Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Adobe Creative Suite 4 zblízka: Bridge

7. října 2008, 00.00 | Podstatně rychlejší náběh a akcelerace mnoha funkcí, lepší možnosti vyhledávání či zobrazování zdrojů, nové schopnosti tvorby webových galérií či PDF prezentací z fotografií nebo též automatické detekování snímků pro tvorbu panoramat a HDR grafiky. Takové jsou některé z nejdůležitějších novinek, které přináší notně vylepšený správce digitálních zdrojů Bridge ve své CS4 verzi. Podrobněji si je přiblížíme v tomto článku.

 

 

 

Metadata Working Group uvedla první specifikaci pro bezproblémovou výměnu metadat digitálních fotografií

3. října 2008, 00.00 | Ve světě digitální fotografie mají metadata spojená s digitálními snímky stále větší význam. Zároveň ale způsoby jejich použití a aplikační podpora nejsou vyřešeny vždy právě ideálním způsobem. O nápravu daného stavu se snaží organizace Metadata Working Group, která u příležitosti letošní Photokiny předložila první specifikaci pro interoperabilitu a zachování metadat v oblasti konzumentské digitální fotografie. Co konkrétně tento materiál přináší a k čemu bude užitečný běžným uživatelům?

 

 

 

Printer's Apprentice 8.0: správce a katalogizér písem se skvělými tiskovými funkcemi

3. října 2008, 00.00 | Nová verze manageru písem s rozumnou cenou 25 USD přináší mimo kompatibility s Windows Vista a podpory jejich vizuálních témat také možnost porovnávání písem s uživatelským textem. Další užitečnou novinkou je navýšení a vylepšení šablon na tvorbu a tisk vzorníků fontů, které Printer's Apprentice zvládá opravdu skvěle. Možnosti a funkce programu si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Canon představuje nové inkjety do LFP segmentu

1. října 2008, 00.00 | Společnost Canon představila prostřednictvím právě proběhnuvší Photokiny dvojici novinek z oblasti velkoformátového tisku – Canon iPF6000S a iPF6200. Jedná se o velkoformátové tiskárny pracující na základě 8barevných, resp. 12barevných oddělených inkoustů a umožňující tisk do formátu až A1.

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 4

24. září 2008, 00.00 | Výrazně vyšší integrace, posílení možností platformy Flash, nové cesty cross-media publikování a hlavně stovky vylepšení a nových funkcí v jednotlivých produktech. Takto lze charakterizovat novou generaci nástrojů pro pre-press, webdesign, video a zvuk Adobe Creative Suite 4, která byla oficiálně představena 23. 9. Jaké novinky přináší nové podoby tak zásadních aplikací jako je Photoshop Extended, InDesign, Illustrator, Flash, Dreamweaver či Premiere?

 

 

 

Adobe ohlásila bezpečnostní zranitelnost Illustratoru CS2 pro Mac OS X

19. září 2008, 00.00 | Spíše kuriózní, ale přece jen poměrně zajímavé, je nedávné oznámení Adobe o odhalení bezpečnostní chyby Illustratoru CS2 pro Mac OS X, dovolující provedení nežádoucího kódu. Hrozí počítačům kreativních uživatelů nějaké reálné nebezpečí?

 

 

 

Adobe ukončila vývoj řešení FlashPaper, dokumenty ve Flashi ale rozhodně nekončí

16. září 2008, 00.00 | Na začátku září zaskočila Adobe některé vývojáře webových aplikací a správce dokumentových despozitářů oznámením, že zastavuje vývoj produktu FlashPaper. Tímto končí řešení, které dovolovalo vytvářet dokumenty ve Flash (SWF) formátu s pomocí virtuálního tiskového driveru a tyto snadno publikovat na Webu. Možností, jak sdílet layout dokumentů formou flashové prezentace nicméně zůstává celá řada, přičemž další jsou na obzoru. Více naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe Acrobat 9 k dispozici v české a slovenské verzi

12. září 2008, 00.00 | Dva měsíce od uvedení anglické verze rodiny produktů Adobe Acrobat 9 se začala prodávat i česká a slovenská podoba Acrobatu Standard a Pro, brzy bude k dispozici rovněž lokalizovaný Adobe Reader. Proč je daná lokalizace zásadního charakteru?

 

 

 

Adobe Acrobat 9 zblízka: Pre-pressové novinky podruhé - Vrstvy, Object Inspector, náhled přetisků

8. září 2008, 00.00 | Komplexní možnosti tvorby vrstev v PDF dokumentech s pomocí preflightového zpracování i přebírání obsahu z jiných PDF dokumentů. Object Inspector pro rychlý výpis nejdůležitějších atributů zvoleného objektu v dokumentu. A konečně i nové chování funkce pro náhled přetisků v Acrobatu či Readeru. To jsou novinky řady Acrobat 9, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Adobe představí 23. 9. Creative Suite 4

5. září 2008, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že dne 23. 9. představí formou webcastu zaregistrovaným zájemcům poprvé vlastnosti připravované nové generace designérských a publikačních aplikací Creative Suite. Co vše lze od Creative Suite 4 očekávat?

 

 

 

Strana výpisu

... 28 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: