AKVIS MakeUp 1.0 automaticky retušuje portréty - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

AKVIS MakeUp 1.0 automaticky retušuje portréty

30. června 2011, 00.00 | Portréty (tedy snímky obličejů) v časopisech a jiných publikacích dnes obvykle bývají výsledkem rozsáhlých retuší, většinou prováděných ve Photoshopu. A tak se pochopitelně objevují četné softwarové nástroje, které se to snaží dále usnadnit.

Se svým vlastním příspěvkem do téhle kategorie softwaru přišla minulý týden také z Ruska pocházející firma AKVIS, jež dodává různý software pro zpracování obrazu. Uvedla totiž nový nástroj MakeUp 1.0, který se snaží automaticky vylepšovat portréty a fotografie lidí obecně tak, jak to dělají profesionálové.

Software údajně odstraní vady pleti, aniž by to ovlivnilo zbytek snímku, vyretušuje různé drobné nedokonalosti, ale dá se použít též k nalezení „zlaté střední cesty“ mezi módním „vyhlazením“ a autentickým portrétem.

Nabízí dva pracovní režimy - Express a Advanced. V režimu Express lze úpravy provést jedním stiskem tlačítka s užitím výchozích nastavení, zatímco v pokročilém režimu Advanced se dají parametry retušování nastavovat přesněji.

Tón pleti se může přesněji vybrat kapátkem a jde používat další speciální efekty, například High Key osvětlení, jež odstraní tvrdé stíny a zahladí tak drobné nedokonalosti a stíny pod očima. A zároveň lépe vyniknou rysy tváře.

Program navíc může pracovat v dávkovém režimu, kdy zpracuje všechny snímky v dané složce podle zadaných nastavení. AKVIS možnosti svého softwaru názorně předvádí v tomhle videu.

MakeUp 1.0 se nabízí jednak jako samostatná aplikace, jednak jako zásuvný modul pro Adobe Photoshop, podporuje verze 6.0 až CS5 (včetně 64bitových variant) a Photoshop Elements verzí 1 až 9, samozřejmě jak pro Windows, tak pro Mac. Samostatná aplikace se také dodává pro Windows a pro Mac OS X. Zkušební verze pro jednotlivé podporované platformy, funkční po dobu 10 dní, si lze stáhnout tady.

Na Macu vyžaduje MakeUp 1.0 procesor PowerPC G4 nebo vyšší, alespoň 1 GB RAM a 100 MB prostoru na disku (doporučuje se přinejmenším procesor G5, 2 GB RAM a 2 GB na disku), pracuje pod Mac OS X 10.4 nebo vyšším (verze pro Windows potřebuje podobný hardware a Windows XP nebo vyšší).

Cena závisí na licenci, zásuvný modul či samostatná aplikace s licencí Home pro nekomerční domácí používání stojí 29 EUR. Kombinace modulu a aplikace se stejnou licencí přijde na 39 EUR a s licencí Business dovolující komerční užití vyjde na 55 EUR. MakeUp též tvoří součást balíku Alchemy, zahrnujícího všechny programy AKVISu, jehož cena začíná na 380 EUR.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: