Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Xerox posiluje segment digitálního produkčního tisku

28. listopadu 2007, 00.00 | Společnost Xerox představila nové řady produkčních tiskáren, určených pro tisk nižších nákladů. Jedná se konkrétně o modely DocuColor 260 a 8000AP Modena.

 

 

 

Amazon Kindle: revoluční čtečka eBooků je zde?

21. listopadu 2007, 00.00 | Největší internetové knihkupectví Amazon uvedlo v pondělí na trh svou čtečku eBooků Kindle. Přístroj je postaven na technologií E Ink, což u něj garantuje výbornou čitelnost displeje při malé spotřebě, výhodou je rovněž snadná přenositelnost. Zásadní je pak u tohoto zařízení bezplatné bezdrátové připojení do online storu Amazonu, poskytujícího desetitisíce knižních titulů a spolu s tím i odběr novin, časopisů či blogů. Znamená Kindle převrat ve světě eBooků či nikoli?

 

 

 

EFI XF verze 3.1 (SP3): Recenze

20. listopadu 2007, 00.00 | Společnost EFI v tomto roce uvedla novou verzi svého ripu EFI Colorproof XF 3.1, použitelného zejména pro nátisky, fotografickou produkci a tisk billboardů. V této recenzi se dočtete, co vše daný rip nabízí, jaké jsou jeho klady a zápory a jak dopadl v našem testu.

 

 

 

MetaCommunications Digital Storage Manager 2.5: silný nástroj pro správu a archivaci zdrojů

16. listopadu 2007, 00.00 | Známy poskytovatel řešení pro správu projektů a zdrojů v pre-pressu a kreativních provozech, společnost MetaCommunications, uvedl Windows verzi svého řešení Digital Storage Manager 2.5, určeného pro správu digitálních zdrojů. Čím může být daný produkt zajímavý pro tuzemská pracoviště?

 

 

 

Andromeda ReArranger 1.1: rychlá změna layoutu stránek v Adobe InDesignu

14. listopadu 2007, 00.00 | Nový plugin pro Adobe InDesign slouží k automatizovaným změnám návrhů vzhledu publikací a nabízí přes sto variant layoutů stávajícího designu daného
dokumentu. Může tedy velmi usnadnit proces rozhodování o tom, jak bude publikace nakonec vypadat, či dovolit bleskurychle změnit layout podle
požadavků klienta.
Plugin si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Knižní novinka: Mistrovství v Adobe Illustrator

13. listopadu 2007, 00.00 | Díky vydavatelství CPress se na český knižní trh nedávno dostal překlad populárního titulu "The Adobe Illustrator CS2 WOW! Book". Kniha přináší nevšední dávku informací týkajících se nejrůznějšího užití Adobe Illustratoru CS2 v tiskové i elektronické produkci, které autorka Sharon Steuerová shromáždila ve spolupráci s více jak stovkou kreativců a znalců Illustratoru. Recenzi dané publikace vám nyní přinášíme.

 

 

 

Jak připravit digitální fotografii pro tiskovou produkci?

12. listopadu 2007, 00.00 | Zajímá vás jak připravovat digitální fotografie, aby obstály při tiskových zakázkách? Sdružení Ghent PDF Workgroup, známé především svými specifikacemi pro PDF workflow, zveřejnilo na svých stránkách příslušné stručné návody pro komerční a novinovou fotografii. Co lze v těchto návodech najít? A jaké další zdarma dostupné publikace obdobného typu ještě na Internetu existují?

 

 

 

Softwarové novinky 11/2007: grafika a multimédia

1. listopadu 2007, 00.00 | Podobně jako u softwarových novinek z oblasti
prepressu také oblast grafiky a multimédií přináší každý měsíc spoustu novinek. Mimo konvertorů, prohlížečů a editorů obrázků či fotografií v přehledu najdete také
řadu pluginů pro Photoshop, tvorbu a vypalování DVD prezentací aj.

 

 

 

PLDA 3.0: nová verze pluginu Acrobatu pro archovou montáž

31. října 2007, 00.00 | Plugin Adobe Acrobatu PLDA z dílny českého autora M. Polanského nabízí za výhodnou cenu rozmanité možnosti archové montáže z PDF souborů. Nedávno se dočkal verze 3.0, která sice nepřináší nějakou záplavu nových funkcí, ale zato optimalizuje výkon i výsledné soubory, pro stávající vlastníky licencí je přitom zdarma. Co vše dnes může PLDA v oblasti archové montáže nabídnout?

 

 

 

Softwarové novinky 11/2007: prepress

31. října 2007, 00.00 | Říjnové softwarové novinky z oblasti prepressu jsou tady.
V souhrnném přehledu jako obvykle najdete celou řadu PDF editorů a konvertorů, skriptů, pluginů, extenzí, prohlížečů a správců písem a různých doplňkových utilit.

 

 

 

Strana výpisu

... 34 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: