Canon imagePress C1+: produkční tiskárna "živě" - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Canon imagePress C1+: produkční tiskárna "živě"

6. února 2009, 00.00 | Canon představil koncem roku 2008 nový produkční digitální stroj - imagePress C1+, určený pro profesionální tisky menších objemů. Zařízení tiskne pomocí pěti tonerů a využívá mimo jiné novou technologii Clear toner. Dne 3. 2. 2009 prezentoval Canon tuto svou produkční novinku poprvé "naživo"!

Společnost Canon - tisková divize, představila koncem roku 2008 novou produkční digitální tiskárnu - imagePress C1+, která tiskne pomocí pěti oddělených tonerů. Zařízení směřuje do polygrafické sféry a nabízí ekonomicky výhodné tisky menších objemů, kvalitativně se blížící ofsetové produkci. Novinka navíc - díky využití Clear toneru, nabídne alternativu simulace parciálního laku a dalších speciálních efektů. Mezi další výhodu nově použité technologie patří vodotisk, který zabrání padělání tištěných dokumentů nebo jejich nežádoucímu množení. Typická cílová místa pro imagePress C1+ představují copycentra, tiskárny, reklamní a designerské agentury a poskytovatelé digitálního tisku obecně. Dne 3. 2. 2009 představil výrobce poprvé svůj nový stroj "naživo" ve svém "showroomu" (a zároveň sídle firmy) na Praze 6.


foto: Martin Hájek

Specifikace: imagePress C1+
Canon imagePRESS C1+ vychází ze svého předchůdce imagePRESS C1, který od svého uvedení na trh v roce 2006, dosáhl v evropských státech prodeje více než 3500 kusů. Zásadní inovací je přidání jednoho (pátého) toneru. Novinka umožní provést výtisky (v takové kvalitě a takovém množství), jejichž realizace byla dříve nereálná nebo jen velmi těžko proveditelná, např.: fotoalba s efektní povrchovou úpravou, plakáty nebo důvěrné dokumenty. S tiskárnou v kombinaci s technologií Clean toner, lze tisknout například výstupy s velmi lesklým (kovovým) povrchem, stejně jako naopak - silně matné materiály, hodící se pro fotoalba. Ovšem možné je i oba druhy tisku kombinovat - tj. matné i lesklé výtisky na jednom médiu (stránce).


foto: Martin Hájek

Použitý "Vivid" toner produkuje široký gamut a dobrou barevnou konzistenci. Přenášecí pás AITB (Advanced Image Transfer Belt) se umí přizpůsobit různým typům použitých médií a podle toho nastavit optimálně tiskárnu. Rychlost "Cé-jedničky" se pohybuje okolo 14, resp. 60 stran (barevně/černobíle - formátu A4) za minutu. Benefitem tiskárny je bezpochyby i možnost široké palety dokončovacích prací (vč. např. vytváření brožur). ImagePress C1+ je koncipován coby výkonný nátiskový systém a zároveň jako malosériový tiskový stroj. Díky těmto úrovním produktivity jde navíc v kombinaci s rozsáhlými možnostmi výběru médií a konečných úprav o výkonná řešení pro středně náročná provozní prostředí.


foto: Martin Hájek

Možnosti
Nový V-toner kombinuje obě konvenční technologie výroby tonerů (tedy jak drcením, tak polymerací). Výsledek nabízí výhody obou principů - tedy široký gamut na straně jedné, avšak i oku příjemný matný povrch na straně druhé. Další inovací je přítomnost čirého toneru, pomocí něhož lze dosáhnout zajímavých barevných efektů (matný povrch, lesklý povrch, reverzní povrch, vodoznak ap.). Válec s dlouhou životností byl navržen a vyvinut s novou povrchovou úpravou, zajišťující vynikající stálost barev a vysokou životnost. Inovativní systém přenosového obrazového pásu AITB vyřešil problém nerovnoměrně nanášeného toneru použitím částečně elastického pásu. Ten přilne k použitému médiu a rovnoměrně nanese toner, takže lze dosáhnout výsoké přesnosti barev na mnoha typech podkladů. Díky použití nového systému, při němž není třeba používat fixační olej, dosahuje imagePress C1+ vzhledu, který se velice blíží ofsetové produkci. Pokročilý systém řízení stability obrazu zajišťuje stabilní přísun odpovídajícího množství toneru a díky tomu lze dlouhodobě dosahovat výborné barevné konzistence.


foto: Martin Hájek

Podpora médií a komplexní možnosti dokončování
Díky podrobné knihovně médií dokáže imagePRESS C1 automaticky nakonfigurovat tiskové parametry na optimální výkon u každého typu podkladu, včetně potahovaných médií. Rozsáhlé možnosti dokončovacího zpracování (jako například vytváření brožur se sedlovým sešitem, tisk na karty, skládání do V, vytváření brožur a děrování) přinášejí celou řadu různých možností zpracování. Zařízení je dále vybaveno řadou funkcí zajišťujících snadnou integraci do existujícího workflow. Plně podporována jsou nátisková i tisková workflow a k dispozici je celá řada funkcí, které pomáhají workflow optimalizovat.


foto: Martin Hájek

Clear toner
Tato technologie nabízí nové možnosti, co se týče speciálních efektů, především:
Kovové efekty - kombinace technologie Clear toner a světlých polotónů CMYK umožňuje vytvářet kovové znaky. Pomocí těchto efektů není problémem vytvářet vysoce kvalitní pozvánky.
Vodoznaky - umožní vytvářet na poukázkách a vstupenkách vodoznaky. Vodoznak poskytuje efektivní zabezpečení proti padělání – vodoznak při kopírování zmizí.
Matná/lesklá povrchová úprava definovaná místně - Clear toner na předtištěnou stranu CMYK vytvoří matné nebo lesklé efekty v závislosti na použitém médiu.
Inverzní matná povrchová úprava - Rozdíl mezi leskem a matem vytváří oblasti, které chcete zvlášť "vypíchnout". Tuto možnost oceníte zejmna při tisku obalů a blahopřání.
Matná povrchová úprava aplikovaná v celé ploše - pomůže chránit výtisk před poškrábáním a menšími vlivy vody.


foto: Martin Hájek

Závěr
Canon imagePress C1+ můře být výbornou alternativou pro barevný nízkonákladový tisk a nátisk. Výhodou je systém zdokonaleného přenosového obrazového pásu Advanced Image Transfer Belt (AITB), dále použití nové technologie Clear toner s přidáním pátého "čistého" toneru, široké možnosti dalšího zpracování a dokončovacích prací a v neposlední řadě též integrace do současného pracovního worflow. Pokud tedy hledáte možnosti jak posunout kupředu váš barevný nízkonákladový tisk a nátisku, pak může být právě zrovna Canon imagePRESS C1+ tou správnou volbou.

Více informací naleznete na oficiálním webu výrobce: www.canon.cz

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: