Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Novinky u Adobe: trial verze CS4 aplikací a sleva na vybrané bundly CS3.3 CZ do 24. 11.

13. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe konečně nabídla možnost stáhnout si k vyzkoušení trial verze aplikací Creative Suite 4. Do 24. 11. pak přichází se zajímavou slevovou akcí na vybrané bundly CS3.3 CZ, z kterých bude možný bezplatný přechod na odpovídající CS4 CZ protějšky. Podrobnosti k oběma novinkám přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Na obzoru je nadějný formát XDepth JPEG s 48bitovou hloubkou

3. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Trellis Management Co. Ltd. ohlásila nový JPEG formát pro ukládání snímků, který nese označení „XDepth 48“. Jak číslo na konci názvu napovídá, jedná se o JPEG formát, který podporuje zachycení 48bitové hloubky, což představuje 16 bitů na jeden RGB kanál. Formátu Xdepth 48 JPEG se tak otvírají dveře do prostoru, který je až do teď skoro výhradně okupován např. rozšířeným TIFF formátem.

 

 

 

Canon solution day: vstupte do světa profesionálního tisku!

16. října 2008, 00.00 | Nedávno Canon uspořádal celodenní Open House, kde prezentoval své aktuální produkty z oblasti profesionálního digitálního a inkjetového tisku. K vidění byly jak tiskárny pro amatérské uživatele (segment SOHO – domácí tisk a malé kanceláře), tak i komplexní profesionální řešení, určená pro korporátní sféru a polygrafický průmysl.

 

 

 

Apple uvedla nové MacBooky a 24" LED Cinema Display. Splnila se očekávání?

15. října 2008, 00.00 | Včera představila společnost Apple nové modely svých přenosných počítačů. Ty se mohou pochlubit hliníkovým tělem vyráběným novou technologií, výkonnou NVIDIA grafikou, skleněným trackpadem a dalšími novinkami. Mnohé z těchto inovací se přitom dostaly i do low-endových MacBooků. Poměrně překvapivě se pak objevil i 24" Cinema Display. Více přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Code Line Color Expert: barvy v iPhonu

9. října 2008, 00.00 | Aplikace Color Expert nabízí všem designérům, grafikům, sazečům a dalším uživatelům pracujícím intenzivně s barvami a barvovými paletami velmi zajímavou novou možnost: nosit sebou a vytvářet barvové palety a vzorníky v Apple iPhonu. Co daná aplikace umí a jaká jsou její omezení?

 

 

 

Adobe Creative Suite 4 zblízka: Bridge

7. října 2008, 00.00 | Podstatně rychlejší náběh a akcelerace mnoha funkcí, lepší možnosti vyhledávání či zobrazování zdrojů, nové schopnosti tvorby webových galérií či PDF prezentací z fotografií nebo též automatické detekování snímků pro tvorbu panoramat a HDR grafiky. Takové jsou některé z nejdůležitějších novinek, které přináší notně vylepšený správce digitálních zdrojů Bridge ve své CS4 verzi. Podrobněji si je přiblížíme v tomto článku.

 

 

 

Metadata Working Group uvedla první specifikaci pro bezproblémovou výměnu metadat digitálních fotografií

3. října 2008, 00.00 | Ve světě digitální fotografie mají metadata spojená s digitálními snímky stále větší význam. Zároveň ale způsoby jejich použití a aplikační podpora nejsou vyřešeny vždy právě ideálním způsobem. O nápravu daného stavu se snaží organizace Metadata Working Group, která u příležitosti letošní Photokiny předložila první specifikaci pro interoperabilitu a zachování metadat v oblasti konzumentské digitální fotografie. Co konkrétně tento materiál přináší a k čemu bude užitečný běžným uživatelům?

 

 

 

Printer's Apprentice 8.0: správce a katalogizér písem se skvělými tiskovými funkcemi

3. října 2008, 00.00 | Nová verze manageru písem s rozumnou cenou 25 USD přináší mimo kompatibility s Windows Vista a podpory jejich vizuálních témat také možnost porovnávání písem s uživatelským textem. Další užitečnou novinkou je navýšení a vylepšení šablon na tvorbu a tisk vzorníků fontů, které Printer's Apprentice zvládá opravdu skvěle. Možnosti a funkce programu si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Canon představuje nové inkjety do LFP segmentu

1. října 2008, 00.00 | Společnost Canon představila prostřednictvím právě proběhnuvší Photokiny dvojici novinek z oblasti velkoformátového tisku – Canon iPF6000S a iPF6200. Jedná se o velkoformátové tiskárny pracující na základě 8barevných, resp. 12barevných oddělených inkoustů a umožňující tisk do formátu až A1.

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 4

24. září 2008, 00.00 | Výrazně vyšší integrace, posílení možností platformy Flash, nové cesty cross-media publikování a hlavně stovky vylepšení a nových funkcí v jednotlivých produktech. Takto lze charakterizovat novou generaci nástrojů pro pre-press, webdesign, video a zvuk Adobe Creative Suite 4, která byla oficiálně představena 23. 9. Jaké novinky přináší nové podoby tak zásadních aplikací jako je Photoshop Extended, InDesign, Illustrator, Flash, Dreamweaver či Premiere?

 

 

 

Strana výpisu

... 28 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: