CorelDRAW: Nová publikace „CorelDRAW Praktické příklady“ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

CorelDRAW: Nová publikace „CorelDRAW Praktické příklady“

Corel Draw 2011

4. července 2011, 10.00 | V dnešním článku Vám představím novou publikaci, která bude již brzy k dostání na pultech. Jedná se o příručku pro ty uživatele CorelDRAW, kteří se řadí k začátečníkům či mírně pokročilým. I zdatnější uživatelé zde však objeví zajímavé typy a nové informace.

Kniha se nazývá „CorelDRAW: Praktické příklady“ a dostupná bude za cenu okolo 260,- Kč. To je, myslím, velmi zajímavá cena za 180-ti stranovou barevnou publikaci, ke které obdržíte také CD s podklady a zpracovanými tématy ve vektorové podobě a formátu CDR. Podobná publikace, tuším, na trhu není, nalezneme mnohé několikanásobně dražší knihy, věnující se CorelDRAW a grafice, jenž jsou však mnohdy obsahově chudší a někdy nepochopitelně pouze černobílé.

Kniha se skládá ze dvou částí: v první části je detailně popsáno pracovní okno programu a jednotlivé nástroje.

Všechny nástroje jsou teoreticky popsány, k čemu slouží, jak se prakticky používají a to vše je ihned graficky znázorněno s použitím jednoduchých objektů. Tato mapa programu napomůže, pokud se ztratíte v druhé části publikace, která přináší 25 praktických příkladů obdobných tutoriálům. Naleznete zde systematicky řazená zadání, začínající nejjednoduššími: např. manipulace s objekty, prakticky využité při rozvržení nábytku v interiéru, až po složitější témata jako např. práce s křivkou při tvorbě loga, vektorizace a následné úpravy tvarů, tvorba kalendáře, banneru, retušování, atd. Seznam příkladů obsahuje kompletní škálu zadání, běžných pro činnost grafika – kromě již jmenovaných také arch vizitek, propagační leták, pozvánku.

Čtenář by se měl postupnými krůčky dostat až ke kompletnímu zvládnutí možností CorelDRAW, závěrečná část publikace obsahuje témata, díky kterým si dokážete program přizpůsobit vlastním potřebám: vlastní paleta barev, vlastní malířská technika, klávesové zkratky atd. Celá kniha je doprovázena užitečnými typy, kterým se také věnuje celé jedno téma. Postřehy Vám zde věnují autoři, kteří CorelDRAW používají přes 10 let. Součástí balíčku CorelDRAW je mimo jiné aplikace CorelPhotoPaint, věnující se rastrové grafice, tedy obvykle úpravám fotografií apod., nejčastějším úkonům prováděným v této aplikaci se publikace věnuje také.

Jak víme, CorelDRAW je program stále se vyvíjející, jedno ze závěrečných témat se věnuje starším verzím, respektive funkcím a nástrojům, které byste v nich hledali marně. Tyto nástroje a funkce se však mnohdy dají nahradit jinými (nástroj Tabulka x nástroj Milimetrový papír). Také jsou některé nástroje a možnosti uschovány v nabídkách, kde by je možná běžný uživatel nehledal anebo si pod jejich názvem nepředstavoval konkrétní funkci (makra: kalendář, zaoblení, vykroužení, zkosení apod.)

Pokud Vás článek a upoutávka na tuto publikaci zaujala, již brzy ji můžete očekávat jak v knihkupectvích, tak v internetových obchodech. Doufám a věřím, že Vás kniha svým obsahem nezklame a bude pro vás přínosná. Na jejím vzniku se podíleli nakladatelství ComputerMedia, má osoba a paní Jana Prokopová.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: