavadní varianty Poseru. (Poser Debut není dostupný ve zkušební verzi, ale 30denní zkušební verze Poseru 8 se dá získat tady.)

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: