3D PDF Converter V3: 3D modely v Adobe Acrobatu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

3D PDF Converter V3: 3D modely v Adobe Acrobatu

PDF AppendPDF

9. března 2011, 00.00 | Díky vlastnostem novějších specifikací formátu PDF souborů lze prostřednictvím PDF dokumentů publikovat nejen texty, vektorovou a bitmapovou grafiku, nýbrž i multimediální data a interaktivní 3D modely objektů. 3D PDF Converter je plugin pro Adobe Acrobat, který umí ve spolupráci s aplikací 3D Reviewer prohlížet a konvertovat různé formáty CAD/CAM souborů, vytvářet kusovníky, měřit rozměry objektů a obecně pracovat s daty prostorových objektů a ukládat je v PDF dokumentech s vysokou kompresí.

3D PDF Converter společnosti Tetra4D patří mezi poměrně ojedinělá profesionální řešení pro publikování 3D modelů objektů uvnitř interaktivních PDF dokumentů, které lze snadno distribuovat, tisknout a archivovat.

3D PDF Converter pro Windows se skládá z aplikace pro správu, zkoumání, extrakci, manipulaci a konverzi výkresů s 3D objekty a pluginu pro Adobe Acrobat X, ve kterém si rovněž můžete 3D modely prohlížet, nastavovat jejich různé vlastnosti a poté PDF dokument publikovat s volitelnou kompresí.

Hlavní funkce 3D PDF Converteru

Do PDF můžete s pomocí 3D PDF Converteru převádět většinu formátů 3D CAD aplikací včetně nových verzí CATIA V5, Pro/ENGINEER Wildfire, Parasolid, IGES, 3DXML, 3DS (pouze některé formáty), SolidWorks, AutoCAD, VRML a řadu dalších. Samotné „ovládání“ modelů objektů má na starost zmíněná aplikace 3D Reviewer, ve které můžete jednotlivé 3D objekty rozkládat na díly, vytvářet animace, definovat kusovníky pro sklad, výrobu nebo technickou dokumentaci, řídit zobrazování/vykreslování částí modelů apod.

Dodávaná aplikace 3D Reviewer současně slouží jako správce 3D sestav, které lze publikovat s PMI daty obsahujícími například rozměry součástek/objektů, tolerance materiálů, poznámky k jednotlivým dílům, výrobní postupy apod. a vše distribuovat uvnitř PDF souborů prohlížených bezplatným Adobe Acrobat Readerem.


3D PDF Converter 3.0.5 - 3D Reviewer je samostatná aplikace pro manipulaci, vizualizace, spojování, rozdělování a katalogizaci 3D modelů + jejich export v PDF dokumentech
3D PDF Converter 3.0.5 - předvolby konvertoru a správce 3D modelů 3D Reviewer

V 3D Revieweru můžete porovnávat a skládat CAD formáty do jednoho dokumentu, nebo naopak vyčlenit z výkresů (pokud je to u daného formátu výkresu možné) pouze vybrané součástky. Pro každý výkres lze vytvořit průřez modelem a jeho geometrických vlastností, počítat můžete i objemy modelů, jejich hmotnost, těžiště a další specifické vlastnosti matematických modelů objektů.

Průřezy a pohledy na modely lze animovat a s pomocí barevného odlišení vizualizovat rozdíly mezi verzemi či variantami návrhů 3D objektů. Mimo osvětlení scény můžete také měnit materiály a celou scénu pak exportovat i jako bitmapový obraz.

Vzhledem k zaměření a úzce specializovanému účelu balíku 3D PDF Converter asi nikoho nepřekvapí jeho cena 399 USD, v ČR najdeme plugin v nabídce společnosti AMOS Software. Zkušební verze 3D PDF Converteru vyžaduje registraci a funguje tři týdny.


3D PDF Converter 3.0.5 - vlastnosti jednoho z importovaných 3D modelů


3D PDF Converter 3.0.5 - předvolby pro export PDF dokumentů z aplikace 3D Reviewer


3D PDF Converter 3.0.5 - 3D model vrtulníku Kamov otevřený v Adobe Acrobatu X


3D PDF Converter 3.0.5 - ovládací prvky pro prohlížení 3D objektů


3D PDF Converter 3.0.5 - jednotlivé díly 3D modelů můžete nechat zobrazit různými způsoby stínování, izolovat je a dále s nimi v PDF dokumentu manipulovat


3D PDF Converter 3.0.5 - nastavení a ovládání vlastností kamery


3D PDF Converter 3.0.5 - nástroje pro měření rozměrů objektů a jejich součástek/dílů
3D PDF Converter 3.0.5 - export a optimalizace objektů

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: