Final Cut Express - 4. Střih - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Final Cut Express - 4. Střih

video

29. října 2010, 00.00 | Jednotlivé klipy jsou naimportované ve Final Cut Express a konečěn z nich můžeme začít tvořit film. Přitom se neobejdeme bez střihu.

Zná to každý. Ovšem lidé, jejichž zaměstnáním či koníčkem je grafika všeho druhu, tuto situaci znají dvojnásob. Bezpočet prohledaných internetových stránek, které navštíví a prohledají za účelem nalezení informací, inspirace nebo tutoriálu. S mnoha stránkami pak zbytečně ztrácejí čas, protože jsou buď nekvalitní, nebo obsahují pouze část hledaných zdrojů. S klidným svědomím mohu říci, že toto není případ webu 3dexport.com, respektive jeho blogu, na kterém lze najít skutečně zajímavé a využitelné informace.

100 Impressive Artworks of Robots

Tento server je sice hlavně internetovým obchodem s komerčními 3D modely, texturami a pluginy, ale právě jeho blog toho nabízí mnohem více, včetně freeware produktů, které můžete po registraci využít. Jednotlivé sekce jsou na uživatelsky příjemně vyvedené titulní stránce přehledně uspořádané, kliknutí na ně vás zavede ihned na stránky s hledaným obsahem, obligátní věty typu “Page not found” se zde hned tak nedočkáte. Čeho si na těchto stránkách opravdu cením, jsou kromě jiného odkazy na skutečně kvalitní tutoriály, které se ve většině případů nacházejí sice na jiných serverech, jako jsou 3dtotal.com nebo 3dm3.com, případně také cgarena.com, ale právě díky tomuto faktu máte možnost navštívit další kvalitní a prověřené weby s touto tématikou.

Repair shop Tomáše Müllera

Na titulní stránce blogu jsou v pravém sloupku seřazeny nejzajímavější a nejvíce navštěvované odkazy, které ve většině případů stojí za to si prohlédnout. Najdete zde například desítky tzv. best of tutoriálů pro pokročilejší uživatele, které vás provedou modelováním automobilu, tajemstvím tvorby naprosto realisticky vyhlížejícího texturování objektů nebo správným nastavením renderovacích modulů, jakým je například Mental ray nebo V-Ray pro 3ds Max. Díky tomuto webu jsem mimochodem nalezl zatím snad nejlepší tutoriál na nádherně vyhlížející mraky v 3ds Max, k jejichž tvorbě potřebujete pouze trochu porozumět nástroji pro tvorbu částic řízených událostmi – Particle View.

Dále jsou zde k vidění již hotové projekty, nad jejichž provedením se v některých případech tají dech. Jde například o krásné modely automobilů nebo zajímavé postavy různých kreatur a příšer. Nejvíce mě ovšem uchvátilo v kategorii best of 100 různých modelů robotů, které jsou skutečně leckdy hlavně svými detaily dovedené do dokonalosti, přičemž jsem byl velice potěšen faktem, že v této skupině elitních tvůrců jsem takřka hned na počátku nalezl i výše uvedené dílo nazvané Repair shop, jehož autorem je český 2D a 3D grafik Tomáš Müller.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: