Apple začal vracet nespokojeným zákazníkům peníze za Final Cut Pro X - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Apple začal vracet nespokojeným zákazníkům peníze za Final Cut Pro X

30. června 2011, 00.00 | Minulé úterý se počal prodávat Final Cut Pro X, nová verze profesionálního střihového softwaru Applu, avšak zejména ty, kdo se střihem videa živí, tento program příliš nenadchl.

Minulé úterý se počal prodávat Final Cut Pro X, nová verze profesionálního střihového softwaru Applu, avšak zejména ty, kdo se střihem videa živí, tento program příliš nenadchl.

Přinesl sice některé významné změny, ale oproti předchozí verzí 7 postrádá řadu důležitých věcí a dokonce ani neumí otvírat projekty dřívějších verzí. Jde tak vlastně o zcela nový program, který mnozí považují spíše za beta verzi a tvrdí, že nejde o aplikaci profesionální úrovně. Podrobněji jsme tuto záležitost probrali minulý pátek.

To, jak jsou uživatelé s Final Cutem Pro X nespokojení, dokládá skutečnost, že někteří z nich požádali o vrácení peněz (na stránce zákaznické podpory Mac App Store) a jak informuje TheNextWeb, v řadě případů je opravdu dostali zpět.

Někteří byly vyslyšeni docela rychle, jiní museli žádat opakovaně. Zkušenosti uživatelů shrnuje tohle vlákno na diskusním foru Applu, osvědčilo se hlavně odůvodnění, že aplikace nesplňuje očekávání zákazníka.

Pravidla Mac App Store sice výslovně nezakládají nárok na vrácení peněz (legislativa některých zemí to však v podstatě vyžaduje), ale už dříve Apple peníze občas vrátil, v případě Final Cutu Pro X však nespokojených zákazníků asi bude poměrně hodně, zdá se, že zákaznická podpora dostává takovýchto žádostí více než obvykle a nestíhá je vyřizovat.

Jasně to ilustruje, jakou náladu mezi uživateli tento program vyvolal. To, že vrací peníze, slouží Applu ke cti, ale snad to také způsobí, že se brzy objeví slibované aktualizace doplňující některé chybějící funkce dřívějších verzí Final Cutu Pro.

Final Cut Pro X obsahuje kód pro import XML

Určité takové náznaky se ostatně již objevily. Nemožnost importovat XML data předchozího Final Cutu Pro 7 (oprávněně) patří k hlavním stížnostem nespokojených uživatelů, avšak brazilský MacMagazine.br nalezl ve Final Cutu Pro X kód pro import XML z Final Cutu Pro 7, který však z nějakého důvodu není aktivní (článek je v portugalštině).

Dá se proto předpokládat, že slibované brzké aktualizace Final Cutu Pro X import XML umožní, zmíněný kód však bude zřejmě ještě třeba dopracovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: