Adobe zveřejnila bezpečnostní aktualizace Adobe Readeru a Acrobatu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe zveřejnila bezpečnostní aktualizace Adobe Readeru a Acrobatu

11. října 2010, 00.00 | Od června 2009 Adobe vydává bezpečnostní aktualizace Readeru a Acrobatu v pravidelných čtvrtletních intervalech, vždy druhé úterý třetího měsíce. Avšak tyto programy jsou z bezpečnostního hlediska poněkud „děravé“, neustále se v nich nacházejí další a další zranitelnosti, a tak občas Adobe musí uvolnit dodatečné opravy mimo pravidelný termín, když jde o zvlášť závažné chyby. K takovémuto zveřejnění došlo v úterý 5. 10. Jaké zranitelnosti dané updaty ošetřují? A čím tedy mohou být nebezpečné PDF dokumenty zveřejněné na Webu?

Od června 2009 Adobe vydává bezpečnostní aktualizace Readeru a Acrobatu v pravidelných čtvrtletních intervalech, vždy druhé úterý třetího měsíce.

Avšak tyto programy jsou z bezpečnostního hlediska poněkud „děravé“, neustále se v nich nacházejí další a další zranitelnosti, a tak občas Adobe musí uvolnit dodatečné opravy mimo pravidelný termín, když jde o zvlášť závažné chyby. Takovéto mimořádné aktualizace se objevily například koncem srpna a koncem září Adobe předčasně opravila také zranitelnosti Flash Playeru 10.1.

A toto úterý Adobe opět předčasně uvolnila nové bezpečnostní opravy Readeru a Acrobatu, protože v nich byly odhaleny další nové kriticky závažné zranitelnosti. Blíže je popisuje tento bezpečnostní věstník Adobe, zranitelnosti se týkají Readeru 9.3.4 (a samozřejmě všech nižších verzí, což platí i pro ostatní dotčené programy) pro Windows, Mac OS X a UNIX a Acrobatu 9.3.4 a Readeru 8.2.4 a Acrobatu 8.2.4 pro Windows a Mac OS X.

Podle Adobe by mohly dotyčné zranitelnosti způsobit pády těchto aplikací a mohly by dovolit útočníkovi převzít vládu nad postiženými systémy. Věstník udává pouze CVE kódy nových bezpečnostních děr, celkem jde o plných 23 zranitelností, což je docela hodně (patří k nim též ty, jež byly pro Flash Player 10.1 opraveny zvlášť již v září).

Nápravu jako vždy představuje přechod na vyšší verze Readeru a Acrobatu, které mají příslušné chyby opravené, tedy na verze 9.4 a 8.2.5. Odkazy pro stažení těchto programů pro jednotlivé podporované platformy najdete v příslušném věstníku.

Co se týče variant pro Mac OS X, Reader 9.4 se nabízí jednak pro Macy s procesory Intel, (7,47 MB), jednak pro PowerMacy (7,28 MB), v obou případech vyžaduje Mac OS X 10.4.11 nebo vyšší.

Aktualizace na Adobe Acrobat 9.4 Pro pro Mac se dá získat odtud (má velikost 69,72 MB), opět potřebuje Mac OS X 10.4.11 či vyšší a pracuje jak na procesorech Intel, tak PowerPC. Tyto aktualizace podporují řadu různých jazyků včetně češtiny.

Úterní aktualizace zároveň nahrazuje pravidelnou aktualizaci původně naplánovanou až na 12. říjen, tedy na příští úterý, kdy již nic dalšího nevyjde. Další pravidelné aktualizace Readeru a Acrobatu se chystají na 8. únor 2011.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: