Final Cut Pro X - 3. Práce s projektem a střih - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Final Cut Pro X - 3. Práce s projektem a střih

17. srpna 2011, 00.00 | Jak založit projekt a sestříhat video? Na co si při tom dát ve FCPX pozor v porovnání s předchozí verzí? A jak se pracuje se zvukem? O tom všem ve třetím dílu našeho seriálu.

Nové modely série PX přinášejí inovace pro profesionální použití v těch nejnáročnějších instalacích. Jsou určeny pro pevné instalace například na vysokých školách, pro kritické signage aplikace, kde se kombinuje velmi vysoký jas, přesnost obrazu a špičková spolehlivost a kde lze předpokládat vysoké zatížení a výkon.Projektory využívají technologii DLP s DMD čipem, nabízejí rozlišení až WUXGA/1 920 × 1 200 px, kontrastní poměr 2 100:1 a jas mezi 7 000 a 8 000 ANSI lm v závislosti na modelu. Vynikající kvalitu obrazu zajišťuje desetibitové zpracování barev s renomovanou certifikací kvality obrazu „Hollywood Quality Video“.

Všechny modely této série nabízejí podporu DisplayPortu a širokou nabídku dalších vstupů včetně HDMI, S-videa, RGB a RCA konektorů. Funkce zabudovaného prohlížeče umožní uživateli přímé zobrazení PowerPointové prezentace nebo PDF souborů bez softwarové konverze, obrázků nebo videa, po síti nebo přímo z paměťových médií, bez nutnosti použít počítač.Pro větší pružnost jsou projektory vybaveny interním rozšiřujícím slotem verze 2 – STv2 podle standardu Intel OPS – Open Pluggable Specification. Slot je možné osadit vestavným počítačem různých výkonnostních kategorií, HD-SDI rozhraním a dalšími zařízeními ze široké nabídky příslušenství NEC. Tato slotová řešení jsou již velice oblíbená u profesionálních LCD public panelů NEC. Zákazníci mohou tyto inovace s výhodou využít zejména v oblasti reklamy, rentalu, digital signage nebo televizních studií. OPS – Option Slot tak výrazně usnadňuje možnosti nasazení projektorů ve velkých sítích a multimediálních aplikacích.

Díky síťovým vstupům LAN/W-LAN jsou uživatelé schopni přehrávat obrazová data a videa pomocí sítě. Síťové vstupy mohou také využít administrátoři ke sledování, ovládání a nastavení projektorů, jak jednotlivě, tak ve skupině, poněvadž nové projektory mají i funkci „Stacking“. Díky ní je možné sjednotit obrazové ohnisko až čtyř projektorů, a tak zvýšit světelný výkon až na čtyřnásobek nominální hodnoty. Nezanedbatelnou výhodou je v tomto zapojení také případná redundance zařízení.

Modely PX série jsou standardně dodávány bez objektivu, aby si uživatelé měli možnost vybrat ten, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám. U modelů PX800X a PX700W je možno použít objektiv z modelů předchozí řady NP4000/NP4100. Nové projektory mají také funkci uložení nastavení hodnot původního objektivu, která automaticky nastaví pozici objektivu, individuálně, v závislosti na vstupním signálu nebo předchozím uloženém nastavení.Použitý dvoulampový systém zajišťuje bezpečný nepřetržitý provoz 24 hodin 7 dní v týdnu a díky technologii NEC ECO Mode je u projektorů PX série možné prodloužit životnost lampy až na 2 500 hodin, zatímco výměna filtru je nutná až po 10 000 hodinách provozu.

Projektor NEC PX750U je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 233 700 Kč bez DPH. Modely PX700W a PX800X, nástupci NP4100W a NP4100, budou v prodeji od ledna 2012. Balení obsahuje IR dálkové ovládání, napájecí kabel, CD-ROM s návodem na použití a rychlým instalačním průvodcem. NEC Display Solutions Europe poskytuje na projektory standardní záruku 36 měsíců s možností rozšíření na 60, a to systémem door-to-door, a na lampu 6 měsíců, nebo na 1 000 hodin v provozu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: