Nitro PDF Reader 1.4: prohlížeč PDF dokumentů s konvertorem, poznámkami a dalšími užitečnými funkcemi - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Nitro PDF Reader 1.4: prohlížeč PDF dokumentů s konvertorem, poznámkami a dalšími užitečnými funkcemi

PDF AppendPDF

31. ledna 2011, 10.00 | Alternativní prohlížeč PDF dokumentů s rozhraním Ribbon ve stylu MS Office nabízí uživatelům Windows XP/Vista/7 pohodlné a rychlé prohlížení PDF souborů, práci s komentáři, formulářovými prvky, systém běžných redakčních změn a navrch ještě několik užitečných doplňkových funkcí například v podobě tvorby PDF dokumentů, extrakce textů či grafických objektů a také náhledy PDF dokumentů přímo ve Windows Exploreru či MS Outlooku.

Prohlížeč PDF dokumentů Nitro PDF Reader je zdarma dostupná alternativa Adobe Acrobat Readeru, která umí PDF soubory nejen prohlížet, nýbrž i konvertovat z jiných formátů souborů a navíc se integruje jako náhledový systém do Windows Exploreru a Microsoft Outlooku.

Nitro PDF Reader je dostupný pouze ve verzi pro Windows, přičemž některé funkce aplikace (konkrétně náhledový systém pro Průzkumníka) vyžadují Windows Vista/7.

Prohlížeč PDF souborů

Samotný Nitro PDF Reader má grafické rozhraní Ribbon UI s typickým záložkovým prostředím, ve kterém se skrývá mimo ovládacích prvků prohlížeče i několik šikovných doplňkových funkcí. Práci s anotacemi (včetně barevných lístečků s jednotlivými poznámkami), vyhledávání textů, tvorbu snapshotů a označování + kopírování textového obsahu PDF dokumentů už delší dobu nelze považovat za bonusovou funkci, nýbrž jako nezbytnou nutnost.


Nitro PDF Reader 1.4 - prostředí prohlížeče s Ribbon UI


Nitro PDF Reader 1.4 - PDF dokument s rejstříkem a skrytou hlavní záložkovou lištou

Možnosti tvorby PDF dokumentů jsou v samostatném odstavci u Nitro PDF Creatoru. Mezi další užitečné funkce prohlížeče patří především extrakce textů a grafiky z otevřených PDF souborů, práce s digitálními podpisy a také vyplňování formulářů a možnost uložení jejich obsahu. Užitečné jsou určitě i funkce pro redakční změny systémem obvyklých barevných zvýraznění textu či jeho přeškrtnutí nebo podtržení. Hodit se občas může i přidávání textových bloků do dokumentů.

V panelech Ribbon UI dále najdeme náhledy stránek v dokumentu, zobrazení rejstříku, komentářů, vlastností PDF dokumentů a bookmarků – nabídka funkcí prohlížeče v jednotlivých panelech se přitom inteligentně přizpůsobuje obsahu a vlastnostem jednotlivým PDF dokumentů. V nastaveních Nitro PDF Readeru najdeme i (standardně vypnutou) správu barev a plugin pro integraci se známým systémem online/offline výstřižků Evernote dostupným i pro některé mobilní platformy.


Nitro PDF Reader 1.4 - tiskové funkce prohlížeče jsou prakticky totožné s Adobe Acrobat Readerem
Nitro PDF Reader 1.4 - zvýrazňování textů formou klasických redakčních změn a přidávání lístečků s poznámkami


Nitro PDF Reader 1.4 - víceúčelová šipka pro tvorbu grafických snapshotů a výběr textů v PDF dokumentech

Náhledy dokumentů a Nitro PDF Creator

Náhledy PDF dokumentů zobrazuje ve Windows Vista/7 modul PDF Preview, který je opět alternativou obdobné funkce Adobe Acrobat Readeru X a umí zobrazovat obsah PDF souborů přímo v náhledovém okně Windows Exploreru a prostřednictvím doplňku také v Microsoft Outlooku – hodí se hlavně pro náhledy PDF dokumentů vložené do mailů.

K tvorbě PDF souborů slouží doplněk Nitro PDF Creator v podobě virtuálního tiskového ovladače, který umí konvertovat dokumenty přímo v prostředí Nitro PDF Readeru. V předvolbách Nitro PDF Creatoru najdeme běžné funkce pro nastavení bezpečnostních funkcí PDF dokumentů, typ jejich zobrazení (jednotlivé či průběžné stránky aj.), velikost stránky, kvalitu vložených grafických objektů, písem apod. PDF dokumenty lze navíc vytvářet i jednoduchým přetažením dokumentu na ikonu Nitro PDF Readeru na ploše Windows.
Nitro PDF Reader 1.4 - doplňkovými funkcemi prohlížeče je například tvorba PDF dokumentů a extrakce textů či grafiky z PDF souborů

Závěr

Nitro PDF Reader je přinejmenším zajímavou variantou Adobe Acrobat Readeru, která je poměrně rychlá a nabízí i několik užitečných funkcí, které v originálním Acrobat Readeru nenajdeme. Prohlížeč současně slouží jako určitá forma reklamy na komerční editor PDF dokumentů Nitro PDF Professional, jehož aktuální verze 6.2 obsahuje nové funkce například pro konverzi vícestránkových TIFF souborů, integraci s Evernote, vylepšený systém bookmarků a šifrování PDF souborů a několik jiných nových či rozšířených funkcí.

Nitro PDF Reader si můžete stáhnout z webových stránek produktu.


Nitro PDF Reader 1.4 - zobrazení vlastností PDF dokumentu


Nitro PDF Reader 1.4 - obsah nástrojové lišty si můžete změnit v předvolbách prohlížeče


Nitro PDF Reader 1.4 - funkce pro vytvoření digitálního podpisu


Nitro PDF Reader 1.4 - přidávání textových bloků


Nitro PDF Reader 1.4 - změnit si můžete i ovládací klávesové zkratky


Nitro PDF Reader 1.4 - předvolby prohlížeče
Nitro PDF Reader 1.4 - další ze sekcí preferencí prohlížeče

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: