Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Pár tipů pro InDesign: Uživatelské poznámky

3. srpna 2007, 00.00 | Potřebujete někdy se spolupracovníky komunikovat nad obsahem dokumentu InDesignu? Nebo si třeba chcete sami pro sebe do takovéhoto dokumentu vložit poznámky ohledně jeho zpracování? V našem článku se pokoušíme nastínit způsoby, jak v těchto i dalších případech používat uživatelské poznámky různých typů.

 

 

 

Automatizujte Adobe Acrobat (a Reader) 8 s pomocí JavaScriptu (3): Spouštění skriptů

2. srpna 2007, 00.00 | V této části našeho seriálu o skriptování Acrobatu a Readeru se budeme zabývat různými možnostmi spouštění skriptů v prostředí Acrobatu Professional. Především se takto naše pozornost zaměří na spouštění skriptů z externích souborů, které nám dovolí prostředí Acrobatu rozšířit o vlastní příkazy a tlačítka, a dále použití JavaScriptu v dávkových sekvencích. Naší pozornosti každopádně neuniknou ani další možnosti nasazení skriptů, spojených s dokumentem či jeho součástmi.

 

 

 

Softwarové novinky 8/2007: grafika a multimédia

31. července 2007, 00.00 | Druhý díl našeho pravidelného měsíčního přehledu softwarových novinek obsahuje zajímavé či užitečné aplikace, pluginy a utility, které se v oblasti grafiky a multimédií objevily v průběhu července.

 

 

 

Čtečky eBooků: čekání na průlom?

30. července 2007, 00.00 | I když se v poslední době na trhu objevilo hned několik přístrojů, které dovolují číst elektronické publikace podstatně lépe nežli třeba notebooky či PDA, stále se čeká na zařízení, které by poměrem výkon-cena dokázalo opravdu masivně zahýbat trhem. Dočkáme se letos nějakého takového prostředku? A musí to být nutně zařízení na bázi technologie E Ink ve stylu Sony Readeru? Nebo mají šanci i výrobky, jako je laptop projektu OLPC či Apple iPhone?

 

 

 

Softwarové novinky 8/2007: prepress

30. července 2007, 00.00 | Pravidelný měsíční přehled softwarových novinek z oblasti
prepressu je tady! V seznamu najdete jako obvykle různé pluginy, extenze, konvertory, utility pro práci s PDF dokumenty a další užitečné programy.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (29. - 30. týden/2007)

26. července 2007, 00.00 | Nový skin společnosti zCover či server InDesign BackChannel usnadní a zefektivní práci s klávesovými zkratkami v prostředí Adobe InDesignu, PDF/Mergician 3 pak přináší výkonnější nástroje pro rozsáhlé mailingové kampaně s pomocí PDF. Takové jsou některé z novinek, které přibližujeme v našem pravidelném přehledu.

 

 

 

Adobe ohlásila FrameMaker 8 a Captivate 3

24. července 2007, 00.00 | Uprostřed letní okurkové sezóny přichází společnost Adobe s upgrady dvou svých produktů, známého editoru pro tvorbu komplexních publikací FrameMaker a nástroje pro e-learning Captivate. Co nové edice daných produktů přinášejí? Tuto otázku se pokoušíme zodpovědět v našem článku.

 

 

 

DeskTop Author: vyrobte si interaktivní elektronickou publikaci

20. července 2007, 00.00 | Aplikace DeskTop Author dovoluje poměrně snadno vytvářet hezky vyhlížející interaktivní elektronické publikace s textovým a multimediálním obsahem, přičemž k dispozici je i odpovídající správa autorských práv, umožňující publikace v daném formátu prodávat. V této recenzi se pokusíme nastínit hlavní klady a zápory uvedeného řešení.

 

 

 

FileMaker 9: nová verze s významnými vylepšeními

18. července 2007, 00.00 | Databázový program FileMaker je pro svou intuitivnost, funkční výbavu a řadu nástavbových aplikací populární i na pracovištích publikačního průmyslu. Nedávno se dočkal nové verze 9. Ta přináší řadu poměrně významných vylepšení, se kterými bychom vás rádi seznámili v tomto článku.

 

 

 

Knižní novinka: Photoshop CS2 pro reklamu a marketing

17. července 2007, 00.00 | Nová publikace z produkce vydavatelství Grada Publishing od amerického autora Daniela O. Sorensona má poněkud barnumský název, nicméně je zajímavá a má šanci najít si své čtenáře. Pokud se hodláte seznámit s principy marketingové komunikace, designu či ovládání Photoshopu, resp. prohloubit si znalosti v alespoň některé z daných oblastí, může vám právě tato kniha docela pomoci. Proč a jak? To se dočtete v naší recenzi.

 

 

 

Strana výpisu

... 38 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: