Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Canon uvádí nové tiskárny segmentu LFP

29. dubna 2009, 00.00 | Společnost Canon posiluje svou pozici na poli LFP (large format printing) a představuje čtveřici nových velkoformátových tiskových zařízeních řady imagePROGRAF! Konkrétně se jedná o čtyři stroje iPF 650, iPF655, iPF750 a iPF 755, spadající do technických segmentů CAD a GIS. A co nám tyto novinky nabídnou?

 

 

 

PictureXTracker 5.0: automatizované alokace grafických souborů v Quarku a InDesignu

28. dubna 2009, 00.00 | Potýkáte se při zpracování publikací v QuarkXPressu či Adobe InDesignu často s problémy souvisejícími s chybnými či změněnými odkazy na grafické soubory? Plugin či extenze PictureXTracker vše vyřeší skoro sám a navíc poměrně elegantním způsobem.

 

 

 

Trapping a barvy v InDesignu

24. dubna 2009, 00.00 | Připravujete v InDesignu tiskové zakázky, ale pojem trapping je pro vás stále více či méně záhadou? V tomto článku vám jej odhalíme a zároveň ukážeme, jak s trappingem v InDesignu správně pracovat.

 

 

 

Recenze knihy: DTP a předtisková příprava

8. dubna 2009, 00.00 | Rozhodli jste se proniknout do tajů předtiskové přípravy? Zadáváte tiskové zakázky a máte pocit, že příprava a výroba tiskoviny je pro vás stále hodně mysteriózním procesem? Anebo jste již zkušeným pre-pressovým pracovníkem, ale rádi byste si utřídili a prohloubili své oborové znalosti? V daných i dalších případech vám bude určitě užitečná kniha Zdenky Dvořákové "DTP a předtisková příprava", kterou blíže představujeme v této recenzi.

 

 

 

Quentin představil QuarkXPress 8.02 s plně českým rozhraním

17. března 2009, 00.00 | Dne 10. 3. představila společnost Quentin v Břevnovském klášteře QuarkXPress 8.02, tedy nejnovější verzi známého sázecího programu, přinášející české uživatelské rozhraní. Spolu s QuarkXPressem 8.02 byla prezentována i nová podoba sady extenzí XT Set, dostalo se pak rovněž na editor článků CopyDesk 8 a redakční systém Quark Publishing System 8. Podrobnosti o všech představených produktech naleznete v této naší reportáži z dané akce.

 

 

 

Adobe zveřejnila nové nástroje pro publikování eBooků

18. února 2009, 00.00 | U příležitosti akce GSMA Mobile World Congress Barcelona oznámila společnost Adobe dostupnost Adobe Reader Mobile 9 SDK, sady vývojářských prostředků, určených k vývoji řešení pro distribuci elektronických publikací ve formátech PDF a EPUB prostřednictvím mobilních zařízení a specializovaných čteček. Co daná novinka nabízí a jak může změnit stávající nabídku na poli elektronického publikování?

 

 

 

Konica Minolta představuje nový bizhub C20

10. února 2009, 00.00 | Konica Minolta uvádí na trh nový model z řady barevných produkčních multifunkčních zařízení – bizhub C20, který nabídne vysoký výkon a široké možnosti použití. Novinka je zacílena především pro produkční tisk menších pracovních týmů.

 

 

 

Canon imagePress C1+: produkční tiskárna "živě"

6. února 2009, 00.00 | Canon představil koncem roku 2008 nový produkční digitální stroj - imagePress C1+, určený pro profesionální tisky menších objemů. Zařízení tiskne pomocí pěti tonerů a využívá mimo jiné novou technologii Clear toner. Dne 3. 2. 2009 prezentoval Canon tuto svou produkční novinku poprvé "naživo"!

 

 

 

CorelDRAW X4 Service Pack 2: aktualizace grafického editoru

28. ledna 2009, 00.00 | Společnost Corel před časem vydala druhý servisní balíček ke svému stěžejnímu produktu CorelDRAW. Najdete v něm podporu aktuálních RAW formátů digitálních fotoaparátů, několik drobných inovací a především slušnou řádku oprav stávajících funkcí editoru. Oficiální přehled změn a novinek v balíku CorelDRAW X4 SP2 najdete v článku.

 

 

 

Foxit Software eSlick Reader: nová čtečka eBooků na obzoru

7. ledna 2009, 00.00 | Společnost Foxit Software, známá dosud především díky svému Foxit Readeru pro svižné prohlížení PDF dokumentů, přichází nyní překvapivě s hardwarovou čtečkou eBooků na bázi technologie E Ink. Nové zařízení nabízí agresivní cenové nastavení a zajímavé možnosti práce s PDF dokumenty. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 26 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: