Konica Minolta rozšiřuje své služby na poli digitálního tisku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Konica Minolta rozšiřuje své služby na poli digitálního tisku

19. září 2007, 00.00 | Konica Minolta uspořádala začátkem podzimu tiskovou konferenci, na níž představila novou infrastrukturu, zahrnující komplexní služby, možnost plné personalizace pro koncové zákazníky a další přidané hodnoty. Oficiálně zde byl představen také nový strategický partner - společnost Uniware.

Společnost Konica Minolta se po skončení divize fotografické techniky vrhla vší silou do segmentu digitálního tisku, a to komplexně. V případě tiskových technologií a samotných strojů je segment produkčního digitálního tisku již na relativně vysoké úrovni a dá se říci, že po stránce "železa" bylo dosaženo určitého nasycení trhu. Výrobci mají tedy nyní v podstatě dvě možnosti, jak zaujmout koncového zákazníka. Bud přijdou s nějakou opravdu revoluční technologií (což není samozřejmě jen tak), nebo se zaměří na zákazníka jako takového – samotné služby a především přidané hodnoty jako fungující protipól ke svým tiskovým strojům a řešením. Konica Minolta zvolila druhý způsob a nabízí ke svému portfoliu produktů (nová řada tiskových strojů Bizhub) mimo jiné také vysokou přidanou hodnotu ve formě servisu, bezpečnosti nebo rozšířených možností správy a kontroly nákladů.

Tisková konference
Dne 10. 9. 2007 uspořádala KM ve své brněnské centrále (která je zároveň hlavní pobočkou společnosti pro ČR) tiskovou konferenci, kde nastínila svou obchodní strategii a vize do budoucna. Nešlo ani tak o přehlídku samotných tiskových strojů, jako spíše o představení všech možností a služeb, které KM nabízí (včetně vcelku unikátní a plně funkční nové infrastruktury, jejíž součástí je mimo jiné i zákaznické centrum - v témže místě). Bylo zde také oficiálně představeno uzavřené strategické partnerství se společností Uniware. Mimochodem, jako první krok v novém partnerství a zároveň v rámci představení všech služeb a možností společnosti KM, naplánoval Uniware pod názvem Utajené možnosti digitálního tisku Roadshow, se kterou bude objíždět celou republiku (a s jeho upravenou verzí dojde taktéž i na Slovensko).


foto: Martin Hájek

Služby eSETQ a ePRO
Služba "kontroly" umožňuje nastavit, spravovat a monitorovat (a to i zpětně) veškeré tisky i uživatele. Lze tedy naprosto individuálně definovat a nastavit "tisková" práva k zařízení - a to buďto v rámci divize nebo i jednotlivých uživatelů. Systém ocení větší společnosti, nebo naopak úřady a místa, kde tiskárna stojí na veřejném prostranství, tudíž je relativně vysoké riziko neoprávněného vstupu či zneužití. V poslední řadě lze tímto způsobem snadno dohledat libovolnou zakázku, hlídat náklady a nastavit co nejefektivnější parametry pro optimální tisk. Tento způsob autorizace nabízí široké možnosti využití, jedním z nich je fakt, že pokud cokoli tisknete, vaše konkrétní tisková úloha čeká ve frontě a vytiskne se, až když přijdete fyzicky k danému zařízení a přihlásíte se. Tisknout přitom můžete na libovolné tiskárně na jakémkoli místě (v dané vnitropodnikové síti, samozřejmě). Tím je zároveň zajištěno, že se výtisk dostane do těch správných rukou.


foto: Martin Hájek

Další služba - ePRO propojuje (pomocí GPS a GPRS modulu) veškerá multifunkční zařízení s informačním systémem. Přes něj se do zákaznického centra odesílají data o stavu počítadel, potřebě seřízení či opravy nebo nutnosti doplnění spotřebovaného materiálu. Jednotlivé zakázky se vytvářejí okamžitě a zcela automaticky. Informace o nich má uživatel vždy k dispozici, a tak nemusí do samotného procesu nijak zasahovat. Celý systém poskytuje plně automatickou kontrolu, což v praxi vypadá následovně: Dojde-li na jakémkoli zařízení, kdekoli na daném území (v tomto případě v ČR), k chybě, samotné zařízení danou informaci o poruše ihned odešle na centrálu společnosti, která tímto ví, co je za problém a kde přesně k němu došlo. Operátor obratem zašle report o problému a lokalitě příslušnému technikovi (spravující danou oblast), který dorazí na místo a problém vyřeší. V případě menších poruch nebo jen rutinních výměn tonerových náplní dojde k nápravě téměř ihned. Jde-li o závažnější problém (kdy je například nutné objednat konkrétní komponent), bude závada odstraněna do druhého dne. Dle slov výrobce dochází však paradoxně ke zjištění a odstranění závady ve většině případech ještě dřív, než problém zpozoruje samotný uživatel. Touto službou je zajištěn relativně neomezený provoz a odpadají tím prostoje způsobené technickými problémy.


foto: Martin Hájek

Zákaznické centrum KM
Konica Minolta představila také významnou složku péče o zákazníky. Funkci centrálního dispečinku vykonává od září roku 2005. Vyřídí přes 500 telefonátů a 100 e-mailů denně a zpracuje 8 000 pravidelných dodávek materiálu měsíčně. S technickými problémy a jinými požadavky se mohou zákazníci obracet na helpdesk. Všechny přijaté požadavky spolu se statutem vyřízení se evidují v databázi helpdesku. Kontrolu nad přidělováním a prováděním servisních zakázek ulehčuje mapový software NaviGate, poskytující operátorům stalý přehled o všech zakázkách, jejich stavu a přesné lokaci zařízení na mapě České republiky. Zaměstnanci centrálního dispečinku tak mohou efektivně kontrolovat řešení každého požadavku, případně navigovat techniky k jednotlivým zákazníkům.


foto: Martin Hájek

Servisní organizace KM pokrývá celou Českou republiku vlastními zaměstnanci. Území je rozděleno do 11 servisních oblastí, které spravuje celkem 74 pracovníků. Ti jsou vybaveni přenosnými digitálními asistenty (PDA), díky nimž mají okamžitý přístup k datům o servisních zakázkách, kontaktním údajům klienta, informacím o zařízení a popisu nahlášených závad. Technici mohou přes PDA také zadávat objednávky náhradních dílů, sledovat stav jejich vyřízení a procházet historii provedených oprav na daném zařízení. Objednávky náhradních dílů a spotřebního materiálu se z PDA ihned přenášejí do podnikového systému, kde se po jejich přijetí a zpracování vygeneruje elektronický požadavek na logistického partnera. Ten připraví zboží k výdeji a realizuje dopravu do příslušných dep. Následující den (do 6:00) jsou díly vyexpedovány v krabicích technikovi KM přímo do vozidla.


foto: Martin Hájek

KM na tokijské výstavě IGAS 2007
Pod heslem Budoucnost tiskových médií – spolehlivost a pokrok se v japonské metropoli Tokiu uskuteční 17. ročník výstavy IGAS 2007 (International Graphics Art Show). Během jednoho týdne – od 21. do 27. září – zde budou prezentovány nejnovější technologie a informace z oboru tisku a grafiky. Účastníci se tak mohou těšit na mezinárodní konferenci, která by měla shrnout poznatky z výzkumů rychle rostoucího trhu tiskových médií. Pro téměř 450 vystavovatelů bude k dispozici plocha o více než 43 000 m2, na níž by mělo podle odhadů zamířit až 120 000 návštěvníků z 60 zemí celého světa. Na této akci nebude chybět ani společnost Konica Minolta Business Technologies, která společně s divizí Konica Minolta Graphic Imaging představí plochu o rozloze přes 600 m2. V sekci On Demand Publisher budou předvedeny tři systémy bizhub PRO C6500e pro plnobarevný digitální tisk. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o softwarové novinky, kterým se bude věnovat sekce Aplikace a Workflow. Zde se více dozvíte např. o programovém vybavení pro tisk variabilních dat VDPI či aplikaci Pagescope Publisher, určené k publikováni a řízení tisku.

Závěrem
Mnohé jistě šokovala zpráva, kdy před více než rokem a půl společnost Konica Minolta oficiálně oznámila konec všech svých aktivit v oblasti digitální fotografie (tento segment odkoupilo tehdy Sony). Divize fotografické techniky "made by KM" sice "zemřela", nicméně "zrodila" se (přesněji "dospěla") divize digitálního tisku. Konica Minolta má vykročeno dobrým směrem a začíná pomalu šlapat na paty dalšímu gigantu v segmentu profesionálního digitálního tisku - společnosti Océ. Nový partner KM, společnost Uniware, připravila pro podporu nových služeb a řešení seminář nazvaný Utajené možnosti digitálního tisku, jehož smyslem je přiblížení novinek, technologií i problematiky digitálního tisku.

Seminář startuje (11. 9. v Ostravě) a bude rozdělen do čtyř základních rovin:

  • Představení daného segmentu a jeho možností
  • Alternativní produkty v dokončovacím zpracování - včetně správy barev, kalibrace a možnosti potisku atypických materiálů a formátů
  • Tisk variabilních dat (typy zakázek a oblasti využití variabilních dat)
  • Moderní způsoby zušlechtění tiskovin s pomocí sítotiskových technik

Více informací najdete na www.konicaminolta.cz nebo na www.uniware.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: