Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

FontExpert 2006 V8.0: kvalitní správce písem

16. dubna 2007, 00.00 | FontExpert je velmi kvalitní správce písem s funkcemi, za které by se nemusel stydět žádný profesionální font manager, na rozdíl od známějších komerčních produktů však FontExpert stojí výrazně méně. Chcete-li vědět, co všechno umí aktuální osmá verze programu, přečtěte si náš článek.

 

 

 

Elektronický podpis v Adobe Readeru a Acrobatu 8 (3): Certifikování a zabezpečení s pomocí certifikátu

16. dubna 2007, 00.00 | Certifikováním dokumentu pomocí elektronického podpisu získá uživatel možnost omezit a sledovat změny provedené v PDF dokumentech. Zabezpečení s pomocí certifikátu pak nabízí zajímavé možnosti distribuce zabezpečených dokumentů. Více již v závěrečné části našeho výkladu o použití elektronického podpisu v PDF dokumentech, resp. Adobe Acrobatu a Readeru 8.

 

 

 

Illustrator CS3: co přináší nového?

13. dubna 2007, 00.00 | Poměrně významná vylepšení a rozšíření nástrojů užívaných při rutinních úkonech, nástroj Live Color pro inovativní práci s barvami či úzké provázání s aplikací Flash. Takové jsou hlavní novinky Illustratoru CS3, na které se blíže díváme v tomto článku.

 

 

 

Quark XPert Tools Pro 2.2: užitečné doplňky pro QuarkXPress zdarma!

12. dubna 2007, 00.00 | Původně komerční sada extenzí společnosti ALAP pro QuarkXPress je od začátku dubna u Quarku ke stažení zdarma ve své aktuální verzi 2.2. Souhrnný popis celého balíku, respektive všech jeho zdarma poskytovaných komponent, vám nyní nabízíme.

 

 

 

Knižní novinka: Zabijácké tipy pro váš Illustrator

11. dubna 2007, 00.00 | Vydavatelství Grada nedávno rozšířilo svou edici "Tipy a triky" o titul "Adobe Illustrator CS2", věnovaný použití Adobe Illustratoru ve verzi CS2 i verzích nižších. Na více jak 300 stranách naleznou začátečníci i zkušení uživatelé rozmanité užitečné tipy, usnadňující či zefektivňující práci v daném programu. Více již v naši recenzi.

 

 

 

Adobe InDesign CS3 zblízka (3)

6. dubna 2007, 00.00 | V tomto přiblížení vlastností nového InDesignu se nejprve podíváme na funkci vkládání dokumentů InDesignu, jež nalezne různorodé využití, mimo jiné při skupinové spolupráci. Na tu se pak ještě více zaměřujeme v druhé části tohoto článku, kde se zabýváme novinkami spojenými s nasazením kombinace InDesign-InCopy v redakčních workflow. A protože InCopy rovněž přichází v nové, CS3 verzi, podíváme se i na novinky v tomto editoru.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (13. - 14. týden/2007)

4. dubna 2007, 00.00 | Adobe uvedla betaverzi nového Acrobatu 3D a updatovala službu kuler pro tvorbu harmonických barvových schémat. Enfocus Software začal nabízet high-end editor PDF dokumentů Neo. Společnost Markzware uvolnila betaverzi preflightového řešení FlightCheck 6 a k dispozici je OpenOffice.org 2.2. Takové jsou novinky ze světa publikačního průmyslu, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Softwarové novinky 4/2007: prepress

3. dubna 2007, 00.00 | Březen byl na softwarové novinky z oblasti prepressu hodně bohatý, tímto vám
přinášíme jejich přehled. V seznamu najdete jako obvykle
řadu PDF konvertorů, pluginů pro DTP aplikace, různé editory, utility a jiné
užitečné aplikace.

 

 

 

Adobe InDesign CS3 zblízka (2)

2. dubna 2007, 00.00 | Významné rozšíření možnosti stylizace objektů s pomocí efektů a nové pojetí práce s průhledností, vylepšená podpora výčtů, proměnné použitelné v rozsáhlých nebo složitě strukturovaných publikacích či velmi pokročilá funkce náhrad, určená nyní nejen pro text, ale v podstatě libovolné objekty vyskytující se v dokumentu. Takové jsou některé z novinek InDesignu CS3, které přibližujeme v tomto článku.

 

 

 

Océ VarioStream 9240: další novinka na Open House 2007

2. dubna 2007, 00.00 | Jednou z dalších zajímavých novinek na Océ Open House 2007 byl model VarioStream 9240, nahrazující stávající VS 9230. Jedná se o zařízení pro tisk menších formátů ze segmentu DDS (Digital Document Systems), které tiskne systémem jedna barva (Black) s možností přítisku 1-3 dalšími barvami.

 

 

 

Strana výpisu

... 44 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: