Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Knižní novinka: Mistrovství v Adobe Illustrator

13. listopadu 2007, 00.00 | Díky vydavatelství CPress se na český knižní trh nedávno dostal překlad populárního titulu "The Adobe Illustrator CS2 WOW! Book". Kniha přináší nevšední dávku informací týkajících se nejrůznějšího užití Adobe Illustratoru CS2 v tiskové i elektronické produkci, které autorka Sharon Steuerová shromáždila ve spolupráci s více jak stovkou kreativců a znalců Illustratoru. Recenzi dané publikace vám nyní přinášíme.

 

 

 

Jak připravit digitální fotografii pro tiskovou produkci?

12. listopadu 2007, 00.00 | Zajímá vás jak připravovat digitální fotografie, aby obstály při tiskových zakázkách? Sdružení Ghent PDF Workgroup, známé především svými specifikacemi pro PDF workflow, zveřejnilo na svých stránkách příslušné stručné návody pro komerční a novinovou fotografii. Co lze v těchto návodech najít? A jaké další zdarma dostupné publikace obdobného typu ještě na Internetu existují?

 

 

 

Softwarové novinky 11/2007: grafika a multimédia

1. listopadu 2007, 00.00 | Podobně jako u softwarových novinek z oblasti
prepressu také oblast grafiky a multimédií přináší každý měsíc spoustu novinek. Mimo konvertorů, prohlížečů a editorů obrázků či fotografií v přehledu najdete také
řadu pluginů pro Photoshop, tvorbu a vypalování DVD prezentací aj.

 

 

 

PLDA 3.0: nová verze pluginu Acrobatu pro archovou montáž

31. října 2007, 00.00 | Plugin Adobe Acrobatu PLDA z dílny českého autora M. Polanského nabízí za výhodnou cenu rozmanité možnosti archové montáže z PDF souborů. Nedávno se dočkal verze 3.0, která sice nepřináší nějakou záplavu nových funkcí, ale zato optimalizuje výkon i výsledné soubory, pro stávající vlastníky licencí je přitom zdarma. Co vše dnes může PLDA v oblasti archové montáže nabídnout?

 

 

 

Softwarové novinky 11/2007: prepress

31. října 2007, 00.00 | Říjnové softwarové novinky z oblasti prepressu jsou tady.
V souhrnném přehledu jako obvykle najdete celou řadu PDF editorů a konvertorů, skriptů, pluginů, extenzí, prohlížečů a správců písem a různých doplňkových utilit.

 

 

 

Grafika News 21/2007 (0,7 MB)

30. října 2007, 00.00 | Vyšlo 25. 10. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Adobe MAX 2007 Europe, IfraExpo 2007. PDF formát (0,7 MB).

 

 

 

Adobe MAX 2007 Europe: technologie a nástroje Adobe blízké i vzdálené

26. října 2007, 00.00 | Vývojářská konference Adobe MAX 2007 Europe, jež proběhla minulý týden v Barceloně, představila vedle klíčových technologií a produktů Adobe také takové, které se v laboratořích daného výrobce teprve připravují. Spojeny jsou zejména s online publikováním a skupinovou spoluprací. Co přinesou projekty s kódovými označeními Thermo, Pacifica, CoCoMo, Share či Buzzword? A lze něco vyvodit z toho, že Adobe na MAX prezentovala i nedávno uvedenou technologii pro content-aware image resizing?

 

 

 

Adobe MAX 2007 Europe: budoucnost publikování podle Adobe

17. října 2007, 00.00 | Flash, Flex, AIR, ColdFusion, PDF, Creative Suite: tyto i mnohé další názvy publikačních technologií a nástrojů společnosti Adobe zazněly a zazní od pondělka do čtvrtka ve španělské Barceloně nesčetněkrát. Koná se zde totiž - poprvé na evropské půdě - setkání vývojářů webových aplikací, designérů a dalších uživatelů Adobe technologií. Akce jsme se zúčastnili i my, abychom vám z ní tímto mohli přinést exkluzivní zpravodajství. Jak vypadá současná strategie Adobe pro publikační průmysl?

 

 

 

Content-Aware Image Resizing: přichází revoluce ve zpracování bitmapové grafiky?

11. října 2007, 00.00 | Nová technologie izraelských vědců S. Avidana a A. Shamira slibuje zmenšování či zvětšování obrázku bez změny jeho zásadních motivů, nové designérské postupy týkající se odstraňování či přidávání části obrázku a také nové možnosti publikování obrázků optimalizovaných pro různá média. Na světě jsou přitom již její první konkrétní implementace, včetně pluginů pro Photoshop a GIMP. Více v našem článku.

 

 

 

Shinycore Path Styler Pro 1.5: obrysové efekty pro Adobe Illustrator a Photoshop

10. října 2007, 00.00 | 3D obrysové, respektive bevel efekty lze vytvářet prakticky v každém bitmapovém i vektorovém grafickém editoru. Path Styler je zajímavý tím, že nejen v Illustratoru, ale i Photoshopu používá jako zdroj výběru pro efekty výhradně vektorové cesty a dosahuje tudíž velmi kvalitních výsledků. Popis aktuální verze pluginu vám dnes nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

... 34 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: