Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Ořezová cesta tajemství zbavená

25. září 2007, 00.00 | Ořezová cesta je jedno z nejstarších řešení vymaskování objektů. Přesto i po
těch letech nabízí stále (pro některé typy objektů) dostatečnou sílu a není tak
žádný důvod, proč ji nepoužívat. A že nejde vymaskovat i stín? Nevěřte tomu ... V tomto tutoriálu si ukážeme, jak použít ořezovou cestu v kombinaci InDesign-Photoshop.
Návod je určen zejména začínajícím uživatelům.

 

 

 

Pantone Goe: nový systém barev nastupuje

21. září 2007, 00.00 | Společnost Pantone představila před několika dny nový systém barvových vzorníků Goe. Ten slibuje širší barevný gamut a logičtější uspořádání nežli dosavadní PMS daného výrobce. K dispozici je rovněž odpovídající softwarová podpora, dovolují tvorbu vlastních palet sestavených z Goe barev. Možnosti a perspektivy daného systému se pokoušíme naznačit v tomto článku.

 

 

 

FontLab Photofont Start 2.0: barevná obrázková písma pro Adobe Photoshop

20. září 2007, 00.00 | Jako doplněk k editorům a konvertorům vektorových či bitmapových písem nabízí společnost FontLab plugin pro Adobe Photoshop a jiné grafické programy, s pomocí
kterého lze pracovat s barevnými bitmapovými fonty nativně podporujícími průhlednost. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Konica Minolta rozšiřuje své služby na poli digitálního tisku

19. září 2007, 00.00 | Konica Minolta uspořádala začátkem podzimu tiskovou konferenci, na níž představila novou infrastrukturu, zahrnující komplexní služby, možnost plné personalizace pro koncové zákazníky a další přidané hodnoty. Oficiálně zde byl představen také nový strategický partner - společnost Uniware.

 

 

 

Adobe Photoshop Express a jeho obdoby: Editujte bitmapy online

18. září 2007, 00.00 | Nedávné zmínky ze strany společnosti Adobe o připravované online podobě Photoshopu, označované jako Photoshop Express, přinášejí již po několikáté otázku ohledně smysluplnosti nasazení online nástrojů pro úpravy bitmapové grafiky. Bude někdy profesionální design fungovat přes webový prohlížeč, nebo jde jen o hříčku dlouhodobě určenou pro amatéry? Více v našem článku.

 

 

 

FontLab SigMaker 3: obrázková písma za pár minut

18. září 2007, 00.00 | Zajímavý a relativně levný program na přidávání ikon, symbolů a libovolných jiných obrázků má ve svém portfoliu společnost FontLab. Popis SigMakeru vám nyní
nabízíme.

 

 

 

GIMP - 1. Začínáme s úpravami fotografií

17. září 2007, 00.00 | Mnohými zatracovaný, mnohými oblíbený. Tak by se dal charakterizovat postoj uživatelů ke grafickému editoru GIMP, původem ze světa open-source. Podívejme se na jeho skutečnou použitelnost a na některé základní postupy práce při zpracování fotografií.

 

 

 

Grafika News 18/2007 (0,8 MB)

17. září 2007, 00.00 | Vyšlo 13. 9. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Adobe InDesign CS3 GREP, Apple Final Cut Studio 2, Epson Stylus Pro x450. PDF formát (0,8 MB).

 

 

 

Recosoft PDF2ID 1.0: zkonvertujte si PDF dokumenty do InDesign podoby

14. září 2007, 00.00 | Nový plugin společnosti Recosoft slibuje pro mnohá pre-pressová pracoviště velmi lákavou možnost konverze PDF souboru do podoby InDesign dokumentu s víceméně korektním převodem textu, grafiky, layoutu a dokonce i textových poznámek. Jaké jsou výhody a zápory daného řešení? To se dovíte v naší recenzi.

 

 

 

Gradual Software SWITCH 07: nová verze systému pro automatizaci v pre-pressu

11. září 2007, 00.00 | Automatizace internetových přenosů, archivace, preflightu, úprav či konverzí do PDF: tyto i mnohé další úkony dovoluje pomocí vlastních modulů i obvyklých nástrojů používaných na pre-pressových pracovištích zajistit cenově a výkonnostně poměrně atraktivní řada produktů SWITCH. Nedávno se dočkala nové podoby 07, kterou blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 36 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: